Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić učestvovao je danas u akciji dobrovoljnog davanja krvi u Centru za osnovnu policijsku obuku u Sremskoj Kamenici.
Gašić je poručio da je ponosan na izuzetnu humanost koju su ovim gestom pokazali budući pripadnici MUP-a.
"Doniranje krvi je pravi čin plemenitosti, humanosti i solidarnosti i dobar primer kako možemo učiniti mnogo za druge kojima je pomoć potrebna. Ponosan sam na sve pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova koji svakodnevnim radom brinu o bezbednosti i zaštiti života naših građana, a ova akcija je pokazala da su oni spremni da i na ovaj način pruže pomoć onima čiji su životi ugroženi", poručio je ministar Gašić.
Ovom prilikom, Gašić je razgovarao sa rukovodstvom Centra za osnovnu policijsku obuku, kao i sa polaznicama COPO Tamarom Banjac i Aleksandrom Radosavljević koje su, kako je ocenio, pokazale istinski primer humanosti i odgovornosti kada su u martu ove godine u Novom Sadu uspešno reanimirale osobu kojoj je pozlilo na ulici.
Gašić je poručio polaznicima COPO da je humanost sastavni i obavezni deo policijske profesije, kao i da je njihov današnji primer bio najbolji pokazatelj ove osobine.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Uprava Filozofskog fakulteta danas je obećala da će Upravnom sudu uputiti pojašnjenje zbog čega je važno da profesorka Jelena Kleut bude vraćena na posao i pre okončanja sudskog postupka.
Presudom Višeg suda u Novom Sadu, "Infrastruktura železnice Srbije" i Republika Srbija obavezni su da članovima porodica poginulih u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici plate ukupno 44 miliona dinara.
Obeležena je 84. godišnjica Novosadske racije zločina u kom su mađarski fašisti, od 21. do 23. januara 1942. godine, ubili 1.300 Jevreja, Srba, Roma i drugih građana Novog Sada.
Školski odbor Jovine gimnazije i direktor Radivoje P. Stojković saopštili su da je prosvetna inspekcija utvrdila da dvoje profesora ne ispunjavaju propisane uslove za rad.
Roditelji učenika Jovine gimnazije saopštili su da je prosvetna inspekcija utvrdila da dvoje novozaposlenih profesora u odeljenjima učenika sa posebnim sposobnostima ne ispunjavaju propisani uslov za rad.
Dekani pet fakulteta Univerziteta u Novom Sadu izrazili su zabrinutost zbog, kako navode, neprekinutog ugrožavanja autonomije univerziteta od predstavnika izvršne vlasti, ali i od pripadnika organa univerziteta.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da protiv žalbe profesorke Jelene Kleut sa Filozofskog fakulteta u Novom Sadu nije glasala država ni on, već "profesori, i to uglavnom blokaderi".
"Ne opravdavam nikakvo nasilje. Ja nisam pozvao na nasilje, ali kako je reagovala policija, da li je u skladu sa svojim ovlašćenjima, ja to ne mogu da odredim", rekao je dekan Filozofskog fakulteta Milivoj Alanović.
Nezavisni sindikat Filozofskog fakulteta saopštio je da je za intervenciju policije u sredu i primenu sile prema studentima i zaposlenima najodgovorniji dekan Milivoje Alanović.
Komentari 5
kiki
...
Сима Симура
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar