Još uvek sanjivi od vikenda, polako hvatamo korak za onim što je planirano za taj dan i tu sedmicu.
Pa onda kad odradimo šta imamo, onda ćemo da planiramo sopstvene živote. A mi vam pružamo malu pomoć u organizovanju dana.
Vreme
Prvi dan radne nedelje biće, što se tiče vremena, onako, okej. Maksimalna temperatura najavljena je 15 stepeni Celzijusa, minimalna tri stepena iznad nule.
RHMZ je stavio i sunce i oblačke i kap kiše za ikonicu koja bi trebalo da nam kaže šta nas očekuje. U prevodu, možda bude pljuske, ali ne mora da znači.
Što se tiče bioprognoze, navodi se sledeće: Zadržavaju se relativno nepovolјne biometeorološke prilike. Oprez se savetuje osobama sa srčanim i respiratornim tegobama.
Poremećaj sna, bolovi u kostima i razdražlјivost su moguće meteoropatske reakcije. Preporučuje se maksimalna opreznost u saobraćaju.
Dobro je znati i...
Pojedine ulice u Novom Sadu ostaće bez struje u ponedeljak. Tako će bez električne energije, u prepodnevnim satima, ostati delovi Teodora Mandića i Temerinske.
Od ponedeljka Novosadska toplana kreće sa očitavanjem brojila, pa iz ovog preduzeća apeluju na građane da im omoguće pristup.
Da vas podsetimo i to da je od subote obustavljen saobraćaj na mostu preko kanala DTD, na delu lokalnog puta Novi Sad - Kać.
Ujutru, kada zaplovite gradskim saobraćaj, dobra pomoć biće vam Ivan Varnju na Radiju 021. Uz muziku, pružiće vam potrebne servisne informacije, ali i dojaviće gde su zastoji, radari, gužve, patrole.
Gde ići?
Labudovo jezero igraće se u Srpskom narodnom pozorištu, u 19 sati.
Mirovni susret "KPJ i Vukovar - od nastanka do nestanka" održaće se u Crnoj kući, u 18 časova.
Premijera predstave "Kod večite slavine" održaće se u SNP-u, u 20.30 časova.
Film "Uvećanje" biće prikazan u Zenitu, u 19.30 časova.
Sastav Gondolian nastupiće u London pabu, u 21 sat.
Izložba u okviru projekta "Poveži, obeleži" biće otvorena u SULUV galeriji, u 19 časova.
Koncert dobitnika stipendije Fonda "Melanije Bugarinović i ćerke Mirjane Kalinović-Kalin" održaće se u Gradskoj kući u 19.30 časova.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Novosadska biciklistička inicijativa je uputila zvaničan dopis gradonačelniku Novog Sada Žarku Mićinu i Gradskom veću, zahtevajući hitno rešavanje rušenja trotoara i biciklističke staze na Novosadskom putu u Veterniku.
Vanredni profesor novosadskog Filozofskog fakulteta Vladimir Mihić izjavio je da će se u ponedeljak, 13. jula birati novi članovi proširenog Senata Univerziteta u Novom Sadu.
Od Sombora do Pirota, od severa do juga, niz projekcija dokumentarnog filma "Tura do Strazbura" u protekla tri meseca protekle su mirno i bez incidenata.
Na više lokacija u Novom Sadu jutros su osvanuli plakati Srpske radikalne stranke (SRS) u znak podrške bivšem komandantu Glavnog štaba Vojske Republike Srpske (VRS) Ratku Mladiću, osuđenom za zločine u Srebrenici.
Za krivično gonjenje policajaca koji su tokom demonstracija u julu 2020. godine zlostavljali učesnike protesta nastupila je apsolutna zastarelost, šest godina nakon događaja.
Dekan Filozofskog fakulteta Milivoj Alanović izjavio je da će pravnici tumačiti situaciju nastalu nakon prekida sednice proširenog Senata, na kojoj je trebalo da bude odlučeno o pritužbi profesora Vladimira Mihića.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar