Ključevi od 25 stanova solidarnosti na Novom naselju uručeni su danas porodicama koje su ispunile uslove na gradskom konkursu.
Foto: 021.rs
Stanari su se u lamelu VI u Somborskoj rampi 22 (ranije Momčila Tapavice BB) uselili posle više od dve godine od kako je raspisan konkurs i skoro godinu dana od prve najave da će ključevi biti podeljeni.
Čekanje se odužilo zbog žalbi na konkursu, ali i zbog toga što je trebalo da se izda upotrebna dozvola nakon završetka izgradnje.
Ovim je Grad Novi Sad potpuno ispoštovao zakonske propise koji se odnose na useljenje, za razliku od mnogih privatnih investitora koji stanare puštaju u stanove i pre nego što radovi budu gotovi, a upotrebna dozvola ne bude ni ishodovana.
Gradonačelnik Milan Đurić je danas, prilikom podele ključeva, podsetio da su ti stanovi solidarnosti prodati po ceni kvadrata od oko 900 evra (oko 99.000 dinara) i rokom otplate od 20 godina.
Đurić očekuje da će za susednu lamelu V, koja je uveliko gotova i gde takođe ima 25 stanova, gradska komisija do kraja oktobra završiti posao i izabrati one koji ispunjavaju uslove, nakon čega će do kraja godine biti useljenje.
Stanovi u lameli VI takođe se prodaju na otplatu od 20 godina i po nešto višoj ceni od 116.774,63 evra.
Đurić je dodao i da očekuje da Grad uskoro krene sa gradnjom lamele IV sa 74 stana.
"Očekujem da ćemo za nekoliko nedelja raspisati novi javni poziv za lamelu IV u kojoj će biti 74 stana. Tako da mislim da, što se tiče izgradnje solidarnih stanova, dobro radimo i da sve ide kako treba", naveo je Đurić.
Dodajemo da Grad Novi Sad stanove solidarnosti prodaje po ceni od oko 1.000 evra po kvadratu i sa rokom otplate od 20 godina bez kamate. Pravo da konkurišu za ove nekretnine imaju porodice koje moraju ispuniti više kriterijuma.
Prema gradskim planovima, na ovoj lokaciji na Novom naselju trebalo bi da bude ukupno šest lamela sa 173 stana, mada će se ukupan broj sada povećati na skoro 200 s obzirom na doradu arhitektonskog projekta nesagrađenih lamela.
Do sada su sagrađene dve zgrade (lamele V i VI) sa po 27 stanova. Većina stanova se prodaje preko konkursa, dok se nekoliko stanova prodaje po tržišnim uslovima, što je do sada bio slučaj sa četiri stana.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Ovo je teska prevara naroda ,Traze toliko papirologije a ona za neke nije ni bitna ,jer imaju jake veze ,Poznajem coveka koji je tu dobio stan ima jos 2 na Telepu al su na kcerki ,a odbijeni su mnogi kojima stvarno treba da se pomogne ,Ako je to pomoc
Pa realno svi stanovi u srbij bi trebalo da budu kao stanovi solidarnosti s obzirom na to koliko ljudi zaradjuju i koliko sebi imaju da omoguce normalan zivot. To ustvari i nebi trebalo po toj ceni ni da budu stanovi solidarnosti nego da smo iole normalna drzava kao sto nismo. Drzava bi razumela da joj je narod siromasan i shodno tome obezbedila da svaki gradjanin moze da sebi obezbedni egzistenciju po nekoj noramaloj i razumnoj ceni. A ovako u ovim nenormalnim uslovima, normalno je da ce narod napustati zemlju koja ce na kraju ostati pusta i pogodna za neke druge da je nasele.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Petog dana građanske neposlušnosti blokirane su raskrsnice kod Mosta slobode, Futoške pijace, Merkatora i JGSP-a, Bulevar oslobođenja su preplavili biciklisti, a propuštaju se Hitna pomoć i porodice sa decom.
Građanske inicijative saopštile su na Instagramu da su im se obratili Novosađani sa tvrdnjom da imaju saznanja da je pokrenuto više od 250 prekršajnih postupaka protiv učesnika protesta 8. decembra 2024. u Novom Sadu.
Više od 30 sati u pritvoru sa suprugom i dvoje maloletne dece, od čega prvih 13 bez hrane i vode, slučaj je profesora sociologije iz Kolumbije koji je došao u Srbiju kao učesnik Kongresa amerikanista u Novom Sadu.
Nesposredno pred Vidovdan, Aleksandar Vučić najavio je da će najverovatnije 5. jula održati miting u Novom Sadu i, kako je rekao, "osloboditi taj grad od onih koji mrze Srbiju".
Akademska mreža Slobodan univerzitet pozvala je nastavnike, asistente i saradnike Univerziteta u Novom Sadu na bojkot nastave u znak protesta protiv "brutalne represije policije i tužilaštva nad studentima i građanima".
Prevoznik Milomir Jaćimović, koji je 1. jula priveden ispred prostorija SNS u Novom Sadu, a potom i prebačen u psihijatrijsku bolnicu, izašao je iz bolnice i javio se u policijsku stanicu gde mu je određeno zadržavanje.
Studenti napadnuti, vilica polomljena, "junaci" pomilovani, ustavna prava zloupotrebljena - to je ukratko opis slučaja napada aktivista Srpske napredne stranke na studente u Novom Sadu krajem januara.
Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Novom Sadu izrazio je zabrinutost povodom privođenja dvoje studenata tog fakulteta i pozvao na njihovo puštanje iz pritvora.
Komentari 16
Mila
Toliko
Zoran S.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar