Menu 021

Voša remizirala u Lučanima

Fudbaleri Vojvodine odigrali su nerešeno protiv Mladosti iz Lučana, rezultatom 1:1, u 23. kolu Superlige Srbije.
Novi Sad 21.02.2021. | 15:47
Vojvodina je povela golom Vukadinovića u 18. minutu, dok je domaćin izjednačio preko Bojovića, koji je bio precizan sa bele tačke.

Vojvodina je prvu veliku priliku imala u 17. minutu, kada je Drinčić ubacio loptu pred gol domaćina, gde je Veljko Simić sa šest-sedam metara uputio udarac iz prve, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative. Međutim, samo minut kasnije, crveno-beli su poveli.

Ovoga puta, Devetak je sa leve strane poslao loptu u peterac Mladosti, gde je na nju natrčao Vukadinović i u padu je prosledio u mrežu.

Voša je nastavila da napada, ali je svoje prilike imala i ekipa Mladosti, koji su pripretili u 43. minutu, kada je Bojović gađao glavom, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

Pripretili su i na startu drugog poluvremena, ali su do gola izjednačenje stigli u 64. minutu. Posle centaršuta sa desne strane, Andrić je u svom šesnaestercu dodirnuo loptu rukom, a sudija Srđan Jovanović je dosudio najstrožu kaznu. Penal za Mladost je sigurno izveo Bojović i tako doneo izjednačenje domaćinu.

Nakon toga domaćini su preuzeli inicijativu i Voša je veliku priliku imala tek u samom finišu meča, kada je Kovačević šutirao sa sedam-osam metara, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored gola.

Ovo je četvrti remi Vojvodine u sezoni, što je i dalje drži na trećem mestu u šampionatu. Ipak, Čukarički je slavio protiv Zlatibora i sada je na samo dva boda od Novosađana.
Autor: 021.rs
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.