_960.jpg)
Bravo o poskupljenjima: Građani ne treba da trpe zbog nesposobnog rukovodstva javnih preduzeća
Građanski pokret Bravo smatra da je Gradsko veće, kome je istekao mandat, donelo nezakonitu odluku o poskupljenju dela komunalnih usluga.

Foto: 021.rs
Oni su ocenili da je Veće donelo odluke o sramnim poskupljenjima bez legitimiteta i obrazloženja.
Istakli su da je poskupljenje od 10% za vodu, kanalizaciju, odnošenje smeća, sahranjivanje, pijačarinu i usluge "Zoohigijene" doneto dok se čeka formiranje novog Gradskog veća u toku godišnjih odmora i masovnih protesta protiv Rio Tinta na ulicama Srbije.
Ovaj pokret, koji ima i odbornike u novom sazivu Skupštine grada, smatra da pre bilo kakvih poskupljenja treba u lokalnom parlamentu ispitati realnu potrebu za ovim potezom i takođe videti šta se može preduzeti da javna preduzeća posluju bez nepotrebnih troškova.
"Ovim je nastavljen udar na već prazne novčanike građana. Podsećamo da smo zimus imali poskupljenja tople vode i grejanja, a pre toga i ostalih komunalnih usluga. Vlast je u protekle tri godine povećala cene svih komunalnih usluga za ukupno oko 50 odsto. Zahtevamo da se odluke donete prošlog petka ponište i da se o eventualnim poskupljenjima ili korekcijama cena raspravlja u Skupštini grada, gde sede predstavnici građana i svih političkih opcija", navodi Bravo.
Ovaj pokret dodaje i da Novosađani ne smeju da trpe zbog loših poteza Gradskog veća i nesposobnog rukovodstva javnih preduzeća, koja, kako su naveli, "uprkos subvencijama od više milijardi dinara, imaju minuse na računima".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Lanci na nogama studenta tokom sahrane: Neprimereno okolnostima
17.09.2025.•
2
"Biti na sahrani sa lisicama na nogama je nešto što predstavlja ponižavajuće postupanje u odnosu na to lice", smatra advokat i nekadašnji zamenik zaštitnika građana Miloš Janković.
Održana komemoracija povodom smrti Slavka Obadova
17.09.2025.•
0
Komemoracija povodom smrti džudiste i olimpijska Slavka Obadova održana je u amfiteatru Spensa.
Akademski plenum: Vesić bez lisica i pritvora, student okovan na sahrani oca
17.09.2025.•
1
Fotografije studenta FTN-a koji je sa lancima na nogama doveden na sahranu oca šokirale su javnost, ali i još jednom pokazale pravo lice ove vlasti, poručuju iz Akademskog plenuma.
Student Bogdan Jovičić još nije prebačen u zatvorsku bolnicu u Beogradu, najavljen protest za sutra
17.09.2025.•
6
Student iz Novog Sada Bogdan Jovičić, koji u pritvoru štrajkuje glađu, još uvek nije prevezen u Specijalnu zatvorsku bolnicu Centralnog zatvora u Beogradu. Prvobitna informacija je bila da je prevezen.
"Pravda za Bogdana je pravda za sve nas": Protest u četvrtak ispred zgrade novosadskog suda
17.09.2025.•
3
Studenti u blokadi organizuju protest u četvrtak, 18. septembra, ispred zgrade suda zahtevajući puštanje na slobodu studenta FTN-a Bogdana Jovičića.
Apel dela zaposlenih FTN: Pustiti studenta Jovičića da se brani sa slobode
17.09.2025.•
0
Deo zaposlenih na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu poslao je apel u vezi sa studentom Bogdanom Ilićem koji štrajkuje glađu, a koji je potpisao preko 150 zaposlenih FTN-a.
Još sutra svežije u Novom Sadu, a onda i preko 30 stepeni
17.09.2025.•
0
Pred Novosađanima je nekoliko sunčanih dana, skoro bez oblačka, a još sutra će biti svežije, pa sledi topliji period.
Uprava o novosadskom studentu u lancima: Civilizovano ispoštovan hrišćanski obred
17.09.2025.•
16
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde oglasila se u vezi sa tim što je student FTN-a Bogdan Jovičić, koji je već mesec dana u pritvoru, na sahranu svog oca doveden sa lancima na nogama.
Evropske demokrate reagovale zbog novosadskog studenta u lancima: "Oduzeto mu dostojanstvo"
17.09.2025.•
3
Evropska demokratska stranka osudila je ophođenje vlasti Srbije prema uhapšenom studentu novosadskog FTN-a Bogdanu Jovičiću koji se tretira "ne kao glas savesti, već kao opasni kriminalac".
VIDEO: Skup podrške uhapšenim poljoprivrednicima ispred novosadskog suda, tu su i traktori
17.09.2025.•
3
Studenti i zborovi građana okupili su se oko 11 časova ispred zgrade suda u Sutjeskoj ulici.
Prikuplja se novac za Teodoru Martinko povređenu u padu nadstrešnice u Novom Sadu
17.09.2025.•
2
Humanitarni fond "Novi život - Stefan Milivojević" prikuplja novac za Teodoru Martinko, koja je teško povređena u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
FOTO: Novosadski student sa lancima na nogama odveden na očevu sahranu
17.09.2025.•
23
Studentu iz Novog Sada Bogdanu Jovičiću, koji u pritvoru štrajkuje glađu, preminuo je otac dok se on nalazio u ćeliji. Jovičić je pušten na sahranu, ali sa lancima na nogama.
Okupljanje ispred suda zbog uhapšenih poljoprivrednika
17.09.2025.•
2
Studenti i zborovi građana Novog Sada najavili su okupljanje ispred suda u 11 časova.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 22 bebe
17.09.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 22 bebe.
"U Novom Sadu će biti najveći komemorativni skup, a ne srpski Majdan": Studenti o planu za 1. novembar
17.09.2025.•
25
Spoljna obaveštajna služba Rusije (SVR) saopštila je da iza "nemira u Srbiji" u kojima učestvuju mladi, stoji EU, a da će godišnjica pada nadstrešnice 1. novembra biti iskorišćena za dovršavanje "srpskog Majdana".
Profesor Pravnog fakulteta: Ozbiljno shvatiti optužnicu za pad nadstrešnice, evo zašto
17.09.2025.•
8
Profesor beogradskog Pravnog fakulteta Miodrag Jovanović je kazao da se "pokazalo da u sudovima i tužilaštvima postoje delovi spremni da rade zakonito, spremni da rade ono zbog čega su i postavljeni na ta mesta".
Danas u Novom Sadu oblačnije, svežije i vetrovito
17.09.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno i svežije.
FOTO: MUP ponovo tvrdi da nisu koristili CN gas
16.09.2025.•
26
MUP je ponovo saopštio da, "prilikom intervencije policije u Novom Sadu, nisu korišćena hemijska sredstva koja sadrže oznaku 'CN'".
Umrla Fuada Stanković, nekadašnja rektorka Univerziteta u Novom Sadu
16.09.2025.•
18
Nekadašnja rektorka Univerziteta u Novom Sadu Fuada Stanković umrla je danas u 84. godini u Novom Sadu.
Besplatne radionice "Upravljanje stresom" u četvrtak i petak
16.09.2025.•
0
Besplatne edukativne radionice, na temu stresa - uzroka, posledica i mogućnosti savladavanja, biće održane u četvrtak, 18. septembra i u petak, 19. septembra.
Sreda u Novom Sadu: Evo šta da očekujete
16.09.2025.•
0
Sreda pred Novosađanima biće nešto prijatnija i sa mnogobrojnim dešavanjima.
Komentari 7
Slozna braca
Inace se posvadjali svi medjusobno i rasparcali
SNS
kamenica
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar