Lalatović pred derbi sa Partizanom: Šanse su 50:50, idemo na pobedu
U derbiju šestog kola Superlige Srbije Vojvodina će, u nedelju, dočekati ekipu Partizana na "Karađorđu".
Crveno-beli su vezali niz od tri pobede, pa ekipa Nenada Lalatovića želi da nastavi sezonu u pobedničkom ritmu. Još su sveža sećanja na pobede Vojvodine pre nekoliko meseci, najpre u šampionatu, kada je Voša sebi obezbedila treće mesto, a potom i u finalu Kupa Srbije, kada je trofej, po drugi put u istoriji, krenuo put Novog Sada.
Međutim, ne osvrću se igrači mnogo, a ni Lalatović na ono što je bilo. U redovima Vojvodine fokusirani su na nedeljni meč, pa šef stručnog štaba Novosađana poručuje da je protivnike veoma kvalitetan i uigran, s ozbirom na to da nije mnogo menjao sastav u odnosu na prošlu sezonu.
"Partizan je veliki klub, koji u svaku utakmicu ulazi sa velikim motivom. Bez obzira na to da li igraju protiv Vojvodine, Zvezde, TSC-a, Čukaričkog ili nekog drugog, oni u svakoj utakmici idu na pobedu, ali isto to važi i za nas, te mislim da nas očekuje kvalitetna utakmica. Igramo protiv jako kvalitetnog protivnika, koji ima sjajan stručni štab i fenomenalne pojedince koji jednim potezom mogu da reše utakmicu. Međutim, niti smo mi bolji od njih, niti su oni bolji od nas. Bez obzira na to što smo domaćini, pošto će se igrati bez navijača, šanse su 50-50. Do tri boda će doći ekipa koja bude imala više strpljenja i bolje uđe u utakmicu, a ja se nadam da ćemo to biti mi. Apsolutno verujem u svoje igrače, koji dobro treniraju i među kojima vlada pobednička atmosfera. No, isto tako je i u Partizanu, koji je pobedio Inđiju 5:0, a pre toga i na teškom gostovanju u Surdulici", poručuje Lalatović.
Partizan je trenutno trećeplasirani tim na tabeli, dok se Vojvodina nalazi na šestom mestu.
Utakmica između Vojvodine i Partizana igra se u nedelju od 18:45 časova na "Karađorđu", bez prisustva publike. Meč će se prenositi na "Arena sportu".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Tanjga i Petrović: IMT ne sme da se ponovi, u Niš idemo po tri boda
07.11.2025.•
3
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga i vezista Njegoš Petrović optimisti su pred gostovanje Radničkom u Nišu.
Vojvodina bolja od Partizana u prvom meču četvrtfinala
06.11.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine ostvarili su minimalnu pobedu u prvom meču četvrtfinala Kupa Srbije pobedivši Partizan sa 3:2 (25:21, 18:25, 25:23, 24:26, 15:9).
Novi poraz košarkaša Vojvodine
03.11.2025.•
3
Košarkaši Vojvodine doživeli su još jedan neuspeh, na domaćem terenu izgubili su od beogradskog Radničkog sa 75:79 (42:39) u petom kolu Košarkaške lige Srbije.
Fudbaleri Vojvodine izgubili od IMT-a
02.11.2025.•
15
Fudbaleri Vojvodine poraženi su na "Karađorđu" od IMT-a rezultatom 1:3 (0:1) u 14. kolu Super lige Srbije.
Košarkaši Vojvodine dočekuju "Krstaše"
31.10.2025.•
0
Ovog vikenda na programu je peto kolo Košarkaške lige Srbije u kome je Vojvodina domaćin beogradskom Radničkom.
Tanjga: Bodovi protiv Zvezde vrede isto kao bodovi protiv IMT-a
31.10.2025.•
1
Fudbaleri Vojvodine dočekaće u IMT, u nedelju, u domaćem šampionatu.
Tanjga: Zaslužili smo ovu pobedu
30.10.2025.•
4
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga čestitao je svojim igračima na velikoj pobedi u derbiju sa Crvenom zvezdom.
Senzacija na "Karađorđu": Voša posle skoro 10 godina pobedila Crvenu zvezdu
30.10.2025.•
21
Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom "Karađorđu" ekipu Crvene zvezde rezultatom 3:2 u zaostalom meču trećeg kola Super lige Srbije.
Derbi između Vojvodine i Crvene zvezde sutra na "Karađorđu"
29.10.2025.•
3
Fudbaleri Vojvodine dočekaće ekipu Crvene zvezde, u četvrtak, u odloženom susretu trećeg kola domaćeg šampionata.
Poraz košarkaša Vojvodine u Skoplju
28.10.2025.•
1
Košarkaši Vojvodine izgubili su u gostima od TFT Skoplje sa 71:75 u okviru drugog kola ABA 2 lige, posle neizvesne i uzbudljive, ali ne baš kvalitetne utakmice.
Uspeh novosadskih košarkaša u Valjevu
24.10.2025.•
1
U četvrtom kolu Košarkaške lige Srbije Vojvodina je u Valjevu savladala Metalac sa 82:76 i tako zabeležila treću pobedu u sezoni.
Tanjga: Odlično prvo poluvreme
24.10.2025.•
2
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga zadovoljan je nakon pobede u Kruševcu.
Fudbaleri Vojvodine pobedili Napredak na gostovanju
24.10.2025.•
3
Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Napretka rezultatom 4:1 u 13. kolu Super lige Srbije.
Odbojkaši Vojvodine preko Takova do četvrtfinala Kupa Srbije
23.10.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine savladali su Takovo rezultatom 3:2 (25:22, 18:25, 25:21, 23:25, 15:11) u utakmici osmine finala Kupa Srbije.
Omladinci Vojvodine deklasirali Partizan sa 6:0
22.10.2025.•
5
Omladinci Vojvodine ubedljivo su pobedili ekipu Partizana rezultatom 6:0 u derbiju 11. kola Omladinske lige Srbije.
Rukometaši Vojvodine u trećem kolu EHF Evrokupa igraće protiv slovenačkog Celja
21.10.2025.•
1
Rukometaši Vojvodine igraće protiv slovenačkog Celja u trećem kolu EHF Evrokupa, odlučeno je žrebom u Beču.
Vojvodina i Zvezda 30. oktobra igraju zaostali meč trećeg kola Superlige
21.10.2025.•
4
Fudbaleri Vojvodine i Crvene zvezde igraće 30. oktobra zaostalu utakmicu trećeg kola Superlige Srbije.
Rukometaši Vojvodine plasirali se u treće kolo EHF Evrokupa
19.10.2025.•
0
Rukometaši Vojvodine plasirali su se u treće kolo EHF Evrokupa pošto su bili bolji od Stif Stranda sa Farskih ostrva.
Neuverljiva pobeda košarkaša Vojvodine
19.10.2025.•
1
U trećem kolu Košarkaške lige Srbije košarkaši Vojvodine savladali su Joker sa 87:81, posle solidne igre u prve tri trećine i bledog nastupa u završnih deset minuta.
Fudbaleri Vojvodine savladali Radnički 1923
18.10.2025.•
2
Fudbaleri Vojvodine pobedili su večeras na "Karađorđu" Radnički 1923 4:1, u 12. kolu Super lige Srbije.
Komentari 1
Detos
Uz. tebe su verni navijaci
Napred Vojvodina
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar