Ništa od rekonstrukcije ulice na Detelinari za sada: Obustavljen tender, sve ponude neprihvatljive
Tender za rekonstrukciju ulice Filipa Filipovića na Detelinari je obustavljen zato što su sve ponude bile neprihvatljive.
Foto: 021.rs
"Parking servis" je ovu javnu nabavku raspisao početkom jula, a u planu je bila izgradnja saobraćajnih površina, parkinga, trotoara i javnog osvetljenja.
Vrednost radova, kada je tender bio raspisan i u trenutku planiranja, bila je 36 miliona dinara.
Međutim, "Parking servis" je u međuvremenu promenio vrednost u 30 miliona sa obračunatim porezima.
Na konkurs su se javile dve grupe ponuđača, jedna je bila Energy Pro i JKP Put, a druga firmi Elektrovolt, Hidromah bb i PZP Valjevo.
Kako piše u Odluci o obustavi tendera, prva grupa ponuđača u konkursnoj dokumentaciji nije ispunila jedan obavezan deo, te je komisija procenila da je ponuda neprihvatljiva iako je ponuđena cena bila u okviru promenjene vrednosti javne nabavke.
Druga grupa ponuđača je pravilno ispunila konkursnu dokumentaciju, ali se navodi da ponuđena cena, koja je bila nešto manja od 36 miliona, prelazi iznos procenjene vrednosti i odbijena je.
Iz "Parking servisa" podsećaju da prema Zakonu o javnim nabavkama naručilac nije dužan da pre otvaranja ponuda upozna ponuđače sa procenjenom vrednošću javne nabavke jer ta obaveza nastaje tek kada dođe do otvaranja ponude.
Za sada nije poznato kada će ponovo biti pokrenut konkurs za rekonstrukciju ove ulice.
Podsetimo, Filipa Filipovića je paralelna sa Rumenačkom ulicom. Rekonstrukcijom se planiraju obostrani parkinzi sa prostorima za drveće.
U projektnoj dokumentaciji piše da je predviđeno da ulica ima 42 parking mesta, od čega su dva za osobe sa posebnim potrebama, kao i trotoar koji će biti povezan sa postojećim.
Takođe, u ulici bi trebalo da bude postavljen i jedan elektro punjač. U dokumentaciji stoji da je izvođač radova u obavezi da sprovede električne instalacije koje bi omogućile punjenje automobila, ali ne i da postavi aparat.
Rok za izvođenje radova je maksimalno 90 dana.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Radovi u Maksima Gorkog do sredine novembra: Izmena više trasa autobuskih linija
04.09.2026.•
1
Javno gradsko saobraćajno preduzeće "Novi Sad" najavilo je izmene više trasa autobusa zbog planiranih radova u Ulici Maksima Gorkog.
FTN uvodi master za nuklearnu energiju
04.09.2026.•
6
Fakultet tehničkih nauka priprema master program "Nuklearni energetski sistemi", čiji je početak planiran za akademsku 2027/28. godinu.
FOTO, VIDEO Građani na Trgu slobode nakon otkazivanja Vučićevog skupa: "Mafija je kapitulirala"
04.09.2026.•
20
Novosađani su se okupili na Trgu slobode, gde su proslavili nedolazak Aleksandra Vučića na zakazan miting u centru grada.
"Radivoje P. Stojković je najveći opozicionar": Odgovor roditelja direktoru Jovine
04.09.2026.•
12
Roditelji učenika Jovine gimnazije i profesori kažu da je direktor Radivoje P. Stojković na konferenciji za medije izrekao niz neistina. Upućeno je i pismo Ujedinjenim nacijama zbog situacije u školi.
Dom zdravlja Novi Sad poziva roditelje u Školu za psihomotorni razvoj beba
04.09.2026.•
0
Dom zdravlja Novi Sad saopštava da su otvoreni novi termini za upis u školu za mesec septembar.
Humanitarni ponedeljak za Anđelu Kostić na Štrandu
04.09.2026.•
0
U ponedeljak, 07. septembra, akcija "Humanitarni ponedeljak" biće namenjena Anđeli Kostić.
Direktor o vraćanju zgrade Jovine gimnazije crkvi: "U čemu je problem?"
04.09.2026.•
63
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković po prvi put se osvrnuo na izjavu ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića o "vraćanju Jovine pod okrilje Srpske pravoslavne crkve".
U subotu oko 35 stepeni
04.09.2026.•
0
U Novom Sadu će u subotu biti pretežno sunčano i veoma toplo, a uveče je moguće prolazno umereno naoblačenje sa kratkotrajnom kišom.
Direktor Jovine optužuje sudije za udar na Ustav, tražiće nastavu na daljinu
04.09.2026.•
86
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković tvrdi da je odluka Osnovnog suda o vraćanju suspendovanih profesora na posao udar na Ustav Srbije, navodeći da škola traži izuzeće sudija iz postupka.
Patrijarh Pavle dobija spomenik u Sremskoj Kamenici
04.09.2026.•
14
Utvrđen je Predlog odluke o podizanju spomenika patrijarhu Pavlu u Sremskoj Kamenici.
Unija sindikata prosvetnih radnika traži inspekcijski nadzor u Jovinoj gimnaziji
04.09.2026.•
13
Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije (USPRS) traži hitan inspekcijski nadzor nad postupanje rukovodstva Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj".
Besplatni preventivni pregledi dece i omladine školskog uzrasta u subotu u ambulanti na Limanu
04.09.2026.•
4
Besplatni preventivni pregledi dece i omladine školskog uzrasta biće organizovani u subotu, 5. septembra, u ambulanti na Limanu.
LSV traži uklanjanje murala "Bulevar Ratka Mladića" na Limanu
04.09.2026.•
23
Liga socijaldemokrata Vojvodine zahteva od nadležnih organa da uklone mural "Bulevar Ratka Mladića" koji je oslikan na Limanu.
Zborovi građana danas organizuju skup na Trgu slobode
04.09.2026.•
25
Zborovi građana Novog Sada najavili su za danas, 4. septembar, skup na Trgu slobode.
Danas novi štrajk upozorenja instituta BioSens
04.09.2026.•
5
Sindikat zaposlenih u institutu BioSens organizovaće danas, 4. septembra, štrajk upozorenja zbog, kako navode, protivpravnog razrešavanja prof. dr Snežane Pajović sa funkcije vršioca dužnosti direktora instituta.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 26 beba
04.09.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 26 beba.
Preminuo prodavac magazina "Liceulice" iz centra Novog Sada
03.09.2026.•
23
Novosadski prodavac magazina "Liceulice" Vojislav Stanković preminuo je u 43. godini.
Petak pred Novosađanima: Letnje vrućine, svirke i izložbe
03.09.2026.•
0
Približava se kraj prve septembarske nedelje, dok se u Novom Sadu nastavlja vrelo leto. Ovog petka nema najavljenih isključenja struje i vode, a Novosađane očekuju novi kulturni događaji.
VIDEO: Održan protest roditelja učenika Jovine gimnazije
03.09.2026.•
7
Održan je protest roditelja đaka Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" zbog otpuštanja profesora ove škole, koji se odvijao ispred Srednje mašinske škole.
PSG: Jovina gimnazija je dokaz da institucije ne rade svoje posao
03.09.2026.•
4
Novosadski odbor Pokreta slobodnih građana reagovao je na skorašnje događaje u Jovinoj gimnaziji.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar