
Osamnaest dana nakon nesreće na Železničkoj stanici: Dvoje povređenih i dalje veoma teško
Dve osobe koje su pre 18 dana teško povređene u obrušavanju nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, i dalje su u veoma teškom zdravstvenom stanju.
.jpg)
Foto: 021.rs
Kako je za 021.rs rečeno u Kliničkom centru Vojvodine, multidisciplinarni konzilijarni tim lekara, medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara osamnaesti dan pruža kompleksno intenzivno lečenje uz kontinuirani monitoring vitalnih funkcija za dva pacijenta koja su primljena sa teškim politraumatskim povredama.
"Pacijenti - C.V, rođen 2006. godine i M.T, rođena 2000. godine se nalaze u veoma teškom zdravstvenom stanju. Multidisciplinarni konzilijarni tim lekara svakodnevno donosi odluku o daljem lečenju", kažu za 021.rs u ovoj zdravstvenoj ustanovi.
Psihološka podrška obezbeđena je kako za pacijente, tako i za njihove porodice.
Jedna od troje teško povređenih pri obrušavanju nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu preminula je juče popodne u Kliničkom centru Vojvodine. Ona je preminula u 15 časova u Kliničkom centru Vojvodine, rekla je v.d. direktora Kliničkog centra Vojvodine dr Vesna Turkulov.
"U pitanju je pacijentkinja sa najtežim povredama. Petnaesta žrtva nesreće koja se desila u Novom Sadu 1. novembra. Uprkos borbi lekara i njihovim naporima, došlo je do smrtnog ishoda", rekla je juče v.d. direktora KCV-a Vesna Turkulov.
Ona je dodala i da su bile u pitanju povrede koje su od samog početka bile opasne po život.
Ukoliko vam je potrebna pomoć:
Građani su s razlogom uznemireni zbog tragedije na Železničkoj stanici u kojoj je stradalo 14 ljudi, a troje je teško povređeno. Ukoliko niste sigurni kako da se nosite sa emocijama, postoje oni kojima možete da se obratite za pomoć.
Društvo psihologa Srbije organizovalo je tim za pružanje psihološke podrške osobama kojima je nakon tragedije u Novom Sadu neophodna stručna pomoć. Radi dogovora o terminu i načinu rada, zainteresovani se mogu prijaviti putem mejla na projektnitim@gmail.com. Tim putem je potrebno da dostavite broj telefona putem kog vas psiholozi mogu kontaktirati.
Takođe, Centar za emotivnu podršku i prevenciju samoubistva Srce pozvao je građane kojima je potreban razgovor povodom nesreće na Železničkoj stanici, da ih pozovu. Možete ih pozvati na broj 0800/300-303 ili ih kontaktirati putem mejla vanja@centarsrce.org.
Pomoć možete dobiti i pozivanjem Nacionalne SOS linije za prevenciju samoubistava na broj 011/ 7777 000.
I Dom zdravlja "Novi Sad" otvorio je liniju psihološke podrške za sve građane koji su pogođeni tragedijom koja se dogodila u Novom Sadu. Linija je aktivna svakog radnog dana od 7h do 20h. Brojevi telefona na koje građani mogu da pozovu su 021/4879-457 i 021/4879-458.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Danas četvorosatna blokada raskrsnice na Limanu, maturanti pozivaju Novosađane da im se pridruže
05.05.2025.•
0
Maturanti Muzičko-baletske škole "Isidor Bajić" u Novom Sadu danas će na četiri sata i 15 minuta blokirati obe trake Bulevara cara Lazara ispred njihove škole.
Studenti koji će iz Novog Sada biciklima ići na protest u Loznici objavili rutu kretanja
05.05.2025.•
0
Studenti koji će od Novog Sada biciklima ići na protest "Marš na Drinu" koji će se u petak, 9. maja održati u Loznici, objavili su rutu svog kretanja.
Premijer Macut osudio skrnavljenje cveća ostavljenog za žrtve pada nadstrešnice u Novom Sadu
05.05.2025.•
0
Premijer Đuro Macut osudio je vandalski čin nepoznatog lica koje je oskrnavilo mesto odavanja pošte stradalima na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
U Novom Sadu proteklog vikenda rođene 23 bebe
05.05.2025.•
0
Novom Sadu su proteklog vikenda rođene 23 bebe.
Drid: Tražio sam policijsku zaštitu jer sam dobio više hiljada pretećih poruka
05.05.2025.•
5
Dekan Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u Novom Sadu Patrik Drid izjavio je da će se, uprkos blokadi i incidentu koji se dogodio 28. aprila, letnji semestar biti nastavljen 12. maja.
Policija: Radimo na identifikaciji osobe koja je urinirala na cveće kod Železničke stanice
04.05.2025.•
18
Policijska uprava u Novom Sadu saopštila je da intenzivno radi na identifikaciji osobe koja je urinirala na cveće kod Železničke stanice.
FOTO, VIDEO: Novosađani brzo i savesno sredili komemorativni prostor kod Železničke stanice
04.05.2025.•
6
Grupa građana Novog Sada reagovala je na skrnavljenje mesta pomena žrtvama pada nadstrešnice i zajedničkim snagama sredila mesto okupljanja.
VIDEO Studenti maratonci stigli u Augsburg: "Tamo daleko", pročitana imena poginulih u Novom Sadu
04.05.2025.•
4
Studenti štafetni ultramaratonci, koji trče već deseti dan do Brisela kako bi na sednici Evropskog parlamenta 12. maja predali pismo o situaciji u Srbiji, stigli su večeras u nemački grad Augsburg.
Mićin osudio vandalski čin na svetilištu žrtvama pada nadstrešnice, pozvao nadležne da reaguju
04.05.2025.•
14
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin saopštio je na Instagramu da najoštrije osuđuje "vandalski čin nepoznatog lica koje je uriniralo po ceveću koje su ostavili građani u blizini mesta tragedije".
Zborovi Novi Sad: Hitno identifikovati osobu koja je urinirala po svetilištu za žrtve nadstrešnice
04.05.2025.•
8
Zborovi Novi Sad saopštili su da zahtevaju od nadležnih organa da odmah identifikuju i liše slobode osobu koja je urinirala po svetilištu građana za žrtve pada nadstrešnice.
VIDEO: Mokri na cveće ostavljeno za nastradale pod nadstrešnicom
04.05.2025.•
62
Društvenim mrežama proširio se snimak muškarca koji mokri na cveće koje je ostavljeno za 16 žrtava pada nadstrešnice.
Studenti koji trče do Brisela danas idu do Augzburga
04.05.2025.•
2
Studenti maratonci iz Srbije, na putu do Brisela, danas trče od Minhena do Augzburga.
Pred nama pljuskovi i nešto niža temperatura
04.05.2025.•
0
Pred nama je jedna nestabilna i malo svežija nedelja.
Novosađani, rok za drugu ratu poreza na imovinu je 15. maj
04.05.2025.•
9
Druga rata poreza na imovinu za 2025. godinu dospeva na naplatu u četvrtak, 15. maja.
Iako joj bio zabranjen rad: Turistička agencija iz Novog Sada "zavrnula" putnike za izlet i novac
04.05.2025.•
12
Organizatori jednog izleta prvo su se zahvalili zainteresovanim putnicima na poverenju, a onda ih ostavili da na ulici čekaju autobus koji nikada nije stigao.
Novosadska "Tržnica" prodaje dva vozila: Pogledajte šta nudi i po kojoj ceni
04.05.2025.•
0
JKP "Tržnica" prodaje dva automobila.
Novosadski studenti biciklima i peške idu na protest "Marš na Drinu" u Loznici: Prikupljaju donacije
04.05.2025.•
13
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta planiraju da biciklima i peške idu na protest "Marš na Drinu" koji će se u petak, 9. maja održati u Loznici.
Zamenik gradonačelnika Minhena: To što rade studenti u Srbiji je demokratija na delu
03.05.2025.•
1
Zamenik gradonačelnika Minhena Andreas Fosler rekao je, na dočeku štafetnih ultramaratonaca iz Srbije koji trče do Brisela, da je ono što rade studenti u Srbiji demokratija na delu.
VIDEO: Ispred zatvora na Klisi održan protest podrške pritvorenim aktivistima
03.05.2025.•
5
Nekoliko stotina građana okupilo se večeras ispred novosadskog Okružnog zatvora na Klisi kako bi bukom pružilo podršku aktivistima i studentima koji su u pritvoru 50 dana.
VIDEO Studenti ultramaratonci stigli u Minhen: 18 minuta tišine i "Minhen protiv mašinerije"
03.05.2025.•
5
Studenti štafetni ultramaratonci, koji trče već deveti dan ka Briselu, stigli su večeras u Minhen, gde su dočekani na crvenom tepihu Odeonsplaca, jednom od glavnih gradskih trgova.
Sanacija Almaškog kraja vredna 180 miliona, objavljen spisak objekata po ulicama
03.05.2025.•
2
Zavod za zaštitu spomenika kulture objavio je tender za restauraciju i sanaciju fasada i krovova na objektima u Almaškom kraju u Novom Sadu, vredan skoro 180 miliona dinara, odnosno,1,5 miliona evra.
Komentari 1
Marija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar