Savez za Srbiju održao je protest u Novom Sadu odakle je poručeno da ministar finansija Siniša Mali, ali i cela Vlada Srbije treba da podnesu ostavku, nakon što je ustanovljeno da je ministar plagirao doktorat.
Na protestu su govorili univerzitetski nastavnici docent Filozofskog fakulteta u Beogradu Oliver Tošković i profesor Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu i predsednik Pokreta za preokret Janko Veselinović.
Oni su uglavnom govorili o tome što je u četvrtak Univerzitet u Beogradu konačno posle pet godina ustanovio da je Siniša Mali plagirao svoj doktorat. Ocenili su da je Mali ovim izgubio svaki kredibilitet, ne da sedi u Vladi Srbije, nego da se bavi i politikom, a uputili su i pitanje koliko vlada u kojoj sedi "falsifikator" kao ministar finansija ima legitimitet.
Sa protesta je poručeno i da se moraju preispitati sve druge sumnjive diplome ljudi koji se nalaze ili su se nalazili na nekoj od vodećih pozicija u Srbiji, kao što su Tomislav Nikolić, Jorgovanka Tabaković, Nebojša Stefanović i drugi.
@ Miroslav L.
Vidi drug, ne znam odakle ti to da se neko ljuti? Nije sve ovo sad nekom drugom bitnije nego tebi, pa da se ljuti. Mislim, ima nas koji pozivamo da se podrži opozicija, ali to je samo predlog, pa ko hoće, a ko neće... Možda i nismo u pravu, nije frka. Nećeš da glasaš, OK, poštovanje. Ima dva miliona naprednjaka koji će glasati, pa država neće ostati bez vlasti, ništa ne brini. Opušteno drug, živ bio.
Ostavke za Malog, članove Vlade (spremali mu puškice)... upravnika zgrade u kojoj Mali živi, ma za sve kojima se bar jednom u životu javio na uluci.
Baš smešni zahtevi.
Ovo je najbolja vlada SNS ikada za koju znam vidite koliko su uložili u Novi sad bulevari novi svuda klupe kante najmodernije za smece staza Begec-Bačka Palanka lepe nove zgrade se prave mesto onih starih ruševnih kuća sve je više zelenila lepo uredjenih biciklističkih staza svaka čast za ovu vlast ne desetka to je malo oceniti čista 100 ko ih nerazume mogu samo da im zavide najjači smo mi SNS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Odbornička grupa Kreni-Promeni Novi Sad podnela je Skupštini Grada Novog Sada predlog za dopunu dnevnog reda XVIII sednice, zakazane za 29. jun, kojim traži usvajanje Deklaracije o zaštiti novosadskog priobalja Dunava.
Gradski centar za unapređenje reproduktivnog zdravlja Doma zdravlja Novi Sad u Almaškoj 4 organizuje nove grupe Škole za psihomotorni razvoj beba tokom jula.
U okviru Gradskog centra za unapređenje reproduktivnog zdravlja organizuju se besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i male dece uzrasta do tri godine na temu pružanja prve pomoći.
Vozače koji putuju auto-putem E-75 iz Novog Sada ka Beogradu u narednim nedeljama očekuje izmenjen režim saobraćaja zbog radova na rehabilitaciji kolovoza na deonici od petlje Novi Sad istok do petlje Kovilj.
Javna licitacija za davanje u zakup slobodnih poslovnih prostora i zemljišta za postavljanje manjih montažnih objekata održaće se u sredu, 1. jula, u prostorijama Tržnice, u Ulici Žike Popovića 4.
Gradski odbornici Skupštine Novog Sada odlučivaće u ponedeljak, 29. juna, o Predlogu odluke o izradi izmena i dopuna Plana generalne regulacije Petrovaradina sa Petrovaradinskom tvrđavom.
Napadači na goste lokala "Crni ovan", u januaru 2023. godine, osuđeni su na kazne zatvora u trajanju od po osam meseci, odlučio je Viši sud u Novom Sadu.
Grad Novi Sad predložio je da se po četvrti put produži rok za rešavanje imovinsko-pravnih odnosa neophodnih za izgradnju javne garaže na uglu Šafarikove i Uspenske ulice.
Plan generalne regulacije blokova na Banatiću nalazi se na ranom javnom uvidu, a urbanisti planiraju novu osnovnu školu i spajanje parcela na kojima se nalaze porodične kuće.
Grupa istraživača sa novosadskog univerziteta čija se imena nalaze na Stanford listi najuticajnijih svetskih naučnika odbili su da prisustvuju svečanom obeležavanju Dana Univerziteta u Novom Sadu.
Porodica pacijentkinje obolele od tumora mozga tvrdi da je njihova majka ostala bez adekvatnog smeštaja za palijativno lečenje nakon što je, kako navode, odbijena na prijemu u Univerzitetski klinički centar Vojvodine.
Komentari 53
bilo ko
Vidi drug, ne znam odakle ti to da se neko ljuti? Nije sve ovo sad nekom drugom bitnije nego tebi, pa da se ljuti. Mislim, ima nas koji pozivamo da se podrži opozicija, ali to je samo predlog, pa ko hoće, a ko neće... Možda i nismo u pravu, nije frka. Nećeš da glasaš, OK, poštovanje. Ima dva miliona naprednjaka koji će glasati, pa država neće ostati bez vlasti, ništa ne brini. Opušteno drug, živ bio.
Ooobavezno
Baš smešni zahtevi.
Dubajcan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar