Novosađani glasali: SNS ima 41 odsto, SPN 32 odsto, a NADA, SPS i Nestorović se bore za treće mesto

Na osnovu oko polovine prebrojanih glasova u Novom Sadu, Srpska napredna stranka ima oko 40 odsto glasova, a prati je koalicija "Srbija protiv nasilja" sa oko 32 odsto.
Novosađani glasali: SNS ima 41 odsto, SPN 32 odsto, a NADA, SPS i Nestorović se bore za treće mesto
Foto: 021.rs
Za treće mesto bore se koalicija NADA, SPS i lista "Mi - glas iz naroda - Branimir Nestorović" sa preko pet odsto glasova.
Sve ostale liste i stranke su daleko ispod cenzusa od tri odsto.
 
Od manjinskih, tu je Ruska stranka sa izvesnih jedan odsto glasova.
Ovo su rezultati koji su slični i za republičke i pokrajinske izbore, doduše sa tom razlikom da se lista oko Nestorovića nije ni kandidovala za Skupštinu Vojvodine.
 
U apsolutnim brojevima, trenutno, na osnovu 105 od 212 biračkih mesta prema podacima do 7 časova ujutru, u Novom Sadu je SNS osvojio oko 37.000 glasova, Koalicija "Srbija protiv nasilja" oko 29.000.
 
Koalicija NADA je prešla 5.300 glasova za republiku, dok za pokrajinu ima 6.300.
 
Grupa građana "Mi - glas iz naroda" Branimira Nestorovića je sa oko 4.700 glasova za republički parlament, dok SPS i za republiku i pokrajinu ima oko 4.000.
 
Ostale liste jedva prelaze oko dve hiljade, što je nedovoljno da budu blizu cenzusa od tri odsto.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 72

  • cure

    22.12.2023 13:18
    novosađani
    glasali,ne nisu oni su odavno otišli iz grada.sada su došli neki njini...
  • Podbarac Original

    20.12.2023 09:03
    @paor
    Ne brini paoru,utesio sam se,pobedio je SNS tamo kod tebe,u mom okruzenju je ubedljivo porazen,kao sto si mozda procitao a verujem da nisi danasnji gradonacelnik i ja smo glasali na istom birackom mestu a to je skola Ivan Gundulic.Rezultat je da je bas tu najveca razlika u korist opozicije i zato mi je drago,to znaci da mi je okruzenje i svi poznanici na istoj talasnoj duzini,ti vidi kako je kod tebe.
    Ono sto cu da ti kazem,cela opozicija nije uopste zasluzna za ovakav relativno dobar rezultat u NS jer su se koncentrisali na Beograd i samo su im ti izbori bili bitni,parlament su znali da nece dobiti a Vojvodinu skoro da nisu ni gledali pa su tako ubedljivo porazeni.
    Gradjani su postigli taj rezultat jer su glasali protiv SNS i SPS pa je opozicija kolateralni dobitnik u rezultatskom smislu ali svejedno je ostala opozcija.
    Na prolece ce biti prava bitka za Novi Sad i ako opozicija ne nadje neke prepoznatljive i ugledne ljude izgubice opet jer ni SNS nema bas nikoga u Novom Sadu ko bar malo valja,vecina je totalni sljam,prokazani,korumpirani plus gomila preletaca ali su bolje organizovani.
  • @Paor

    20.12.2023 08:04
    A ti hoceš da kažeš da su pobedili vučićoidi?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti