VIDEO: Dva snimka i komentari pokazuju zašto se gine na srpskim putevima
Nedavno je objavljena vest da je Srbija u prošloj godini bila u evropskom vrhu po broju poginulih u saobraćaju na milion stanovnika. Šta je problem? Nedostatak bilo kakve kulture.
Instagram stranici serbialive_novisad jedan korisnik društvenih mreža prosledio je dva snimka na kojima se vidi vozač koji pokušava da ga pretekne, a potom naglo koči ispred njega.
Neimenovani korisnik je poručio da je u tom trenutku u automobilu bio sa ženom i petogodišnjim bliznakinjama.
"Video broj 1 - idem levom preticajnom trakom da preteknem vozila i dva kamiona. Lik iza mene bez razloga daje gas i kreće da me obilazi desnom stranom (iako firminim vozilom ne sme da vozi preko 100km/h što se lepo vidi na nalepnici). Video broj 2 - posle preticanja vozila sam se vratio u desnu traku da bi osoba u komercijalnom vozilu krenula da izigrava policajca sa namerom da izazove sudar tako što je naglo usporio ispred mene", naveo je ovaj otac.
U komentarima se povela rasprava, a zaključak jednog od korisnika je da "čitajući komentare jasno je zašto se na našim putevima gine više nego u Ukrajini".
"Kad vidiš da neko ide brže od tebe pomeriš se u desnu traku, šta tebe briga koliko on sme da ide ili ne sme, a i kamion je bio daleko, rano si se prestrojio da ga obilaziš", navodi se u najistaknutijem komentaru. Ovaj komentar je dobio i podršku uz reči da "nesposobni vozači prave problem".
Drugi korisnik je napisao da je vozač krenuo u preticanje, iako možda prerano, ali nije mogao da se skloni, jer bi udario u kamion.
"A ovaj što se glupira i pretiče u desnoj traci ne shvata da svoj život rizikuje jer vozač ne treba da očekuje da će neko sa desne strane da ga pretekne. Preticanje desnom trakom na autoputu je zabranjeno. Nema te žurbe koja može opravdati rizikovanje života zbog minut-dva", navodi jedan od korisnika.
Bilo je i onih koji su smatrali da je autor snimka sam ugrozio bezbednost sebe i svoje porodice, jer nije propustio vozača koji ga je preticao sa desne strane.
Podsetimo, prema podacima Evropskog saveta za bezbednost saobraćaja, Srbija je u prošloj godini, sa 76 smrtnih slučajeva, bila treća u Evropi po broju poginulih u saobraćaju na milion stanovnika.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Jakov Jozinović nakon koncerta: "Novi Sade, videćemo se opet"
17.03.2026.•
0
Mladi pevač iz Hrvatske Jakov Jozinović održao je koncert u subotu, 14. marta, u novosadskom Spensu, nakon čega se oglasio i poručio "Novi Sade, vidjet ćemo se opet".
Policija najavila snimanje sutrašnjeg skupa ispred Skupštine Novog Sada
17.03.2026.•
10
Novosadska policija saopštila je da će preduzeti sve mere da sutrašnji skup ispred Skupštine grada, na koji su pozvali studenti Akademije umetnosti, prođe bezbedno.
Vedrija sreda pred oblačne dane: Novosađani, evo šta vas očekuje
17.03.2026.•
0
Ova sreda u Novi Sad donosi vedrije vreme, i nekoliko događaja koje bi bila šteta propustiti.
Zavišić: Stojim iza stava da su svi Hrvati ustaše, apsolutno se nisam pokajao
17.03.2026.•
27
Potpredsednik Skupštine Vojvodine Nemanja Zavišić kaže da se "apsolutno nije pokajao" zbog svoje ranije izjave da "možda nisu sve ustaše Hrvati, ali da su svi Hrvati ustaše".
Sednica Skupštine grada: Evo šta se odlučuje u vaše ime (a nije da vas neko pita)
17.03.2026.•
1
Redovna sednica Skupštine Novog Sada održaće se u sredu, 18. marta.
Prilika za novosadska udruženja: Besplatna ekološka radionica i do 1.500 evra podrške za akciju čišćenja
17.03.2026.•
0
Organizacije civilnog društva i udruženja građana iz Novog Sada i okolnih mesta imaju priliku da se priključe sedmoj godini projekta "Čisto iz ljubavi".
FOTO Grad pokrenuo "veliko prolećno sređivanje": "Čistoća" čisti, "Stan" proverava sijalice
17.03.2026.•
9
Počela je zajednička akcija gradskih komunalnih preduzeća prolećnog čišćenja i uređenja javnih površina u gradu.
Ko sve tuži Novi Sad i zbog čega: Od ujeda i padova do zemljišta
17.03.2026.•
0
Tokom prošle godine bilo je više od 27.200 predmeta u kojima je Pravobranilaštvo zastupalo Grad Novi Sad ili neku od gradskih ustanova ili preduzeća. Vrednost sporova se meri u milijardama.
Dina Vučinić nije dozvolila dekanu Akademije umetnosti da prisustvuje sednici Skupštine grada
17.03.2026.•
22
Dekanu Akademije umetnosti u Novom Sadu Zoranu Krajišniku nije odobren zahtev da prisustvuje i da se obrati na sednici Skupštine grada na kojoj će se odlučivati o oduzimanju prostorija ovoj ustanovi.
Sutra malo vedrije u Novom Sadu, do kraja nedelje promenljivo oblačno
17.03.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti malo vedrija.
MAPA: Koliko Novi Sad ima mostova?
17.03.2026.•
11
"Neka me neko ispravi ako grešim, ali u našem gradu postoje tri mosta?", jedan je od komentara na vest da bi krakovi "petog novosadskog mosta" trebalo da budu spojeni u aprilu.
U toku obnova bunara izvorišta Štrand koji nije radio 18 godina: Završetak posla krajem aprila
17.03.2026.•
3
U toku je utiskivanje novih drenova na bunaru BHD-3 na izvorištu Štrand, a po završetku radova, taj bunar će, nakon 18 godina biti vraćen u sistem vodosnabdevanja Novog Sada.
VIDEO: Ovo su poruke sa izloga prostora Akademije umetnosti koji vlast želi da oduzme
17.03.2026.•
6
Na prozorima galerijskog prostora Akademije umetnosti u Novom Sadu, koji gradska vlast želi da oduzme od ove ustanove, već mesecima istaknute su poruke.
Savet roditelja OŠ "Prva vojvođanska brigada": Niz problema u školi
17.03.2026.•
4
Savet roditelja Osnovne škole "Prva vojvođanska brigada" obratio se javnosti saopštenjem u kojem navode niz problema u ovoj ustanovi, pozivajući nadležne da se uključe u njihovo rešavanje.
Danas saslušanje opozicionarki zbog sukoba sa policijom kod suda u Novom Sadu: "Neće se pozvati na imunitet"
17.03.2026.•
2
Saslušanje narodnih poslanica Danijele Nestorović, Jelene Milošević i Dragane Rakić zakazano je za utorak, 17. mart u novosadskom sudu.
Lep "remi" u Betaniji: Rođeno šest devojčica i šest dečaka
17.03.2026.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 12 beba.
Počinje Novosadski sajam knjiga: Nedelju dana bogatog programa
17.03.2026.•
1
Novosadski sajam knjiga počinje danas, 17. marta i trajaće do ponedeljka, 23. marta.
Danas javni čas i peticija za podršku Akademiji umetnosti Novi Sad, sutra protest pred sednicu Skupštine
17.03.2026.•
0
Studenti Akademije umetnosti u Novom Sadu danas, 17. marta održaće javni čas pod sloganom "Ne damo vam akademiju".
Danas u Novom Sadu oblačno, hladnije i moguća je kiša
17.03.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti oblačno i moguća je kiša.
Ponovo protest roditelja đaka Prve vojvođanske brigade
16.03.2026.•
0
U dvorištu osnovne škole "Prva vojvođanska brigada" u toku je protest nezadovoljnih roditelja zbog problema koji traju od prošle godine, kada su roditelji i profesori ustanovili niz nepravilnosti u radu direktora.
Uspeh novosadskih studenata gastronomije na međunarodnom takmičenju
16.03.2026.•
5
Studenti novosadskog Prirodno-matematičkog fakulteta osvojili su 12 medalja i dva pehara na međunarodnom kulinarskom takmičenju Southern Europe Culinary Competition.
Komentari 62
Pera
Vlada
Na svu sreću kretanje vozila u saobraćaju uključuje vrlo jednostavnu matematiku i lako je utvrditi ko laže i izmišlja. Zašto pretičeš drugo vozilo sa 150 na sat? Ako vozilo ide oko 100 na sat (što bi bio legitiman razlog da ga pretičeš), zašto nije dovoljno da ga pretekneš sa 120? Dvadeset kilometara razlike u brzini je više nego dovoljno da bi nekoga efikasno i brzo pretekao. A ako to drugo vozilo i samo ide 120-130, zašto ga pretičeš kad je to ograničenje brzine?
SVAKA priča o tome kako je autor ovog snimka za nešto kriv se završi tako što se ispostavi da je jedino "kriv" što je nekog drugog onemogućio da efikasnije i bahatije krši propise.
Vladan
Kako seljoberi koji posle decenija klackanja vozom za Bar odjednom tako nesnađeni i neiživljeni tresnu za volan motornog vozila zamišljaju preticanje u saobraćaju.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar