Prodaje se staro zdanje u centru Novog Sada: Početna cena objekta čuvene kafane 23,6 miliona
Objekat u kojem se nekada nalazila čuvena kafana "Tri krune", na uglu Temerinske i Kisačke ulice, ponuđen je na prodaju po ceni od 23,6 miliona dinara.
Foto: 021.rs
Kupac će postati većinski vlasnik objekta koji je zaštićen kao spomenik kulture, dok će manji udeo u vlasništvu imati Novi Sad i dve privatne firme.
Prodaja jednospratnice sa dvorišnim objektima, od kojih su neki nelegalno sagrađeni, sprovodi se u sklopu izvršnog postupka koji vodi izvršitelj Jovan Pješčić iz Beograda protiv Milomira Joksimovića, poznatijeg kao Miša Omega.
Ovaj postupak se sprovodi na osnovu zahteva poverioca Agencije za naplatu potraživanja i kreditnih biroa "DLHNTN" iz Beograda, što je rezultat presude Osnovnog suda u Beogradu iz januara 2015. godine.
U odluci o prodaji, izvršitelj ističe da su navedene nepokretnosti bile u suvlasništvu "Agrovojvodine", gde je Joksimović ranije bio direktor i vlasnik, ali kako je to privredno društvo brisano iz registra, imovina društva je na osnovu Zakona o privrednim društvima pripala akcionarima.
"Pošto je izvršni dužnik bio akcionar navedenog privrednog društva, nadležnom katastru je dat nalog da izvrši upis izvršnog dužnika ostalih akcionara na udelima koji su pripadali privrednom društvu", stoji u zaključku izvršitelja.
U odluci o prodaji izvršitelj ukazuje na to da na navedenim nepokretnostima ne postoje prava trećih lica koja ostaju nakon njene prodaje, niti postoje stvarne ili lične službenosti i stvarni tereti koje kupac preuzima. Međutim iz katastra se vidi da postoje i drugi vlasnici i javna imovina.

Uvidom u katastar, 021.rs se uverio da je izvršitelj podnosio zahteve u avgustu prošle godine i januaru ove godine za upise, kao i da se kao većinski vlasnici vode "Agrovojvodina", a kao manjinski privatne firme "Tehnometal" i "Mat-real estate", odnosno da postoji i javna imovina Novog Sada i Republike Srbije.
Prodaja zgrade na uglu Temerinske i Kisačke zakazana je za ponedeljak, 25. septembra, u 12 časova u beogradskom hotelu "Mona plaza".
Učesnici licitacije treba da uplate jemstvo od 2,3 miliona dinara.
U ovoj kući se nekada nalazila čuvena kafana "Tri krune". Već godinama unazad je u lošem stanju i u njoj je smeštena kineska prodavnica.
Kuću je 1902. godine podigao čuveni veleposednik Lazar Dunđerski, prema projektu Imrea Kvarcvegera.
Uz kuću Mileve Marić Ajnštajn u Kisačkoj, predviđeno je i da ovaj objekat ostane sačuvan kao nepokretno kulturno dobro.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
"Humanitarni ponedeljak" za Filipa Mekterovića na Štrandu
11.07.2026.•
0
Humanitarni ponedeljak posvećen Filipu Mekteroviću održaće se u ponedeljak, 13. jula, na Štrandu.
SRS plakatima u Novom Sadu veliča Ratka Mladića na dan sećanja na Srebrenicu
11.07.2026.•
46
Na više lokacija u Novom Sadu jutros su osvanuli plakati Srpske radikalne stranke (SRS) u znak podrške bivšem komandantu Glavnog štaba Vojske Republike Srpske (VRS) Ratku Mladiću, osuđenom za zločine u Srebrenici.
Lepa vest stiže iz Betanije: Za jedan dan rođeno 27 beba
11.07.2026.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 27 beba.
Danas do 33 stepena
11.07.2026.•
0
U Novom Sadu će u subotu pre podne biti pretežno sunčano, posle podne promenljivo oblačno.
Šest godina od julskih protesta u Novom Sadu i Beogradu: Zastarela krivična odgovornost za prebijanje građana
10.07.2026.•
12
Za krivično gonjenje policajaca koji su tokom demonstracija u julu 2020. godine zlostavljali učesnike protesta nastupila je apsolutna zastarelost, šest godina nakon događaja.
Svaka treća saobraćajna nezgoda na dvotočkašima: Policija apeluje na oprez
10.07.2026.•
0
Na području Novog Sada juče se dogodilo 12 saobraćajnih nezgoda, pri čemu je povređeno šest osoba.
IZAZOV: Koliko poznajete Novi Sad?
10.07.2026.•
16
Fotografisali smo delove Novog Sada, a vi probajte da pogodite gde smo sve bili.
Zaplenjeno 58 kilograma marihuane u Sremskoj Kamenici
10.07.2026.•
3
Novosadska policija zaplenila je 58,3 kilograma marihuane u Sremskoj Kamenici.
Bazeni u Futogu ovog vikenda zatvoreni za kupače
10.07.2026.•
0
Bazeni u Futogu biće zatvoreni za građane u subotu i nedelju, 11. i 12. jula.
Novosadska Palata pravde i dalje čeka na useljenje, gotovo dve godine nakon završetka radova
10.07.2026.•
35
Gotovo dve godine od završetka radova, novosadska Palata pravde i dalje čeka na useljenje pravosudnih organa.
Bazeni na Spensu, Sajmištu i u Futogu danas će raditi redovno
10.07.2026.•
2
Uprava Spensa je odlučila da će danas, 10. jula, sva tri bazena kojima ovo preduzeće upravlja (na Spensu, na Sajmištu i u Futogu) raditi redovno.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 beba
10.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
U Novom Sadu danas 29 stepeni
10.07.2026.•
0
U Novom Sadu će danas pre podne biti pretežno sunčano, posle podne promenljivo oblačno.
Alanović: Pravnici će tumačiti prekid sednice proširenog Senata
09.07.2026.•
8
Dekan Filozofskog fakulteta Milivoj Alanović izjavio je da će pravnici tumačiti situaciju nastalu nakon prekida sednice proširenog Senata, na kojoj je trebalo da bude odlučeno o pritužbi profesora Vladimira Mihića.
Dan bez vode i različita dešavanja: Pogledajte šta nam donosi petak
09.07.2026.•
3
Polako dolazi kraj radne nedelje, a i dalje nas čeka prijatno vreme, malo oblaka i po neki kulturni događaj u Novom Sadu.
Organizatori Egzita: Festival je suštinski zabranjen u Srbiji zbog podrške studentima
09.07.2026.•
53
Organizatori muzičkog festivala Egzit ocenili su danas da je ta manifestacija "suštinski zabranjena" u Srbiji zbog podrške koju su pružili studentima.
Da li je autobus neispravan, ako ne radi klima: Evo koliko vozila JGSP-a u Novom Sadu ima klimatizaciju
09.07.2026.•
33
Sa sve učestalijim toplotnim talasima, od kojih je prethodni podigao temperaturu u našem gradu do 40 stepeni, sve su ozbiljnija upozorenja da se takvo vreme izbegava.
FOTO Opada vodostaj Dunava kod Novog Sada: Peščani sprudovi ponovo vidljivi
09.07.2026.•
3
Nizak vodostaj Dunava kod Novog Sada izazvao je pojavu rečnih sprudova, a povlačenje vode najprimetnije je na obali kod Oficirca i na Štrandu.
Sutra oblačnije i toplije, sledeće nedelje ponovo tropske temperature
09.07.2026.•
2
Petak će u Novom Sadu biti promenljivo oblačan i topao.
Prekinuta sednica proširenog Senata o Mihiću: Opet predloženo tajno glasanje
09.07.2026.•
20
U zgradi Rektorata Univerziteta u Novom Sadu prekinuta je sednica proširenog Senata nakon što je predloženo da glasanje bude tajno.
VIDEO Patrika Drida izviždali okupljeni ispred Rektorata na skupu podrške Vladimiru Mihiću
09.07.2026.•
5
Održava se skup podrške profesoru Filozofskog fakulteta Vladimiru Mihiću ispred zgrade Rektorata u kojoj prošireni Senat Univerziteta odlučuje o njegovoj primedbi na odluku da ne bude reizabran u zvanje.
Komentari 43
Saša
Znate vi dobro šta je….
Jole
Mirko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar