FOTO, VIDEO Ovo je vreme GSP vozača: Pogledajte koliko su spretni šoferi gradskog prevoznika
Kristijan Brsanović pobednik je takmičenja vozača JGSP "Novi Sad".
Foto: 021.rs
Vozači i mehaničari koji su zaposleni u JGSP "Novi Sad" takmičili su se u poznavanju saobraćajnih propisa i u veštini upravljanja vozilom.
Prijavljeni su prvo prolazili testiranje u svojim oblastima, a 16 vozača i sedam mehaničara prošlo je u drugi krug, odnosno na praktično testiranje na poligonu.
Mehaničari su se takmičili u rasklapanju i sklapanju delova sa kojima se susreću svakodnevno.
Pobedio je Pavle Nišević, a drugi i treći su bili Vitomir Vasiljević i Slobodan Zarić.
Od šesnaest vozača GSP koji su se takmičili na poligonu pobedio je Kristijan Brsanović, a iza njega su bili i Milan Došlov i Dragan Jurišić.
Vozači autobusa imali su zadatak da prođu poligon koji podrazumeva prolazak kroz uzak prostor, parkiranje bočno i dubinski, vožnja u rikverc i izbegavanje prepreka i prolazak kroz kapije.
Vozači tokom poligona nemaju pravo na grešku, ali ističe da je poligon mnogo zahtevniji nego u redovnom saobraćaju.
Kako kaže predsednik Udruženja vozača i automehaničara JGSP "Novi Sad" Petar Vranić, takmičenje organizuju svake godine radi bezbednosti putnika i vozača.
"Veštine koje se budu testirale tokom takmičenja nisu nimalo lake ni jednostavne, ali one utiču na bolju vožnju vozača i njihovu bezbednost", objašnjava on.

Direktor JGSP "Novi Sad" Ivan Radojičić objašnjava da je ovo takmičenje organizovano kako bi se građanima ukazalo na veštinu koji imaju vozači i mehaničari imaju, kao i na njihovu sposobnost da odgovore na sve izazove u uslovima sve gušćeg i zahtevnijeg saobraćaja u gradu.
"Svakog dana na ulice Novog Sada izađe više od 200 vozila GSP, gde se godišnje preveze više od milion putnika. Prioritet ovog preduzeća jeste bezbednost svih aktera, odnosno i vozača i putnika, zbog čega je organizovano i ovo takmičenje", navodi on.
Radojičić je dodao i da gradsko saobraćajno preduzeće ima "optimalan broj vozača".
"Nemamo potrebu da angažujemo strane državljane i u strukturi zaposlenih u preduzeću nemamo penzionera", istakao je on.

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Građani će do utorka moći da koriste i zatvoreni bazen na Spensu
12.06.2026.•
0
Zbog najavljenog lošeg vremena, građani će narednih dana moći da koriste i zatvoreni bazen na Spensu prema rasporedu koji važi za otvoreni bazen.
U subotu malo toplije
12.06.2026.•
0
U Novom Sadu će u subotu biti promenljivo oblačno i malo toplije.
Ministar Dejan Vuk Stanković ipak nije primio roditelje đaka Jovine gimnazije na sastanak
12.06.2026.•
0
Profesori i roditelji đaka Jovine gimnazije došli su u Beograd na sastanak sa ministrom Dejanom Vukom Stankovićem o njihovom zahtevu za smenu direktora, ali se, kako kaže majka jednog od đaka, on nije pojavio.
Zborovi Limana pozivaju sugrađane da se izjasne o "Novom Sadu na vodi": Evo gde će biti održani skupovi
12.06.2026.•
4
Zborovi građana organizuju skupove na Limanu kako bi se građani informisali i izjasnili o planu za izgradnju novosadskog priobalja, poznatijem kao "Novi Sad na vodi".
Festival grašca u subotu na Petrovaradinskoj tvrđavi: Najveći događaj u regionu posvećen ovoj vinskoj sorti
12.06.2026.•
1
Festival grašca biće održan u subotu, 13. juna, na Petrovaradinskoj tvrđavi, a ove godine obeležiće svoje peto izdanje.
Studenti traže ukidanje obaveznog iseljavanja iz studentskih domova preko leta
12.06.2026.•
11
Više od 1.500 studenata Univerziteta u Novom Sadu potpisalo je peticiju kojom zahtevaju da se ukine obavezno iseljavanje iz studentskih domova tokom leta.
"Humanitarni ponedeljak" na Štrandu za Branku Pavković
12.06.2026.•
0
Akcija "Humanitarni ponedeljak" će 15. juna biti namenjena Novosađanki Branki Pavković.
FOTO: Od garaže na Novom naselju do placa u Maradiku - dobre nekretnine na prodaju
12.06.2026.•
0
Ukoliko tražite neku nekretninu, bilo da je reč o garaži ili placu, imamo nekoliko predloga za vas.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 19 beba
12.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 19 beba.
Danas vedrije u Novom Sadu
12.06.2026.•
0
U Novom Sadu će danas biti suvo i promenljivo oblačno s dužim sunčanim intervalima.
RHMZ: Obilni pljuskovi u naredna dva sata u Vojvodini
11.06.2026.•
0
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje da se u naredna dva sata na području Vojvodine, Beograda, u delu zapadne Srbije i Šumadije očekuju obilni pljuskovi.
Novosađani, petak nam donosi mnogo događaja: Ostaje oblačno, ali bez kiše
11.06.2026.•
0
Bliži nam se kraj još jedne radne nedelje, a u Novom Sadu nas očekuje oblačno vreme, puno kulturnih događaja i novih filmova
Šekspir festivalu zatvorena vrata Vile Stanković u Čortanovcima
11.06.2026.•
22
Šekspir festival ove godine po prvi put neće biti održan u Vili Stanković u Čortanovcima.
Mićin: Jezerce će biti vraćeno u Futoški park
11.06.2026.•
36
Jezerce koje se nekada nalazilo u Futoškom parku, biće vraćeno, najavio je gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin.
Naprednjaci u Novom Sadu koristili i državni brod-laboratoriju tokom akcije na Dunavu
11.06.2026.•
96
Tokom akcije pristalica Aleksandra Vučića i Srpske napredne stranke u sredu, 10. juna, u Novom Sadu, korišćen je i brod "Argus", takozvana "ploveća laboratorija".
Sutra toplije i vedrije u Novom Sadu
11.06.2026.•
1
Petak će u Novom Sadu biti suv i umereno oblačan, uz dosta sunčanih intervala.
Veliki bilbordi "Srbija pobeđuje" u centru Novog Sada
11.06.2026.•
85
Na zgradi u centru Novog Sada postavljena su dva velika bilborda sa porukom "Srbija pobeđuje".
Novi Sad rekorder po troškovima za registraciju, osiguranje i popravke službenih vozila
11.06.2026.•
18
Gradovi u Srbiji potrošili su više od 133 miliona dinara odnosno oko 1,14 miliona evra tokom prošle godine za registraciju, osiguranje i popravke službenih vozila.
"Nerešeno" u Betaniji: Rođeno devet devojčica i isto toliko dečaka, među njima dva para blizanaca
11.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Pred Novosađanima znatno svežiji dan, očekuju se pljuskovi
11.06.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti osetno svežije, a očekuju se i pljuskovi.
Četvrtak pred Novosađanima: Osveženje uz filmove i predavanja
10.06.2026.•
0
Novosađani, dolazi kiša i grmljavina, ali ipak imate priliku da posetite neki od mnogobrojnih događaja koji vas očekuju ovog četvrtka.
Komentari 6
Korisnik
Ozlojeđen
Neko iz mase
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar