Rukometaši Vojvodine pobedili Eurofarm

Rukometaši Vojvodine savladali su makedonski Eurofarm Pelister sa 29:24 (14:14) u 2. kolu A grupe SEHA lige.

To je druga pobeda Novosađana, nakon što su prethodno slavili nad hrvatskim Nexeom, za prvo mesto u grupi nakon prvog dela.

Bila je ovo još jedna odlična igra Vojvodine.

Ispustila je Vojvodina vođstvo od 14:10 u finišu prvog poluvremena, ali je u nastavku ubrzo ponovo povela sa 22:16 i sačuvala prednost do kraja.

Trener Rojević smenjivao je igrače u odbrani, menjao i zonu, držao ritam, a iz toga su došli golovi u tranziciji.

Skoro svi igrači upisali su se u strelce, što je odraz timske igre, a po četiri pogotka postigli su Milić, Puhovski i Rogan. Goste je predvodio Nenad Kosteski sa sedam golova.

Ovo je odlična uvertira pred početak drugog dela ARKUS lige i evropski meč protiv norveškog Arendela, 11. februara.

U narednom kolu SEHA lige novosadska ekipa gostuje Eurofarm Pelisteru u Makedoniji 2. marta.