Jermenska crkva srušena je 1963. godine.
Kako je 021.rs ranije objavio, ostaci nadgrobnih ploča iz te crkve koji se decenijama nalaze ugrađeni u staze Dunavskog parka, sada se vade prilikom rekonstrukcije staza i biće u narednom periodu uzidani u zid Katoličkog groblja.
U Gradskom odboru Dveri smatraju da to "predstavlja ništa drugo do nastavak istog nepoštovanja prema verskom objektu i verskim osećanjima".
"Mermerne ploče trebalo bi ugraditi i postaviti oko spomenika na mestu nekadašnje crkve, kako bi se donekle ispravila nepravda", navode u saopštenju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
ex chapman
meni je mnogo ozbiljnija steta sto je prilikom zidanja "Pupinove palate" otkopano, a zatim unisteno, najstarije naselje na teritoriji NS. a nije ko svet ni istrazeno, jer se "izaslo u susret investitoru". da u Srbiji vlada zakon a ne mafija, gradnja bi bila obustavljena dok se lokalitet potpuno ne istrazi, dokumentuje i konzervira.
NN
zx
Zar nije dosta beograd sto odlucuje?
Gledajte Cacak a ne Novi Sad
Sve vase odluke su osiromasile stanovnistvo Vojvodine
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar