Pobeda Voše protiv Metalca: Odlična partija Džordana Dinga
Košarkaši Vojvodine pobedili su na svom terenu ekipu Metalca rezultatom 90:76.
Foto: Pixabay (ilustracija)
Debi trenera Vladimira Mirkovskog u Novom Sadu okončan je pobedom crveno - belih sa 90:76, ali je i dalje vidljivo da su Novosađani još uvek daleko od forme sa starta šampionata.
Metalac jeste u borbi za opstanak, međutim na Spensu je prikazao sasvim solidnu partiju. Istina i igrači Vojvodine su nadmašili goste iz Valjeva, ali rezultat nije posebno ubedljiv, javlja reporter 021.rs.
U prvom poluvremenu Novosađani su relativno brzo stekli popriličnu prednost od 15 poena, ali su gosti serijom od 12:0 vratili neizvesnost utakmici, da bi Voša sigurnim koševima u poslednjih minut i po, na odmor otišla sa osam poena razlike.
U drugom delu utakmice, Vojvodina je ponovo brzo stekla 17 poena razlike, ali su momci iz Valjeva još brže prednost sveli na manje od osam poena.
Tek u završnici, domači tim obezbeđuje pobedu dvocifrenom razlikom.
Najbolji u redovima crveno - belih bio je Džordan Ding sa 25 poena, uz njeg isticali su se i Džonson sa 18, Ašćerić sa 15, te plej Ljubičić sa postignutih 11 poena i osam asistencija.
U gostujućoj ekipi najbolji utisak ostavio je centar Mušikić sa 16 poena i 10 skokova.
U sledećem 23. kolu Košarkaške lige Srbije, Novosađani 8. Marta putuju u Kraljevo na meč sa Slogom.
Međutim, prethodno, već u sredu, očekuje ih gostovanje u Zagrebu, gde će su okviru ABA 2 lige nadmetati sa ekipom Cedevite.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Košarkašice Srbije pobedile Island u Novom Sadu, overile plasman u drugi krug kvalifikacija za EP
11.03.2026.•
1
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Novom Sadu selekciju Islanda sa 92:66 (20:26, 20:14, 26:9, 26:17), u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Tanjga: Pobeda je poklon našim navijačima za 112. rođendan
08.03.2026.•
2
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga prezadovoljan je igrom i rezultatom u pobedi nad Partizanom.
Pobeda košarkaša Vojvodine uz mnogo napora
08.03.2026.•
1
Košarkaši Vojvodine su u susretu 23. kola KLS pobedili Tamiš iz Pančeva sa 81:72 (33:34) tek posle mnogo napora i sigurnijom igrom u samom finišu.
Vojvodina savladala Partizan: Gol karijere Savićevića i dva penala u nadoknadi
08.03.2026.•
12
Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom "Karađorđu" ekipu Partizana rezultatom 3:0 u 26. kolu Super lige Srbije.
Tanjga: Optimista sam da smo prebrodili krizu
06.03.2026.•
5
Fudbaleri Vojvodine u nedelju igraju protiv Partizana u domaćem šampionatu.
Košarkaši Vojvodine dočekuju Tamiš
06.03.2026.•
0
Košarkaši Vojvodine dočekaće u nedelju, 8. marta, ekipu Tamiša, u meču 23. kola Košarkaške lige Srbije.
FK Vojvodina obeležava 112 godina postojanja
06.03.2026.•
2
Na današnji dan, 6. marta 1914. godine, na tromeđi Salajke, Podbare i Rotkvarije, u srcu Novog Sada, osnovan je Fudbalski klub Vojvodina.
Firmaši otkupili sve karte za zapad za meč protiv Partizana: Evo kako da ih nabavite
06.03.2026.•
14
Navijačka grupa Firma otkupila je, iz bezbednosnih razloga, sve karte za zapadnu tribinu, za utakmicu Vojvodine i Partizana u domaćem šampionatu, koja se igra u nedelju, 8. marta.
Odbojkaši Vojvodine dočekuju Radnički na Spensu
06.03.2026.•
0
Odbojkaši Vojvodine dočekaće u petak ekipu Radničkog, u domaćem šampionatu.
Nesvakidašnji uspeh golmana Vojvodine: Četiri odbranjena penala
05.03.2026.•
4
Na utakmici između Vojvodine i Trajala, u četvrtfinalu Kupa Srbije, viđeno je nešto što se zaista retko viđa. Golman Voše Matija Gočmanac odbranio je čak četiri penala.
Rukometaši Vojvodine slavili protiv Dinama za povratak na vrh tabele
05.03.2026.•
0
Rukometaši Vojvodine pobedili Dinamo, rezlultatom 31:25, na gostovanju u Pančevu, u zaostaloj utakmici 16. kola domaćeg šampionata.
Košarkaši Vojvodine u četvrtfinalu ABA 2 lige nakon pobede nad Radničkim
04.03.2026.•
0
Košarkaši Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale ABA 2 lige nakon pobede nad ekipom Radničkog iz Kragujevca.
Golman Vojvodine odbranio četiri penala i odveo tim u polufinale Kupa
04.03.2026.•
13
Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije nakon što su na "Karađorđu" pobedili ekipu Trajala iz Kruševca.
Vojvodina dočekuje Radnički iz Kragujevca u osmom kolu ABA 2 lige
03.03.2026.•
0
U osmom, poslednjem kolu prve faze ABA 2 lige, košarkaši Vojvodine dočekuju Radnički iz Kragujevca.
Na radaru Veljka Paunovića najviše igrača Vojvodine: Petorica dobila poziv za selektivnu utakmicu
03.03.2026.•
2
Pet fudbalera Vojvodine dobilo je poziv selektora reprezentacije Srbije Veljka Paunovića da učestvuje na selektivnoj utakmici za igrače koji nastupaju u domaćem šampionatu.
Besplatan ulaz na utakmicu Vojvodine i Trajala u Kupu Srbije
02.03.2026.•
1
Fudbaleri Vojvodine igraju protiv Trajala, u četvrtfinalu Kupa Srbije, u sredu, 4. marta.
Rukometaši Vojvodine bez finala Kupa Srbije
28.02.2026.•
0
Rukometaši Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Srbije.
Vojvodina pobedila u Vršcu preokretom u finišu
28.02.2026.•
1
Košarkaši Vojvodine donose dva boda sa još jednog gostovanja i tako im željena druga pozicija na tabeli KLS postaje sve bliža.
Vojvodina izgubila od Železničara
28.02.2026.•
17
Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od ekipe Železničara rezultatom 2:0 u 25. kolu Super lige Srbije.
Rukometaši Vojvodine protiv Partizana: "Igramo za Darka"
27.02.2026.•
0
Rukometaši Vojvodine u subotu, 28. februara, u Beogradu, igraju protiv Partizana meč polufinala Kupa Srbije.
Kup Vojvodine u klizanju za vikend na Spensu
27.02.2026.•
0
Kup Vojvodine u klizanju biće održan tokom vikenda na Spensu.
Komentari 3
Milos
Anonimus
Vosa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar