Menu 021

Evropski prvak prejak za Vojvodinu

Rukometaši Vojvodine poraženi su od Vardara rezultatom 26:23, u Seha ligi.
Novi Sad 05.11.2019. | 11:37 > 11:46
Trenutni evropski šampion, koji ima veoma gust raspored utakmica, morao je da uloži više truda nego što se očekivalo, kako bi na kraju trijumfovao protiv Voše.

U meč je bolje ušao Vardar, iako je Vojvodina u prvih 15 minuta utakmice uspela rezultatski da isprati domaćina. Stigao je domaćin do prednosti od 10:6, ali su crveno-beli uspeli da se vrate golovima Stankovića, Ratkovića i Nikolića. Dva tima su bila u rezultatskom egalu kada su otišli na poluvreme - 11:11.

U drugom poluvremenu ponovo je viđena ravnopravna borba dva tima koja su nastupila bez svojih ključnih igrača. Sve do 50. minuta Voša je bila u igri da učini nešto na gostovanju u Skoplju, ali su nade srušili Dimitrioski, Skupe, Šiškarev. Imao je Vardar plus pet u jednom momentu, bili su na 26:21, a Voša je uspela samo da smanji razliku, pa je meč završen pri rezultatu 26:23.

Najefikasniji u timu Vojvodine bio je Strahinja Stanković sa sedam pogodaka, dok je u ekipi Vardara najrazigraniji bio Skupe, koji je sedam puta tresao mrežu Voše.

Posle pet odigranih utakmica, Vojvodina je četvrta u Grupi A Seha lige. U narednom kolu dočekuje ekipu Pekinga, protiv koje će imati ulogu favorita.
Autor: 021.rs
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.