U jeku talasa korone - sednica Skupštine grada
Iako se u Novom Sadu svakog dana beleži veliki broj novozaraženih korona virusom, gradska administracija i vlast nastavljaju da rade. Tako je za petak, 27. novembar, zakazana sednica Skupštine grada, na kojoj će se pretežno razmatrati izveštaji o budžetu i radu javnih preduzeća u prvih devet meseci ove godine.
.jpg)
Foto: 021.rs
Izveštaji koji idu pred odbornike pokazuju da se budžet redovno puni i da nema većih problema, te da je sve na oko 70 odsto realizacije za dve trećine godine. To je i očekivano znajući da je nedavno bio i rebalans gradske kase, kada je gradska vlast preraspodelila sredstva, neke poslove obrisala, a neke dodala u budžetske stavke.
Kod većine javnih preduzeća beleže se manji prihodi, što je posledica vanrednog stanja i epidemije, a najkritičnija situacija je sa Gradskim saobraćajnim preduzećem.
Osim toga što će se razmatrati ovi izveštaji, odbornici bi usred novog talasa Covid-19 trebalo da donesu odluke o izradi sedam urbanističkih planova, konstatuju ostavku odbornika SNS-a Daneta Baste koji je sada član Pokrajinske vlade, kao i da donesu niz manjih odluka o tehničko-pravnim izmenama postojećih odluka o taksi prevozu i dodeli gradskih socijalnih stanova.
Na dnevnom redu je i usvajanje izveštaja o zdrastvenom stanju u gradu za prošlu godinu, izbor Štaba za vanredne situacije Novog Sada, raspisivanje konkursa za direktora Spensa i nekoliko kadrovskih izmena po gradskim ustanovama, uglavnom imenovanja članova odbora iz redova zaposlenih.
Sednica lokalnog parlamenta će se održati u Skupštini Vojvodine, gde se sednice održavaju od izbijanja epidemije, zbog boljih uslova za poštovanje epidemioloških mera.
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.
Određen broj njih koji je nezaposlen (mali broj, uglavnom iz unutrašnjosti Vojvodine) zasniva radni odnos dok mu traje mandat i onda pored tih 44.000 dobija i platu. Ali to ne daju ovima iz NS koji već rade. Na to bude i dodatak od 2.570 din po sednici, bilo ih je 15 u 2019. Isti iznos je i za članove komisija, to sad zavisi od komisije do komisije neka bude par puta godišnje a neka i dva puta mesečno. Sve u svemu oko 50.000 za pokrajinske i oko 40.000 za narodne poslanike. Mali broj ljudi ima pravo na stan, bukvalno pet od 250. Dobijaju se pare za gorivo za dolazak ali ono se i potroši pa tu malo mogu da uzmu. Eto vam iz prve ruke. Za nekoga ko je nezaposlen ili radi za malu platu ovo deluje ekstra, a nekome ko zarađuje dobro ovo deluje kao smejurija jer su male pare, a retki se probiju da dobiju mandat posle godina i godina rada, jedan od 1000.
Zar ovo nije sukob interesa?
U manjim mestima imaju po 8.000,00 pa na više.
U skupštini Vojvodine je 75.000,00 a u republičkom parlamentu cca 100.000,00. Plus na republici se dobija nadoknada za odvojen život tj za plaćanje stana, ali to su gajbe za švaleraciju :-)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.