Vratili smo letnju garderobu, ali nas u večernjim časovima ipak čeka prijatnije vreme, koje možete da iskoristite da odete na neko dešavanje u gradu.
Pratite radio i portal 021 za sve najvažnije i najinteresantnije vesti u gradu i šire.
Kao i uvek, počnimo s prognozom...
Vreme
Petak će biti veoma topao u Novom Sadu.
Minimalna temperatura biće 16, a maksimalna čak 32 stepena. Biće sunčano.
Biometeorološke prilike uticaće nepovoljno na sve osetljive osobe, naročito na srčane bolesnike, astmatičare i hipertoničare. Savetuje se smanjena fizička aktivnost. Očekivane meteoropatske reakcije su umor, razdražljivost i smanjena koncentracija. Preporučuje se dodatna opreznost učesnicima u saobraćaju.
Trebalo bi da znate...
Zabrana saobraćaja u toku je u delu Palmotićeve ulice u Petrovaradinu do 26. decembra. Iz grada apeluju na sve učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajnu signalizaciju u zoni radova.
Menja se režim saobraćaja od petlje Kovilj do petlje Novi Sad jug zbog radova.
Kako kažu u Putevima Srbije, menjaće se dilatacija na ovoj deonici, u smeru Beorgad - Novi Sad. Tokom radova za saobraćaj će biti zatvorene vozna i zaustavna saobraćajna traka, u dužini od 100 m, dok će se saobraćaj odvijati preticajnom saobraćajnom trakom. Posao bi trebalo da bude završen do 30. septembra.
Gde ići?
Vođenje kroz izložbu "Molitva kao milosrđe" počinje u 19 časova u Galeriji Matice srpske.
Kreativna radionica "Boja i oblik kao odraz emocija i ideja" počinje u 17 časova u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine, u Dunavskoj 37.
Počinje Novosadska cvetna pijaca na platou ispred Spensa, od 8 do 19 časova.
U organizaciji Novo kulturno naselje održaće se razgovori, prostorne instalacije, koncerti muzičara, biciklističke ture, radionice, performansi, radna akcije u "Parku među brezama" s početkom u 11 časova.
"Noć istraživača" je u "BIG-u" i u "Prostoru" u Petrovaradinu s početkom u 16 časova.
Žurka "Closin party" biće u Diskontu od 16 časova.
Radionica u SKUP-u počeće od 18 časova na temu "Zdravlje životne sredine - zemljište (uradi sam nauka/nauka o građanima)".
Od 27. do 29. septembra, održaće se prvi "Temerin Film Fest" u bioskopskoj sali Kulturnog centra "Lukijan Mušicki", a početak je u 19 časova.
Predavanje o meditaciji "Beyond Happiness" biće u kongresnoj sali hotela Centar, Uspenska 1, u 19 časova.
U Pozorištu mladih u 19.30 igra se predstava "Dečje povrede".
Na Maloj sceni Pozorišta mladih od 20 časova igra se predstava "Gabrijela".
Dado Topić nastupa u SKCNS u 20 časova.
Stand up Nebojše Grujića "Dođoš" biće u gimnaziji Laza Kostić u 20.30.
Grupa "Johnnie & the Walkers" nastupa u Zenitu u 21 čas.
U Crnoj kući u 21 čas očekuju vas tri nastupa metal bendova.
U Borisovom ateljeu od 21 čas počinje "Terraforming open air".
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar