Korona u Novom Sadu: Broj novozaraženih manji od 100

Tokom prethodnog dana u Vojvodini je registrovano 489 novozaraženih koronom. Dan ranije bilo ih je 628.
Korona u Novom Sadu: Broj novozaraženih manji od 100
Foto: 021.rs
Od tog broja, 421 (86,1%) je dokazan brzim antigenskim testom. Ovi pacijenti, navode u Institutu za javno zdravlje Vojvodine, predstavljaju rezervoare zaraze koji u bliskom kontaktu sa drugim osobama mogu preneti virus i dovesti do pojave većeg broja novoobolelih. Manji broj novoobolelih je potvrđen PCR testom nakon negativnog brzog testa. 
 
Najveći broj novoobolelih je u Novom Sadu - 84, među kojima, takođe, dominiraju pacijenti potvrđeni brzim antigenskim testom. Taj broj je dan ranije bio 110.
 
Među novoobolelima i dalje dominira radno aktivno stanovništvo, a među njima najveći deo čine osobe starosti 30 do 50 godina.
 
U ovom trenutku broj registrovanih aktivnih slučajeva u Vojvodini je 12.930.
 
Najviše bolesnih je u Novom Sadu - 2.513, u Pančevu ih je više od 1.200, a u Zrenjaninu više od 1.000. U ostalim opštinama trenutno je manje od 1.000 registrovanih aktivnih slučajeva.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • pa jok

    26.04.2021 09:42
    nece valjda da propadnu nastampani plakati za bilborde najavljeni za kraj maja i pobedu nad koronom
  • Sofija.

    26.04.2021 04:37
    Mudri.
    U pravu ste.
  • Mudri

    25.04.2021 20:16
    Vakcinisani
    Čini mi se da je oko pola stanovnika Novog Sada je vakcinisano, te nije ništa neobično što brojevi padaju.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti