Za izradu spota o bezbednosti saobraćaja u Novom Sadu izdvojeno pet miliona dinara
Pet miliona dinara biće izdvojeno za izradu televizijskog spota o bezbednosti saobraćaja u Novom Sadu.
Foto: 021.rs
U ovu javnu nabavku Gradske uprave za saobraćaj i puteve uračunata je izrada TV spota od 30 sekundi, produkcija dodatnih promotivnih alata, kao i organizacija snimanja spota u kom će učestvovati poznata javna ličnost.
Kako se navodi u tenderskoj dokumentaciji, Novi Sad je prepoznat kao jedan od gradova sa najvećim brojem biciklista u Srbiji, što povećava i rizik od saobraćajnih nezgoda.
"Imajući u vidu navedeno, potrebno je preduzeti hitne mere i aktivnosti u cilju povećanja svesti o bezbednosti svih učesnika u saobraćaju, naročito biciklista, kako bi se više poštovali saobraćajni propisi iz oblasti bezbednosti u saobraćaju i uopšte unapredila kultura ponašanja u saobraćaju u gradu", navodi se u dokumentaciji.
Krajnji cilj je, kako se navodi, da se kroz TV spot i prateću organizaciju podigne svest o značaju bezbednog ponašanja u saobraćaju.
Poseban fokus biće na rizicima upotrebe mobilnih telefona tokom vožnje, vožnje u suprotnom smeru, kao i poštovanju prednosti drugih vozila.
Kada je reč o samom spotu, zahteva se da bude visoke produkcije u trajanju od 30 sekundi koji će se snimati na poznatim lokacijama u gradu.
"U spotu će učestvovati poznata javna ličnost koja će komunicirati poruku na uverljiv i motivišući način. Cilj je da se privuče pažnja šire javnosti, uz akcenat na pozitivan, ali ozbiljan pristup, uz elemente humora, kako bi poruka bila jasno shvaćena", navodi se u tekstu.
Dodatno se traži pravljenje slogana koji će se koristiti u svim medijskim kanalima, pravljenje kratkih videa za Instagram i TikTok, vizual za plakate i bilborde širom grada, kao i kreiranje radio reklame.
Kao rok za završetak svih aktivnosti se navodi 25 dana od dana zaključenja ugovora.
Ovim tenderom nije obuhvaćena i obaveza emitovanja ovih sadržaja.
Rok za prijavu na tender je 11. oktobar, nakon čega će se znati ko će biti angažovan na ovom poslu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Zašto vlast Novog Sada ne da izbore za mesne zajednice: Plaši se jer nema zagarantovanu pobedu
30.04.2026.•
0
Članovi SNS su shvatili da na izborima za savete mesnih zajednica mogu da izgube, one su im problem jer ih ima oko 5.000 u celoj Srbiji i pobediti u svim tim mesnim zajednicama predstavlja napor za vlast.
Pokrajina za razvoj lovstva u Vojvodini daje 131,7 miliona dinara: U toku konkurs
30.04.2026.•
0
Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo raspisao je Konkurs za raspodelu sredstava iz budžetskog fonda za razvoj lovstva za 2026. za koji je opredeljeno bespovratno 131,665 miliona dinara.
Evo kakvo nas vreme očekuje 1. maja u Novom Sadu
29.04.2026.•
0
Prvo maja u Novom Sadu biće prijatno, a još lepše vreme nas očekuje za vikend.
VIDEO O tuči na Detelinari: "Ništa poraznije za jedan narod"
29.04.2026.•
17
Redakciji portala 021.rs prosleđen je snimak tuče na Detelinari, tokom akcije studenata i članova Srpske napredne stranke.
Novosađani, stiže četvrtak: Gde ići, šta raditi?
29.04.2026.•
0
Poslednji dan aprila u Novom Sadu biće vedar i donosi nam dosta zanimljivih dešavanja koje vredi posetiti.
Čistoća spremila 100 miliona dinara za rezervne delove podzemnih kontejnera
29.04.2026.•
2
Javno komunalno preduzeće "Čistoća" raspisalo je javnu nabavku za rezervne delove podzemnih kontejnera u vrednosti od 100 miliona dinara, bez uračunatog poreza.
FOTO: Gradonačelnik Mićin obilazi štandove naprednjaka
29.04.2026.•
4
U današnjim akcijama Srpske napredne stranke učestvovao je i gradonačelnik Žarko Mićin koji je obilazio štandove vladajuće stranke.
Studentska komora "oduvala" Savez studenata na izborima na Pravnom fakultetu u Novom Sadu
29.04.2026.•
32
Savez studenata ubedljivo je poražen na izborima za studentski parlament Pravnog fakulteta u Novom Sadu.
VIDEO: Tuča sa naprednjacima na Detelinari
29.04.2026.•
38
Na Detelinari je došlo do koškanja između pristalica Srpske napredne stranke i građana koji podržavaju studente.
Zborovi blokirali raskrsnicu kod Promenade na 22 minuta
29.04.2026.•
3
Novosadski zborovi blokirali su raskrsnicu kod Promenade na 22 minuta.
FOTO: "Studenti pobeđuju" spram štandova naprednjaka na Novom naselju
29.04.2026.•
17
Na više lokacija u gradu postavljeni su štandovi studenata, ali i članova Srpske napredne stranke.
Obnova Almaškog kraja: Više od pola miliona evra za fasade i krovove
29.04.2026.•
0
Zavod za zaštitu spomenika kulture raspisao je tender za konzervatorsko-restauratorske i sanacione radove na fasadama i krovovima u Almaškom kraju.
Naprednjak imenovan za člana Saveta Filozofskog fakulteta u Novom Sadu
29.04.2026.•
12
Član Srpske napredne stranke i Centra za društvenu stabilnost (CZDS) Aleksandar Gajić imenovan je za člana Saveta Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.
Kamenički park spreman za 1. maj, počinje i kupališna sezona na Štrandu
29.04.2026.•
0
Kamenički park spreman je za predstojeći prvomajski praznik, a istog dana će početi i kupališna sezona na Štrandu, saopštilo je Gradsko zelenilo.
VIDEO: Studenti dele nalepnice u Novom Sadu, pored njih štandovi SNS-a
29.04.2026.•
29
Studenti su kod Jodne banje u Novom Sadu delili nalepnice a nedaleko od njih postavljen je i štand Srpske napredne stranke.
Drid ponovo podneo prigovor: Opet odloženo odlučivanje o reizboru profesora Filozofskog fakulteta
29.04.2026.•
3
Odlučivanje o reizboru Vladimira Mihića u zvanje vanrednog profesora Filozofskog fakulteta u Novom Sadu odloženo je za sledeću sednicu Senata zbog prigovora dekana Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Patrika Drida.
FOTO: Kej žrtava racije ponovo išaran porukama mržnje prema studentima
29.04.2026.•
23
Nakon što su Zborovi građana Novog Sada u utorak uveče prekrečili grafite sa parolama protiv studentskog pokreta, danas su osvanuli novi grafiti sa porukama mržnje.
Maja Gojković: Opozicija želi da ubija političke protivnike, neka se spremi za izborni poraz
29.04.2026.•
20
Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković rekla je u Skupštini Vojvodine da će ove godine biti izbora jer ih traži opozicija koja "deli i huška građane" i "želi da ubija političke neistomišljenike".
Sud naložio Medicinskom fakultetu u Novom Sadu da prihvati kandidaturu studentske liste "UM"
29.04.2026.•
1
Viši sud u Novom Sadu naložio je Medicinskom fakultetu i Univerzitetu u Novom Sadu da po hitnom postupku omoguće studentskoj organizaciji "UM" učešće na izborima na fakultetu u četvrtak, 30. aprila.
Komentari 11
Razumite
predrag
Treba saobracajac na svakoj raskrsnici kao za vreme YU.
I milicajac /pozornik na ulici, kao tada.
I nema kriminala.
E sad, kako izmoliti policiju za to .. i gde su sada ?
Gde borave. Treba im oduzeti mobilne za vreme posla.
Dovesti prave policajce, ne devojcice.
Za sefove staviti ljude od integriteta.
Za ministre ljude od integriteta ..
....
Veljaš
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar