
Vučević postavio blisku saradnicu na mesto ministarke: Ko je Adrijana Mesarović?
Adrijana Mesarović, bliska saradnica Miloša Vučevića, dobila je resor privrede u novom sastavu Vlade Srbije.

Foto: 021.rs
Kada je Vučević zamenio mesto gradonačelnika Novog Sada za poziciju u Vladi Srbije, pretpostavljalo se da će Mesarović otići sa njim, kao jedna od najbližih saradnica.
Ona je međutim ostala članica Gradskog veća Novog Sada zadužena za budžet, finansije i investicije.
Mesarović je rođena u Novom Sadu 1981. godine, gde je stekla osnovno srednje i visoko obrazovanje. Kako navodi u biografiji, ona je master ekonomije.
U zvaničnoj biografiji nije navela koje konkretno škole ili fakultete je pohađala, ali navodi da se obrazovala i u Sautemptonu, u Velikoj Britaniji, kao i da je završila više specijalizovanih obuka "najvišeg nivoa stručnog osposobljavanja iz informatike".
U zvaničnoj biografiji nije navela koje konkretno škole ili fakultete je pohađala, ali navodi da se obrazovala i u Sautemptonu, u Velikoj Britaniji, kao i da je završila više specijalizovanih obuka "najvišeg nivoa stručnog osposobljavanja iz informatike".
Svoju karijeru u bankarskom sektoru je započela 2008. godine u Direkciji za poslovne aranžmane u Sektoru za korporativno bankarstvo. Navodi i da je dugo radila kao samostalni stručni saradnik u Odeljenju za velika preduzeća u Sektoru za rad sa privredom, gde je kasnije postala i šefica.
U biografiji ističe saradnju sa Narodnom bankom Srbije, kao i ministarstvima za resor finansija i privrede, kroz razne projekte. Tu je i višegodišnje iskustvo u radu na finansijskoj konsolidaciji privrednih društava, a od 2014. godine deo je Radne grupe Novog Sada koja je radila na konsolidaciji nekoliko javno-komunalnih preduzeća.
Pomoćnica gradonačelnika je postala 2018. godine, a postala je i predsednica Tima za investicije Grada Novog Sada, te učestvuje i na realizaciji Programa "Srbija 2025" u vezi sa Novim Sadom. Učestvuje u radu i na rekonstrukciji Spensa, kao i na izgradnji mosta-obilaznice oko Novog Sada.
Kada je u pitanju imovina Adrijane Mesarović, Agenciji za borbu protiv korupcije je prijavila da poseduje jednoiposoban stan, koji je stekla kupovinom.
Predsednica je Upravnog odbora Agencije za licenciranje stečajnih upravnika gde, kako je izvestila Agenciju, dobija skoro 90.000 dinara mesečno. Kao članica Gradskog veća dobija oko 150.000 mesečno.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO: MUP ponovo tvrdi da nisu koristili CN gas
16.09.2025.•
2
MUP je ponovo saopštio da, "prilikom intervencije policije u Novom Sadu, nisu korišćena hemijska sredstva koja sadrže oznaku 'CN'".
Umrla Fuada Stanković, nekadašnja rektorka Univerziteta u Novom Sadu
16.09.2025.•
8
Nekadašnja rektorka Univerziteta u Novom Sadu Fuada Stanković umrla je danas u 84. godini u Novom Sadu.
Besplatne radionice "Upravljanje stresom" u četvrtak i petak
16.09.2025.•
0
Besplatne edukativne radionice, na temu stresa - uzroka, posledica i mogućnosti savladavanja, biće održane u četvrtak, 18. septembra i u petak, 19. septembra.
Sreda u Novom Sadu: Evo šta da očekujete
16.09.2025.•
0
Sreda pred Novosađanima biće nešto prijatnija i sa mnogobrojnim dešavanjima.
ANKETA: Pomažu li vam snižene cene?
16.09.2025.•
19
Prošle su dve nedelje kako važi Uredba kojom se ograničavaju trgovačke marže.
Preporuka: Izložba "Vreme jede pogled" u MSUV
16.09.2025.•
2
Kustosi i zaposleni u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine odista se marljivo pripremaju da naredne godine obeleže šest decenija rada.
Rajić o optužnici za pad nadstrešnice: Vlasti je stalo da do 1. novembra može da kaže da se nešto uradilo
16.09.2025.•
2
Govoreći o optužnici protiv 13 osoba zbog pada nadstrešnice, nakon dopune istrage, advokat Jovan Rajić kaže da smo sada tačno tamo gde smo bili 30. decembra, jer je u pitanju novo podizanje optužnice.
Skup podrške uhapšenim poljoprivrednicima najavljen za sredu ispred suda
16.09.2025.•
1
Studenti i zborovi građana Novog Sada najavili su za sredu, 17. septembar, okupljanje ispred suda.
Institut za onkologiju Vojvodine potpisao ugovor o saradnji sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju
16.09.2025.•
1
Ugovor o saradnji između Instituta za onkologiju Vojvodine i Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) potpisan je danas u sedištu Ujedinjenih nacija u Beču.
ANEM: Zaštitimo profesore i studente novinarstva
16.09.2025.•
0
ANEM je, povodom napada na profesore i studente novinarstva, saopštio da je, pored zaštite novinara, bitno zaštititi i profesore i studente.
Goran Vesić i dalje u bolnici
16.09.2025.•
1
Bivši ministar građevinarstva Goran Vesić, koji je optužen u postupku za pad nadstrešnice, i dalje se nalazi na lečenju u bolnici.
Zaposleni u BioSensu: Sud brani kršenje zakona
16.09.2025.•
1
Sindikat BioSens oglasio se povodom odluke Upravnog suda u Novom Sadu u vezi sa njihovom tužbom zbog izbora novog Upravnog odbora.
Situacija u Jovinoj gimnaziji: Pokušano nezakonito konstituisanje Saveta roditelja
16.09.2025.•
5
"Juče smo imali nezakonit pokušaj konstituisanja Saveta roditelja u Jovinoj gimnaziji, i to suprotno zakonima o sistemu osnovnog obrazovanja i vaspitanja", kaže Snežana Bačlija Knoh, majka đaka ove gimnazije.
Student iz Novog Sada štrajkuje glađu zbog produžetka pritvora: Pročitajte njegovo pismo
16.09.2025.•
9
Student iz Novog Sada Bogdan Jovičić, koji je u pritvoru od sredine avgusta, započeo je štrajk glađu u petak, kada mu je produžen pritvor.
Leto se ne predaje: U petak, subotu i nedelju sunčano i oko 30 stepeni
16.09.2025.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti promenljivo oblačna i malo svežija.
Glamočić o protestu poljoprivrednika u Novom Sadu: Nebitno i da na ulice izađe 20, 50 ili 100 traktora
16.09.2025.•
6
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da su zahtevi poljoprivednika koji protestuju nerealni jer je potrebna čak petina budžeta Srbije da bi se ispunili.
KCV o povredama tokom protesta 5. septembra: Nije bilo pacijenata zbog respiratornih tegoba
16.09.2025.•
11
Klinički centar Vojvodine saopštio je da tokom 5. i 6. septembra u Urgentni centar te ustanove nije primljen nijedan pacijent zbog respiratornih tegoba.
Podignuta optužnica protiv Vesića i 12 optuženih za pad nadstrešnice
16.09.2025.•
32
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo je optužnicu protiv 13 optuženih u slučaju pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, 1. novembra.
Jesenja Novosadska cvetna pijaca u petak i subotu kod Spensa
16.09.2025.•
1
Jesenji ciklus Novosadskih cvetnih pijaca počinje u petak i subotu, 19. i 20. septembra, na platou ispred Spensa.
Privedena tri poljoprivrednika zbog incidenta na protestu ispred Banovine
16.09.2025.•
8
Trojica članova Inicijative za opstanak poljoprivrednika privedena su jutros zbog incidenta koji se dogodio u ponedeljak na protestu ispred zgrade Banovine.
Novosadskoj profesorki Smiljani Milinkov upućene pretnje smrću
16.09.2025.•
11
Šefica Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Smiljana Milinkov primila je pretnje smrću na službeni imejl fakulteta.
Komentari 78
Saša
Master nije magistar
"Sve to" ima veze sa "ovom ženom", jer je ona ministar i logično je da se zna šta je po struci. Niko ne kaže da treba da ima češki doktorat, kao neki njen kolega, ali logično je da se zna koju školu je završila.
Nezavisno od nje, diplome privatnih viših škola se mogu dobiti posle dve ili tri godine studija. Posle toga, neki upisuju državne fakultete i stiču zvanje "master".
Zakonom iz 2005. godine je utvrđeno da se sa 180 ili 240 ECTS bodova stiče zvanje zavšenog dodiplomskog studija (Bachelor), a sa dodatnih 60 ili 120 ECTS bodova i zvanje master.
Mnogi roditelji nekad kažu: "Dete mi je završilo fakultet. Još samo da upiše i završi master." Te dve rečenice je svako imao priliku da čuje.
Koliko je dugo ko studirao, to je samo njegova lična stvar i ništa više.
Master nije magistar.
Lidija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar