Dom zdravlja na Limanu danas počinje da radi
Limanska ambulanta počeće da radi od danas, 23. oktobra.
Foto: 021.rs
Ovaj objekat Doma zdravlja "Novi Sad" biće otvoren za građane nakon skoro 600 dana otkako su građevinski radovi krenuli, a bilo je više probijanja rokova.
Iz Gradske kuće su najavili da će Limansku ambulantu pre otvoranja za građane u subotu, prvo u petak u 18 časova obići gradonačelnik Miloš Vučević.
Radovi na rekonstrukciji i dogradnji jedne od najvećih ambulanti u Novom Sadu počeli su pre izbijanja epidemije korona virusa u Srbiji. Kada su krenuli poklopili su se sa pojavom pandemije i onda su usledila kašnjenja u radovima zbog vanrednog stanja, a potom i problema sa isporukom građevinskog materijala iz inostranstva.
Radovi su konačno završeni krajem avgusta i prvobitan rok za završetak je sa 400 bio produžen na 550 dana.
Prilikom gradnje nije došlo samo do povećanja roka za radove, nego i vrednosti i na kraju je crta podvučena na 931 milion dinara sa PDV-om, što je oko 100 miliona više od prvobitne cene sa javne nabavke. Uz ovo treba dodati da je za nov nameštaj i drugi poslove dato još oko 50 miliona dinara.
Tokom proteklih 20 meseci lekari, medicinske sestre i tehničari, kao i ostalo osoblje limanske ambulante radilo je preraspoređeno po drugim objektima Doma zdravlja, tako da su Limanci išli u ostale delove grada.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Danas oko 32 stepena
14.08.2026.•
0
U Novom Sadu danas pretežno sunčano i prosečno toplo, posle podne uz malu do umerenu oblačnost.
VIDEO Završena šetnja povodom godišnjice sukoba kod prostorija SNS-a: "Studenti su Srbija" na čelu kolone
13.08.2026.•
41
Posle tri sata završen je skup povodom godišnjice napada pristalica vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) na građane i studente u protestnoj šetnji.
Ruski maloprodajni lanac Fix Price otvorio prvih pet prodavnica: Dve u Novom Sadu, tri u Beogradu
13.08.2026.•
8
Ruski maloprodajni lanac Fix Price objavio je da je otvorio prvih pet prodavnica u Srbiji, od kojih su tri u Beogradu i dve u Novom Sadu.
Novosadskoj novinarki hitno potreban novac za lečenje
13.08.2026.•
9
Novosadskoj novinarki Branki Pavlović hitno je potreban novac za nastavak lečenja, a kako je navedeno u apelu za pomoć, terapija je trenutno obustavljena zbog nedostatka sredstava.
Vučić opet bez detalja i datuma: Zakazao sam velike narodne skupove u Novom Sadu i Užicu
13.08.2026.•
55
Predsednik Srbije i član Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zakazao "velike narodne skupove" u Novom Sadu i Užicu, ne precizirajući kada će oni biti održani.
Za jedan dan 12 saobraćajnih nezgoda u Južnobačkom okrugu, tri vozača zadržana
13.08.2026.•
0
U sredu, 12. avgusta, na području Južnobačkog okruga, dogodilo se 12 saobraćajnih nezgoda, saopštila je policija.
Sutra vreme slično današnjem
13.08.2026.•
0
U Novom Sadu će u petak biti pretežno sunčano i toplo, posle podne uz malu do umerenu oblačnost.
FOTO, VIDEO: Kako je izgledao prošlogodišnji sukob kod prostorija SNS-a
13.08.2026.•
9
Pre tačno godinu dana na više mesta u Srbiji organizovani su protesti u kojima su se građani uputili ka stranačkim prostorijama Srpske napredene stranke, kada je došlo do sukoba.
Šta se planira na Satelitu: Bazen i dalje tema
13.08.2026.•
22
Plan generalne regulacije dela Novog naselja, odnosno Satelita, nalazi se na ranom javnom uvidu.
Novosadski SNS o skupu zborova: Izražavamo bojazan da će ponovo pokušati
13.08.2026.•
44
Novosadski odbor Srpske napredne stranke oglasio se povodom skupa kojim će biti obeleženo godinu dana od sukoba između policije i građana ispred prostorija vladajuće stranke.
"Utopija" Novosadskog pozorišta najbolja predstava na Nišvil jazz theatre festivalu
13.08.2026.•
1
Predstava "Utopija" Novosadskog pozorišta/Újvidéki színház osvojila je nagradu za najbolju predstavu na ovogodišnjem Nišvile jazz theatre festivalu.
Večeras skup u Novom Sadu: Godinu dana od nereda kod prostorija SNS-a
13.08.2026.•
5
Skup povodom obeležavanja godinu dana od sukoba i građana i policije kod prostorija Srpske napredne stranke održaće se večeras.
Slučaj "Nadstrešnica": Razlozi zbog kojih tužilac ne prihvata odbranu Šurlana, Dimoski i ostalih optuženih
13.08.2026.•
25
Svi optuženi u predmetu pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu saslušani su pred tužiocem 22. novembra 2024. godine.
"Niko to nije ni proglasio verskim obredom": Vučić poštu stradalima u padu nadstrešnice nazvao satanizmom
13.08.2026.•
23
Hiljade ljudi je od novembra 2024. stajalo u 11.52 na ulicama i trgovima širom Srbije, odajući poštu stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu tražeći istovremeno odgovornost za smrt 16 ljudi.
Četvrtak u Novom Sadu: Vrućina preko dana, najavljeno rashlađenje tokom noći
12.08.2026.•
1
Toplotni talas i dalje ne popušta, barem tokom dana. Novosađane očekuje još jedan sunčan letnji dan sa nekoliko isključenja struje i zanimljivim muzičkim programom.
Vodovod: Više od dve milijarde dinara uloženo u modernizaciju sistema, Novi Sad bez restrikcija
12.08.2026.•
14
JKP "Vodovod i kanalizacija" Novi Sad odbacilo je tvrdnje pojedinih političkih pokreta da se problemima u sistemu vodosnabdevanja pristupa bez ozbiljnih ulaganja i da se infrastruktura "krpi kada pukne cev".
Mićin: Železničko stajalište na Rumenačkom putu za mesec dana, do proleća uređen centar grada
12.08.2026.•
48
Železničko stajalište na Rumenačkom putu, koje treba da rastereti stanicu u Petrovaradinu, biće gotovo za mesec dana, izjavio je gradonačelnik Žarko Mićin.
ANKETA: Da li biste izašli na referendum o "Novom Sadu na vodi"?
12.08.2026.•
52
Skupštini Novog Sada predat je predlog za verifikaciju narodne inicijative za raspisivanje referenduma o "Novom Sadu na vodi".
Komentari 27
gordana
Лиманац
pajo patak
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar