Fudbaleri Mladosti savladali su ekipu Bačke, rezultatom 1:0, u drugom kolu Prve lige Srbije.
Tima sa Satelita upisao svoju prvu prvenstvenu pobedu golom Nikole Popovića iz penala.

Utakmica se igrala na stadionu ČSK-a, jer Mladost nadograđuje tribine kraj svog terena u Novom Sadu.

U prvom poluvremenu nije bilo pravih prilika, pa nije ni viđeno mnogo toga zanimljivog.

Tek u 54. minutu došlo je do promene rezultata. Lopta je pogodila u ruku Petrića i sudija je svirao penal. Precizan sa bele tačke bio je Popović koji je postigao prvi gol za Mladost u Prvoj ligi Srbije.

Do kraja meča Bačka je imala dobru priliku da izjednači, ali je loše reagovao Kostić, poslavši loptu pored gola Milojevića.

Mladost je trenutno šesta na tabeli, a u narednom kolu gostuje Zlatiboru.
  • dartanjan

16.08.2021 14:38
    penal ni videlo
    Poklonjen penal, potpuno pogrešno primenjena praksa da svaka ruka u 16m znači automatski i penal. Ova lopta išla prešla igraču preko noge, napucala igrača u ruku, a išla direktno u gol aut. Eto kako sudija može nehotice da izrežira rezultat utakmice. Nisu svi ni za sudije da se razumemo...