Fudbaleri Mladosti upisali su nova tri boda, pošto su savladali Budućnost, rezultatom 1:0.
Pobedu u sedmom kolu Prve lige Srbije Mladosti je doneo Vidakov, u 59. minutu meča.

Mladost je od starta imala inicijativu i pokušavala da stvori sebi priliku kojom bi ugrozili gol gostiju iz Dobanovaca.

To im je pošlo za rukom tek u drugom poluvremenu. Nakon ubačaja sa desne strane, golman Budućnosti je loše procenio loptu. Nesigurno je krenuo na nju, promašio je, ali je zato Vidakov bio spreman i siguran. Glavom je prosledio loptu u mrežu gostiju.

Do kraja meča Mladost je nastavila sa presingom, ali nije uspela da uveća svoju prednost.

Mladost je u sedam utakmica postigla samo šest golova. Ono što je važnije, primila je samo jedan. To joj je donelo 17 bodova i prvo mesto na tabeli Prve lige Srbije.

Mladost je u ovom kolu preuzela lidersku poziciju na tabeli Prve lige Srbije. To znači da su novosadski timovi na prvom i poslednjem mestu drugog ranga domaćeg fudbala.

U narednom kolu putuje u Pančevo, gde gostuje Železničaru, timu iz sredine tabele.

• Dusan Dzigurski

20.09.2021 15:59
    Bilo bi dobro da Mladost udje u prvu ligu, da se igra derbi Vojvodina-Mladost, doslo bi sigurno petnaest hiljada ljudi na tu utakmicu na "Karadjordju".