IMT u nadoknadi do pobede nad Vojvodinom
Fudbaleri Vojvodine izgubili su na svom "Karađorđu" od ekipe IMT-a rezultatom 0:1 u 24. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.
Foto: FK Vojvodina
Uoči početka utakmice, fudbaleri Vojvodine na teren su izašli u majicama u čast Siniše Mihajlovića, kojem je klub obeležio godišnjicu od njegovog rođenja, 20. februara.
Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:
Vojvodina: Gočmanac, Butean, Korać, Crnomarković, Lukas Baros, Petrović, U. Nikolić (od 81. L. Nikolić), Kokanović (od 61. Depu), Bamidele, Seri, Romanić (od 23. Mladenović).
IMT: Vukliš, Batis, Glišić, Luković, Jevtić, Bastaja (od 84. Konstantinov), Bone (od 62. Belfodil), Novičić, Krstić (od 84. Kur), Radočaj (od 72. Kembel), Lučić.
Vojvodina je preuzela inicijativu u uvodnim minutima, ali je IMT imao prvi opasan udarac ka golu domaće ekipe. U 12. minutu Lučić je gađao sa ivice šesnaesterca, Gočmanac je paradom sačuvao mrežu. Voša je uzvratila minut kasnije kada se u šansi našao Seri, posle solo prodora po levoj strani, fudbaler iz Obale Slonovače gađao je za malo pored stative.
Posle dvadesetak minuta igre stigla je i loša vest za Vojvodinu, pošto je zbog povrede morao da izađe Lazar Romanić, a umesto njega je ušao – Marko Mladenović.
IMT je imao najbolju šansu od početka kada je Bone posle asistencije Radočaja, sa nekih sedam metara pogodio prečku. Voša je uzvratila ponovo, Kokanović je pobegao i savladao Vukliša, ali se ispostavilo da je bio u nedozvoljenoj poziciji.
Gosti su opet pripretili preko Bonea, koji se našao u izglednoj šansi ispred peterca, Gočmanac je na vreme izašao i skratio mu ugao, te tako onemogućio protivničkog napadača da postigne gol.
Iako je Vojvodina imala posed lopte, nije uspevala da probije odbranu gostujuće ekipe, koja je u prvom poluvremenu imala zrelije prilike od Vojvodine.
Tek što je počelo drugo poluvreme, IMT je bio na nekoliko centimetara od vođstva, Krstić je prihvatio loptu i sa nekih 20 metara gađao u desni ugao Gočmanca, ali je stativa sačuvala Vojvodinu. Gosti su imali i sledeću šansu, u 48. minutu kada je Batis iskosa sa desne strane gađao pored stative.
U 52. minutu Vojvodina je imala stopostotnu šansu u kojoj je stativa dva puta spasila IMT. Korać je sjajno proigrao Serija koji je izašao sam pred gol, gađao je prvi ugao i pogodio stativu, lopta se odbila pravo na nogu Nikoliću, koji je desnom nogom pogodio takođe okvir gola.
U 58. minutu gosti su umalo kaznili grešku Kokanovića, koji je izgubio loptu u opasnoj zoni, u nastavku akcije Luković je šutirao pored stative. IMT je nastavio da preti, sledeći je bio Glišić, čiji je udarac iz slobodnjaka prošao nekoliko centimetara pored stative.
Trener Vojvodine Nenad Lalatović odlučio je na isteku časa igre da osveži napad, pa je umesto Kokanovića ušao Depu. Sredinom drugog poluvremena ponovo je okvir gola sačuvao goste. Posle kornera, Vukliš je kratko izbio loptu pravo na nogu Mladenovića koji je iz prve gađao i pogodio prečku.
Usledio je nešto mirniji period, bez izrazitih šansi, a onda je Krstić u 79. minutu ponovo šutirao sa distance, Gočmanac je upisao novu intervenciju. I u 85. minutu gosti su gađali sa distance, rezervista Kembel je šutirao sa preko 20 metara, golman Vojvodine je opet bio odličan.
U 88. minutu Voša je konačno uspela da probije bedem gostiju, Bamidele je proigrao Barosa, ovaj iz prve na povratnoj Mladenovića, ali je njegov udarac izblokiran ispred gola.
U poslednjem minutu, IMT je izveo odličan kontra napad, lopta je došla do Belfodila koji je od stative savladao Gočmanca za 0:1.
Voša je imala još jednu šansu, u poslednjim sekundama, Petrović je sa nekih 10 metara opet zatresao prečku, pa je tako propuštena poslednja šansa da domaći ostanu neporaženi.
U narednom kolu Vojvodina gostuje Radničkom u Nišu, u sredu od 18.30.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Vojvodina danas protiv Ferencvaroša, iz novosadskog kluba poslali apel navijačima
09.07.2026.•
2
Fudbaleri Vojvodine dočekaće danas mađarski Ferencvaroš u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
Tanjga: Spremni smo, orni i motivisani za utakmicu protiv Ferencvaroša
08.07.2026.•
5
Prva utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Vojvodine i Ferencvaroša igraće se u četvrtak, 9. jula na stadionu "Karađorđe".
U prodaji ulaznice za meč Vojvodine i Ferencvaroša
04.07.2026.•
5
Ulaznice za meč prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Vojvodine i Ferencvaroša su u prodaji.
Predstavljanje tima i dokumentarni film o Vujadinu Boškovu u nedelju na "Karađorđu"
04.07.2026.•
9
Predstavljanje tima i premijera dokumentarnog filma o Vujadinu Boškovu "Vujke jedan jedini" održaće se u nedelju, 5. juna, na stadionu Karađorđe. Ulaz je besplatan, a program počinje u 20 časova.
Dušan Bajatović reizabran za predsednika RK Vojvodina
03.07.2026.•
2
Dušan Bajatović ponovo je izabran za predsednika RK Vojvodina na sednici Skupštine ovog kluba.
Prijateljska utakmica Vojvodina - Ararat završena nerešeno
27.06.2026.•
1
Fudbaleri Vojvodine odigrali su nerešeno 1:1 protiv jermenskog Ararata u prijateljskoj utakmici odigranoj u Austriji.
Dušan Bajatović potpredsednik Fudbalskog saveza Vojvodine
26.06.2026.•
8
Generalni direktor FK Vojvodina Dušan Bajatović izabran je za potpredsednika Fudbalskog saveza Vojvodine.
LSV: Zašto FK Vojvodina ponovo mora van Novog Sada i gde su pare za "Karađorđe"?
26.06.2026.•
28
Liga socijaldemokrata Vojvodine uputila je javna pitanja FK Vojvodina, Gradu Novom Sadu i Fudbalskom savezu Srbiju sa ciljem da dobiju odgovore na "pitanja koja interesu sve građane Novog Sada".
Priprema za narednu sezonu: Voša zakazala tri provere
23.06.2026.•
0
Fudbaleri Vojvodine pripremaju se za novu sezonu 2026/27, a tokom glavnog dela u Austriji odigraće tri kontrolne utakmice.
Ako prođe Ferencvaroš, Voša ide u Holandiju
17.06.2026.•
2
Rival Vojvodine u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ukoliko prođe Ferencvaroš, biće holandski Tvente.
Dejan Zukić se vraća u Vojvodinu
17.06.2026.•
2
Nekadašnji kapiten Vojvodine Dejan Zukić ponovo se vraća u Novi Sad.
Tanjga o žrebu: Ferencvaroš jak rival, ali cilj je prolaz dalje
16.06.2026.•
4
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga izneo je svoje prve impresije nakon žreba za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.
Voša protiv Ferencvaroša na startu kvalifikacija za Ligu Evrope
16.06.2026.•
4
Prvi rival Vojvodine na putu ka Ligi Evrope je Ferencvaroš, odlučeno je žrebom u Nionu.
Ifet Đakovac četvrto pojačanje Vojvodine
13.06.2026.•
1
Fudbalski klub Vojvodina je saopštio da je Ifet Đakovac četvrto pojačanje "stare dame" za narednu sezonu.
Marko Podraščanin završio karijeru: Sve je počelo na Spensu
11.06.2026.•
4
Proslavljeni odbojkaš iz Novog Sada Marko Podraščanin objavio je da je završio svoju karijeru.
Stefan Mitrović novo pojačanje Vojvodine
10.06.2026.•
2
Fudbalski klub Vojvodina saopštio je danas da je srpski reprezentativac Stefan Mitrović novo pojačanje novosadskog tima.
Put Vojvodine u Ligi Evrope: Potencijalni rivali, datumi mečeva...
08.06.2026.•
4
Fudbaleri Vojvodine uskoro će saznati ime prvog protivnika na evropskoj sceni.
Nardin Mulahusejnović i Hamza Redžić novi fudbaleri "Vojvodine"
03.06.2026.•
6
Nardin Mulahusejnović i Hamza Redžić novi su fudbaleri "Vojvodine".
Rukometaši Partizana u ponovljenom meču savladali Vojvodinu i osvojili titulu
02.06.2026.•
0
Rukometaši Partizana osvojili su titulu šampiona Srbije, pošto su sinoć u ponovljenom drugom meču finala plej-ofa Arkus lige pobedili Vojvodinu 27:22 (14:11).
Rukometaši Vojvodine i Partizana večeras opet na terenu: Odluka o šampionu bez publike
01.06.2026.•
0
Druga utakmica finalne serije rukometnog prvenstva, između Vojvodine i Partizana, biće ponovo odigrana večeras, na Slanoj bari.
Komentari 10
DANILO
O La la
Igor Crnokarac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar