Makron i Vučić u petak zajedno u Novom Sadu: Ovo je plan posete
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ugostiće predsednika Francuske Emanuela Makrona, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 29. i 30. avgusta, a pored Beograda, Makron će posetiti i Novi Sad.
Foto: Beta/AP
Prema programu posete, kako su naveli iz Službe za saradnju sa medijima predsednika Republike, očekuje se da francuski predsednik sleti na Aerodrom "Nikola Tesla" u četvrtak 29. avgusta oko 18.05 sati, gde će biti priređen doček.
Nakon toga uslediće ceremonija svečanog dočeka ispred Palate "Srbija" sa vojnim počastima od 18 i 30 sati.
Sastanak predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Francuske Emanuela Makrona biće u 18.45 časova.
Nakon čega će od 19.40 sati uslediti ceremonija razmene potpisanih bilateralnih dokumenata u prisustvu dvojice predsednika u sali Jugoslavija u "Palati Srbija".
Dvojica predsednika obratiće se medijima u 19.45 časova kada su planirane izjave za medije.
Drugog dana posete, 30. avgusta, Makron će otići u Novi Sad gde će u 10.30 sati posetiti Galeriju Matice srpske i obići nove postavke.
Od 11.15 časova očekuje se obraćanje Vučića i Makrona na Forumu o mladima i veštačkoj inteligenciji u kompaniji "InGrid- Schneider Electric LLC" u Novom Sadu.
Prema programu drugog dana posete, od 15 i 30 časova uslediće ceremonija otkrivanja ploče povodom završetka radova na modernizaciji Aerodroma "Nikola Tesla" u Beogradu i obraćanje dvojice predsednika.
Oko 15.50 časova uslediće ispraćaj predsednika Francuske Emanuela Makrona.
Predsednik Francuske stiže u dvodnevnu zvaničnu posetu Srbiji, sa ciljem da se dalje prodube bilateralni odnosi i saradnja u oblasti privrede, zdravstva, energetike i kulture, potvrđeno je ranije Tanjugu u Predsedništvu Srbije.
Dvojica lidera će razgovarati i o pitanjima u vezi sa veštačkom inteligencijom (AI), budući da će Srbija preuzeti predsedavanje Globalnim partnerstvom za veštačku inteligenciju, a da je Francuska domaćin samita AI koji će se održati u Parizu u julu 2025. godine.
Takođe, Makron će posetu iskoristiti kako bi ponovo potvrdio podršku Francuske evropskom putu Srbije. Makron u Srbiju dolazi na poziv predsednika Srbije Aleksandra Vučića, dijalog i saradnja između Francuske i Srbije su nastavili da jačaju, što je još jednom pokazala zvanična poseta predsednika Vučića Francuskoj u aprilu 2024.
Poslednji put Vučić i Makron su se sreli tokom Olimpijskih igara u Parizu, gde je Vučić prisustvovao prijemu za svetske lidere u Jelisejskoj palati.
Predsednika Srbije dočekao je predsednik Francuske sa suprugom Brižit Makron. Inače, aktuelni francuski predsednik prvi put je bio u zvaničnoj poseti Beogradu u julu 2019. godine kada su dve zemlje obeležile 180 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Advokat o Vučevićevoj izjavi o polomljenoj vilici: Zlonamerno, veštačenjem dokazane višestruke teške povrede
06.07.2026.•
2
"Zlonamerno izvrtanje utvrđenih činjenica", to za 021.rs kaže advokat Srđan Hromiš, a povodom izjava Miloša Vučevića i slučaja prebijanja studenata Akademije umetnosti u januaru prošle godine.
Sutra malo toplije i sunčanije u Novom Sadu
06.07.2026.•
0
U Novom Sadu će u utorak biti malo sunčanije i toplije.
Novosadska policija upozorava: Učestali pozivi prevaranata koji od Novosađana traže novac za povređene
06.07.2026.•
2
Novosađani sve češće prijavljuju policiji da ih nepoznate osobe pozivaju telefonom predstavljajući se kao zdravstveni radnici i traže im novac za članove njihovih porodica koji su navodno povređeni u nezgodama.
Akcija dobrovoljnog davanja krvi sutra kod bivše Promenade
06.07.2026.•
0
Akcija dobrovoljnog davanja krvi biće organizovana u utorak, 7. jula kod bivše Promenade.
Uskoro obnova enterijera Saborne crkve u Novom Sadu vredna gotovo 49 miliona dinara
06.07.2026.•
3
Pokrajinski zavod za zaštitu spomenika kulture dodelio je posao konzervatorsko-restauratorskih radova na enterijeru SPC Svetog Đorđa - Saborne crkve u Novom Sadu beogradskoj firmi "Koto".
Klasična muzika u autobusima GSP u Novom Sadu: SNP snimio četiri sata kompozicija
06.07.2026.•
14
Srpsko narodno pozorište snimilo je više od četiri sata kompozicija klasične muzike koja će se puštati u autobusima gradskog prevoza.
Akademija umetnosti: Vučević pokušava da relativizuje brutalno prebijanje studentkinje
06.07.2026.•
2
Dekanski kolegijum Akademije umetnosti osudio je izjavu lidera Srpske napredne stranke i bivšeg premijera Miloša Vučevića povodom incidenta u kojem su SNS aktivisti brutalno pretukli studentkinju i polomili joj vilicu.
Novi Sad investitorima, pakao građanima: Sve je manje zelenila, a sve više betona i vrelih tropskih noći
06.07.2026.•
64
"Kuvali" smo se u poslednjih desetak junskih dana, bilo je baš pakleno. U pojedinim gradovima temperatura je prelazila i četrdeseti podeok, najviše 41,2 stepeni zabeleženo je u Kikindi.
Sjajan "remi" u Betaniji: U Novom Sadu rođeno 16 devojčica i isto toliko dečaka, a tu su i blizanci
06.07.2026.•
0
U Novom Sadu su proteklog vikenda rođene 32 bebe.
"Humanitarni ponedeljak" za šestogodišnjeg Konstantina Pavlovića
05.07.2026.•
0
U ponedeljak, 6. jula, akcija "Humanitarni ponedeljak" biće namenjena malom Novosađaninu, Konstantinu Pavloviću.
Nedelja pred Novosađanima mahom sunčana i ne previše vrela
05.07.2026.•
1
Nedelja pred nama biće mahom sunčana uz maksimalne temperature oko 30 stepeni.
Pritužba Vladimira Mihića stigla na Univerzitet u Novom Sadu, odluka u roku od 30 dana
05.07.2026.•
3
Filozofski fakultet u Novom Sadu primio je pritužbu vanrednog profesora Vladimira Mihića na odluku da ne bude ponovo izabran u zvanje i prosledio je Univerzitetu u Novom Sadu.
Pred Novosađanima lep letnji dan
05.07.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti pretežno sunčano i toplo.
Glumica Novosadskog pozorišta Gabrijela Crnković nagrađena na festivalu u Kišvardi
04.07.2026.•
3
Glumica Novosadskog pozorišta Gabrijela Mesaroš Crnković osvojila je nagradu za izuzetnost "Kovač Deže", za najbolju glumicu na Festivalu mađarskih pozorišta u Kišvardi.
Zbor Sremskih Karlovaca: Zabranjena projekcija filma "Tura do Strazbura" u centru Karlovaca
04.07.2026.•
16
Inspekcija je zabranila projekciju dokumentarnog filma "Tura do Strazbura" u pešačkoj zoni u centru Sremskih Karlovaca.
Sutra pretežno sunčano, do 28 stepeni
04.07.2026.•
0
U nedelju će biti pretežno sunčano uz slab do umeren razvoj dnevne oblačnosti.
Napadnut radnik obezbeđenja na Futoškoj pijaci
04.07.2026.•
18
Radnik obezbeđenja Futoške pijace napadnut je u ranim jutarnjim časovima nakon što je tokom obavljanja dužnosti upozorio nepoznata lica da napuste prostor pijace.
Lepa vest iz Betanije: Rođeno 25 beba, među njima dva para blizanaca
04.07.2026.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 25 beba.
Milošević se zahvalila Pejakoviću: Ostvareni značajni rezultati u Drami SNP-a
03.07.2026.•
2
V.d. upravnika Srpskog narodnog pozorišta Dragana Milošević saopštila je da Nikola Pejaković više nije direktor Drame SNP-a, pošto je odlučio da zbog privatnih i poslovnih obaveza ne nastavi da obavlja tu funkciju.
Brod otplovio, odgovornost ostala nasukana: Uklonjen nasukani brod sa Dunava
03.07.2026.•
8
Sa Dunava je uklonjen brod koji se, bez posade, nasukao u Luci Novi Sad u martu.
Komentari 86
Ns time
Den
Kljoa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar