Brzi voz "Soko" koji je iz Beograda krenuo u 11.20, stigao je u Novi Sad u 11 sati i 53 minuta.
Foto: 021.rs
U vozu su bili predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer Mađarske Viktor Orban. Iako je polazak voza najavljen za 11 sati, krenuo je oko 11.20.
Građani su se u velikom broju okupili na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kako bi dočekali voz. Oni su kako ispred, tako i unutar Železničke stanice, a "doček" voza možete prati i uživo na našoj stranici.
Voz je dočekao i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević.
Dabldeker kompozicija sa četiri vagona krenula je posle časova i u promotivnoj vožnji brzom prugom od Beograda do Novog Sada prevezao ukupno 270 putnika, među kojima su predsednik Aleksandar Vučić i premijer Mađarske Viktor Orban.
Čast da upravlja vozom "Soko", koji je u bojama zastave Srbije, na prvoj vožnji brzom prugom pripala je mašinovođi Zoranu Đurđeviću.
Železnička stanica u Novom Sadu u potpunosti je rekonstruisana prvi put nakon 1964. godine, kada je i izgrađena. Radovi na rekonstrukciji i modernizaciji železničke pruge Beograd-Budimpešta počeli su 2017. godine - 138 godina od puštanja prve pruge u Srbiji i gotovo pola veka od puštanja pruge Beograd-Bar.
Na relaciji Beograd-Novi Sad-Beograd planirano je ukupno 36 polazaka dnevno. Vožnja će, u zavisnosti od broja stanica i tipa voza, trajati od 36 do 57 minuta.
Po pet polazaka imaće "intercity" voz koji će stajati samo na stanici Novi Beorgad. Putovanje traje 36 minuta. Po četiri polaska imaće "ekspresregio" voz, na kome isto saobraća "Soko", stajaće na sedam stanica, a vožnja će trajati u proseku 48 minuta.
Štadlerove elektromotorne garniture, koje su na srpskim prugama od pre nekoliko godina, imaće po devet polazaka na "regio" liniji, stajaće na 11 stanica a putovaće se prosečno 57 minuta.
U promotivnom periodu cena karte biće 300 dinara za polaske od Beograda do Novog Sada, dok deca do sedam godina ne plaćaju kartu.
Od nedelje, putnici će moći od Beograda do Novog Sada da osete prednosti brzih pruga, a sudeći prema najavama, ovako će se od 2025. godine putovati i do Budimpešte i drugih evropskih gradova.
Klanjamo se nasim predsednicima. Eh, kad bi mogla pruga da skrene od Backe Topole prema Staroj Moravici, onda ne bi trebali autobusi da voze pristalice. Mi volimo nase predsednike Aleksandra i Orbana. Jednako
A što je bio Orban? Msm ovo je BG-NS posle tri godine, nema voza do Mađe. Al zato ima mađarska zastava ispred ž stanice. Zastava Vojvodine nema. I koliko je, ono, 2+2?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Finansijska istraga protiv bivših ministara Tomislava Momirovića, Gorana Vesića i još 12 osoba zbog sumnje da su oštetili državni budžet za 115 miliona dolara prilikom rekonstrukcije pruge Novi Sad-Kelebija stoji u mestu
Advokat Nikola Lakić izjavio je da povlačenje inspektora iz Udarne grupe koja je ispitivala sumnje o korupciji u vezi sa radovima na nadstrešnicu, pokazuje nameru režima Aleksandra Vućića da zaustavi istragu.
Studentu Bogdanu Jovičiću koji je smešten u Specijalnu zatvorsku bolnicu u Beogradu tokom petog dana štrajka glađu, danas će biti obavljena sva potrebna dijagnostika, saopštila je Uprava za izvršenje krivičnih sankcija.
Zaposleni na Institutu za onkologiju u Sremskoj Kamenici bio je nezakonito praćen i sniman, tvrdi njegov advokat. Zbog produžetka pritvora pokrenuta je i peticija kako bi se on branio sa slobode.
Do 1.500 Novosađana ove godine imaće priliku da dobije subvenciju u iznosu od 12.000 dinara za kupovinu novog bicikla u okviru akcije "Biciklom za zeleni Novi Sad".
Studenti u blokadi organizuju danas, 18. septembra ispred zgrade suda protest uz zahtev da se student Fakulteta tehničkih nauka Bogdan Jovičić pusti na slobodu.
Protest podrške pritvorenom studentu Fakulteta tehničkih nauka Bogdanu Jovičiću, koji je zbog štrajka glađu prebačen u zatvorsku bolnicu u Beogradu završen je blokadom Varadinskog mosta.
Nakon saslušanja, mera kućnog pritvora u trajanju od 90 dana određena je četvorici poljoprivrednika uhapšenih posle protesta u ponedeljak, 15. septembra, u Novom Sadu.
Profesorka PMF-a Sanja Belić izjavila je da analiza studenata nedvosmisleno pokazuje da je policija u kampusu Univerziteta na protestu 5. septembra "trovala građane, profesore i studente zabranjenim CN gasom".
Sudija za prethodni postupak potpisala je uput za prebacivanje studenta koji štrajkuje glađu Bogdana Jovičića iz pritvorske jedinice u Novom Sadu u zatvorsku bolnicu u Beogradu.
Predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević najavio je da će sutra u Briselu preneti evropskim zvaničnicima da student Bogdan Jovičić u Srbiji štrajkuje glađu i pod kojim uslovima je u pritvoru.
Zborovi građana Novog Sada i studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu pozvali su na protest podrške pritvorenom studentu FTN-a Bogdanu Jovičiću koji štrajkuje glađu, večeras u 20 časova u kampusu.
Javno komunalno preduzeće "Informatika" saopštilo je da je korisnicima svojih usluga poslalo opomene za neizmirene obaveze po osnovu komunalno-stambenih usluga.
Grupa profesora Srednje škole unutrašnjih poslova "Jakov Nenadović" se u otvorenom pismu požalila na stanje u školi. Nasuprot tome, direktorka škole tvrdi da je sve radila po zakonu.
Komentari 62
Hak Backi Sokolac
Novosadjanka
Zbunjena
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar