U prethodnim danima radovi su završeni i ulica oslobođena mašina, a uređenje pešačkih i biciklističkih staza će uslediti.
Prema rečima gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića, ovim radovima rešen je i problem odvođenja atmosferskih voda, koje su se zadržavale ispod nadvožnjaka posle svake jače kiše.
"Novosađani znaju kako je to izgledalo i znaju koliko je ova ulica važna za saobraćaj. Morali smo da budemo strpljivi, ranije i sa Kisačkom ulicom, ali više nećemo imati neke probleme koje smo imali. Hvala izvođaču što je dao sve od sebe da se ovi radovi završe u ovom teškom periodu u kojem smo", naveo je Đurić.
Ministar saobraćaja Goran Vesić rekao je da je brza pruga trenutno najbitniji infrastrukturni projekat države, a da će radovi biti završeni 2024. godine.
"Žurili smo da se sve ovo što pre završi, a do kraja meseca biće završeno i parterno uređenje. Juče sam imao razgovore sa mađarskim ministrom o tome kako ćemo urediti brzi voz budući da saobraćaj, sa izgradnjom pruge, postaje međunarodni i radimo na tome da se otvore granični prelazi - na železničkim stanicama u Novom Sadu i u Beogradu, a kako bi se ubrzao protok putnika", poručio je ministar.
Najavio je potpisivanje ugovora za izgradnju brze saobraćajnice Beograd - Zrenjanin - Novi Sad do kraja godine, kao i ustupanje stare ranžirne stanice, imovine države, Gradu Novom Sadu na korišćenje.
Na pitanje 021.rs zbog čega se toliko kasnilo sa završetkom ovih radova, Vesić je rekao da "ne zna", te da treba pitati izvođače radova.
Podsetimo, 021.rs je u više navrata upućivao zvanična pitanja o kašnjenju i eventualnim posledicama koje kršenje ugovora može da ima, ali odgovore nismo dobili.
Radovi na rušenju starog i izgradnju novog nadvožnjaka u Partizanskoj ulici počeli su 10. maja, a prvobitan rok za završetak radova bio je 17. oktobar. Potom je rok pomeren za sredinu decembra i potom za 15. februar.
Ako su je uradili kao i u Temerinskoj bice kratkog veka. Prodjite malo da vidite na sta lici put ispod nadvoznjaka u Temerinskoj, vec je krpljeno bar 10 puta...
Godinu dana zatvorena ulica i oni nisu promenili kompletan asfalt u celoj ulici već samo ispod nadvožnjaka pa ce je opet zatvoriti da asfaltiraju ostatak ulice.Srbija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Odluka Interpola da Srbiji ne izruči šestoro novosadskih aktivista koji se već 16 meseci nalaze u egzilu u inostranstvu, nakon što je protiv njih pokrenut postupak mogla bi da utiče i na buduću saradnju.
Ministarstvo zaštite životne sredine primilo je zahtev za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu projekta izgradnje naftovoda od granice sa Mađarskom do Novog Sada.
Vodostaj Dunava u Novom Sadu nastavlja da opada. Povlačenje vode je otkrilo nove sprudove, veliki broj čamaca na Ribarcu ostao je na suvom, ali se naziru i veći problemi.
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić najoštrije je osudio svaki oblik zlostavljanja životinja i pozdravio brzo postupanje policije i tužilaštva povodom slučaja u Sremskim Karlovcima.
Pravda u postupcima za pad nadstrešnice pred Višim javnim tužilaštvom u Novom Sadu i Javnim tužilaštvom za organizovani kriminal (JTOK) sve vreme se ometa na najrazličitije načine.
Novosadski aktivisti grupe STAV, koji se nalaze u inostranstvu, a koji se terete za pokušaj rušenja ustavnog poretka, oglasili su se saopštenjem u vezi sa Interpolovom reakcijom.
Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara zahteva od nadležnih institucija da javnosti pruže odgovore povodom novih radova na železničkim stanicama u Subotici, Bačkoj Topoli i Novom Sadu.
U Skupštini Novog Sada došlo je do verbalnog sukoba nakon tridesetominutne pauze, kada su se odbornik Pokreta Bravo Miran Pogačar i gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin sukobili zbog dobacivanja odbornice SNS opoziciji.
Advokat Željko Kočić, jedan od branilaca šestoro aktivista iz Novog Sada optuženih za pokušaj rušenja ustavnog poretka, a koji su u Hrvatskoj, saopštio je da je Interpol odbio zahtev vlasti u Srbiji da raspiše poternicu.
Odbornik iz redova Demokratske stranke Veljko Krstonošić uoči sednice Skupštine grada izjavio je da opozicija ne može da podrži predlog vlasti da se podigne spomenik žrtvama pada nadstrešnice.
Odbornici Skupštine Novog Sada danas, 21. jula razmatraju više od 60 tačaka dnevnog reda, među kojima je jedna od najvažnijih takozvani projekat "Novi Sad na vodi".
Komentari 99
stanko
Jorgovan
Slavko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar