PSG "ispravlja nedoumice" zbog saopštenja o Baji Malom Knindži u Novom Sadu
Nakon što su zatražili da se odloži koncert Baje Malog Knindže u Novom Sadu, koji nije bio ni zakazan, iz novosadskog Pokreta slobodnih građana "ispravljaju nedoumice".
Gradski odbor Pokreta slobodnih građana u utorak je izdao saopštenje kojim se zahteva odlaganje koncerta koji nije bio ni organizovan.
U novosadskom PSG-u reagovali su, u stvari, na fotomontažu sa društvenih mreža, a na kojoj je bilo navedeno da će se koncert Baje Malog Knindže održati na Spensu, "na Bogojavljensku noć".
To je izazvalo reakcije građana, jer je "na Bogojavljensku noć" koncerte na Spensu organizovao Đorđe Balašević.
Portal 021.rs je u međuvremenu dobio potvrdu iz Spensa da takav koncert nije ni zakazan, a samom pretragom na internetu može se videti da karti nema u prodaji. Osim toga, Baja Mali Knindža nastupio je na Spensu pre nešto više od mesec dana.
Uprkos tome, novosadski PSG je reagovao sa nekoliko sati zakašnjenja. Nakon što je 021.rs objavio da su "naseli na foru", PSG se ponovo oglasio saopštenjem koje su naslovili: "Bitno je da koncerta nema, sve ostalo su nijanse".
Kako navode, žele da isprave nedoumice koje su nenamerno izazvali u vezi sa najnovijim "potencijalnim 'nastupom' Baje Malog Knindže u Novom Sadu, za koji se ispostavilo da je dezinformacija".
"Kao što su neki mediji i sami pisali, i slikovito prikazali primerima, većina na društvenim mrežama je poverovala u navodni plakat a dva dana je trebalo i drugim medijima da shvate da je u pitanju lažna vest. Naša reakcija je bila bazirana na informacijama koje su se ispostavile kao netačne, ali stojimo iza svake napisane reči u saopštenju. Iako su pojedini mediji jedva dočekali naš 'kiks', mi želimo naglasiti da se ne ustručavamo priznati kada nam se dogodi nespretnost. Kao i svi, i članovi našeg odbora su ljudi sa svojim vrlinama ali i manama", objašnjavaju u PSG-u.
Dodaju i da se PSG "bavi suštinom i uvek reaguje na društvene anomalije, ispravno, u datom trenutku, ali kao što svi znamo, greške se dešavaju, čak i najboljima, a mi nismo izuzetak".
"Za nas kao pokret, koji je suštinski odan vrednostima demokratije, multikulturalnosti, multikonfesionalizma, antifašizma i antinacionalizma, bitno je da koncerta nema. 'Princip je isti, sve su ostalo nijanse.' Ključno je da ostanemo fokusirani na suštinski važne ciljeve, kao što je očuvanje našeg Novog Sada kao tolerantnog grada. A što se tiče toga da smo 'naseli na foru', jesmo, ali su vrednosti koje zastupamo uvek principijelne i jasne, i sa njima nema kompromisa", zaključuju u PSG-u.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Dekan Filozofskog fakulteta: Protest podrške Jeleni Kleut bio je tipično politički
02.03.2026.•
0
Dekan Filozofski fakultet u Novom Sadu Milivoj Alanović odbacio je ocenu studenata u blokadi da "nema poverenje zajednice kojom upravlja".
Rešeno izlivanje kanalizacije u Ulici Mirona Đorđevića: Stanari ukazivali na dugogodišnji problem
02.03.2026.•
2
Novosađani koji žive u Ulici Mirona Đorđevića na Adicama nedavno su se susreli sa novim problemom - izlivanjem kanalizacije.
U toku radovi kod ulaza u SNP, nije bilo obrušavanja dela nadstrešnice
02.03.2026.•
1
U toku su radovi na popravci drenažnog sistema u levom delu nadstrešnice ispred glavnog ulaza u Srpsko narodno pozorište.
Sutra 18 stepeni u Novom Sadu
02.03.2026.•
0
I utorak će u Novom Sadu biti topao za ovo doba godine, uz povremene sunčane intervale.
Pomilovanja u Novom Sadu: Od "SNS junaka" do direktora škola
02.03.2026.•
2
Petnaest osoba u Novom Sadu je do septembra prethodne godine oslobođeno krivičnog gonjenja nakon pomilovanja predsednika Republike Srbije.
Pokrajina obeležavanje dva veka postojanja Matice srpske platila 40 miliona
02.03.2026.•
5
Pokrajinska vlada dala je 40 miliona dinara iz budžetske rezerve za obeležavanje dva veka postojanja Matice srpske.
U Novosadskom pozorištu počele probe predstave "Balkanski špijun" Dušana Kovačevića
02.03.2026.•
0
Probe za predstavu "Balkanski špijun" Dušana Kovačevića počele su u Novosadskom pozorištu.
Završena rekonstrukcija parkinga u Rumenačkoj ulici
02.03.2026.•
6
Završeno je uređenje parkinga u Rumenačkoj ulici.
"NS open" od 6. do 8. marta u Novom Sadu - najveće takmičenje kvizaša u regionu
02.03.2026.•
0
Peti po redu "NS Open", koji se održava ovog vikenda, od 6. do 8. marta, u dva novosadska lokala - Radio kafeu i Šamrok baru, okupiće mnogobrojne kvizaše iz Srbije i okolnih zemalja.
Lepe vesti za početak nedelje: U Novom Sadu rođene 23 bebe, među njima i blizanci
02.03.2026.•
0
U Novom Sadu su proteklog vikenda rođene 23 bebe.
Veselinović: Načelnici novosadske policije menjaju se kao čarape kada nisu po volji režima
02.03.2026.•
6
Član Predsedništva Stranke slobode i pravde Janko Veselinović kaže da se u Novom Sadu načelnici policije menjaju kao čarape ako nisu po volji vlasti.
Danas u Novom Sadu promenljivo oblačno uz 16 stepeni
02.03.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno.
FOTO, VIDEO: Novosađani održali 16 minuta tišine ispred Železničke stanice
01.03.2026.•
9
Novosađani su danas 16-minutnom tišinom obeležili 16 meseci od pada nadstrešnice sa renoviranog objekta Železničke stanice koja je usmrtila 16 osoba 1. novembra 2024. godine.
Pred Novosađanima još jedna prolećna nedelja, temperature i do 18 stepeni
01.03.2026.•
0
I nedelja pred nama biće mahom prolećna.
Ponovo smena načelnika novosadske policije: Sovilj na njenom čelu bio mesec dana
01.03.2026.•
32
Momčilo Sovilj će biti smenjen sa mesta načelnika Policijske uprave u Novom Sadu.
Raspisan konkurs: Vojna bolnica u Petrovaradinu zapošljava petoro medicinara, poznato koji su uslovi
01.03.2026.•
7
Ministarstvo odbrane raspisalo je konkurs za prijem 195 zdravstvenih radnika - lekara, medicinskih sestara i tehničara, kao i bolničkog osoblja.
Obeležava se 16 meseci od pada nadstrešnice: Odavanje pošte kod Železničke stanice u 11.52h
01.03.2026.•
6
Novosadski studenti i zborovi građana organizuju u nedelju, 1. marta, skup povodom 16 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice.
Sunčana nedelja u Novom Sadu: Maksimalnih 17 stepeni
28.02.2026.•
0
U nedelju nas u Novom Sadu očekuje sunčano vreme.
VIDEO: Gori nisko rastinje na Alibegovcu, na terenu vatrogasci
28.02.2026.•
1
Izbio je požar na Alibegovcu.
Komentari 23
Rke koke
Bobbn
Možda je to jedini put ka spasenju.
Čuvajte se, ljubi Vas čika B.
Vlastodržac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar