Rukometaši Vojvodine pobedili Krems u Austriji

Rukometaši Vojvodine pobedili su u Austriji Krems sa 29:27 (14:16) u prvom meču 3. kola EHF kupa.
Savladan je prvak Austrije i trenutni lider austrijskog prvenstva.

Cela utakmica bila je izuzetno neizvesna. Veći deo prvog poluvremena domaći tim imao je prednost od jednog ili dva gola, a na poluvremenu je bilo 16:14.

Novosađani su uspeli u nastavku utakmice da preokrenu rezultat, a do prvih +2 razlike došli su u 45. minutu. Imala je Voša i +3, ali je ekipa Kremsa uspela da nekoliko puta dođe do izjednačenja i da u finišu utakmice smanji rezultat za konačnih 29:27 za Vojvodinu.

Odlična je bila Vošina bekovska trojka Ocvirk – Puhovski – Milić, koja je zajedno postigla skoro polovinu golova – 14.

Revanš u Novom Sadu igra se iduće subote u SC "Slana Bara".

Kme kme
    Gorane i sam često odem da pogledam utakmice kao ljubitelj Vojvodine tako da mi je poznata ova grupa momaka. Sve odlični momci, nikada nisam video da su nekoga uvredili ili još gore nekoga napali tako da mi ovaj vaš komentar deluje kao provokacija i pokušaj da se ocrni naš klub i grad... Trebali ste više da se posvetite sportu a manje tribinama pa bi možda i pobedili.
  • Srbin iz Srbije

04.12.2022 21:04
    Deca su kupusala
    Mi smo u Srbiji fini ljudi Gorane ali vi Srbi van Srbije ste zaista najgori.Zato ste i otišli odavde jer niste mogli da se uklopite u ovaj lep i kulturan način života.
    Eto vidite samo šta ste uradili na rukometnoj utakmici.Dođe vam grupa naših mladih,perspektivnih omladinaca,ljubitelja rukometa,željnih putovanja,upoznavanja novih ljudi i običaja a vi Srbi iz Austrije ih tako perfidno naterate da naprave problem i ispadoše sad oni isti kao vi gastarbajteri.Sram vas bilo! Zašto to radite Gorane?!