I danas (četvrto veče zaredom) u 20h mogao se čuti aplauz sa terasa širom Novog Sada, kako bi se ukazala podrška onima koji se bore protiv virusa korona.
Foto: 021.rs
Gromoglasan aplauz i zvižduci kao podrška medicinarima mogao se čuti širom Podbare, Novog naselja, Limana, Detelinare, Adica, Satelita, Sajma, Telepa i drugih delova Novog Sada.
Građani su aplaudirali sa terasa i prozora, a ista akcija sprovedena je večeras i u drugim gradovima širom Srbije.
Društvenim mrežama pre četiri dana je kružio poziv svim građanima da u 20 sati zatapšu u znak podrške.
"Podelite ovo sa svojim prijateljima! Večeras će ih možda biti malo, ali svake večeri će biti sve više ljudi. Pokažimo podršku za one koji izlaze u prve redove za nas. Malo solidarnosti i podrška puno znači!", navedeno je tada u objavi. Slične inicijative pojavile su se i u drugim zemljama.
Od virusa korona juče je preminuo i prvi građanin Srbije. U pitanju je 59-ogodišnji Kikinđanin.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Zasto je potrebna ovakva situacija da bi iskazali solidarnost?Zasto nismo tapsali malinarima u znak podrske,zasto nismo bili solidarni pa se udruzili da se kljucnim zanimanjima ne smanjuju plate 2015 godine,da se ne izvoze lekari niti bilo koje druge profesije van granice?Zasto nismo solidarni i ujedinjeni da promenimo sistem,napominjem sistem jer ne bitno je ko drzi vlast dok narod kontrolise sistem.Sada se vidi gde smo kao drustvo,kao nacija ii kao drzava.Narod ima moc dok je politicara 1% zapamtite to.
Možda bi iskrena molitva iz srca pomogla ozdravljenju. Tapšanje je pohvaljivanje. U ovom vremenu kada đubretari nose vaše smeće u kojem je možda i više virusa vi ste odabrali da nagradite aplauzom medicinare. Nije zdravo faborizovati bilo koga u ovim vremenima. Goji se ponos preko aplauza, a možda niste znali da ponosni najčešće boluju od raka, dijabetesa i kardiovadkularnih bolesti. Ljubav njima treba izmoliti, a ne još više ih razboljevati.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
U Srbiji bi trebalo zabraniti pojedine neformalne studentske i političke organizacije, koje je optužio da su ekstremističke i da deluju "na ivici terorizma".
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina izjavio je da Radio-televizija Vojvodine (RTV) svakog meseca dobija finansijsku podršku države od 75 miliona dinara.
Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije apeluje na pravosudne organe da odmah iz pritvora puste novosadsku nastavnicu sociologije Mariju Vasić i sve druge uhapšene, da se brane sa slobode.
Ministar pravde Nenad Vujić najoštrije je osudio pokušaje ometanja i blokade rada sudova i javnih tužilaštava, kao i, kako je istakao, nedopustive pritiske koji se vrše ispred sudskih zgrada.
Advokat Veljko Milić, jedan od branilaca okrivljenih novosadskih aktivista, izjavio je da su ih iz suda informisali da neće obrađivati žalbe koje su podneli na odluke o pritvoru.
Nakon velikog interesovanja za prethodne događaje, Meetologija u saradnji sa Psychology in English timom iz American Corner-a, organizuje 21. maja prvi tematski Psihološki Speed Dating na engleskom.
Aktivisti u Novom Sadu pritvoreni su zato što su planirali terorističke akcije, pokretanje građanskog rata i ugrožavanje života Aleksandra Vučića, rekla je predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić.
Marija Srdić iz Građanskog pokreta Bravo kaže da je jedna od pritvorenih aktivista, profesorka Marija Vasić, koja od utorka štrajkuje glađu i žeđu i odbija infuziju, slabo.
Komentari 11
Vladimir
Ss
Kokša iz Karlovaca
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar