
Studenti PMF-a kreću u blokadu od petka
Studenti Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu najavili su danas da će u petak početi blokadu.

Foto: 021.rs
Oni će u blokadu zgrade fakulteta krenuti u petak, 6. decembra, nakon odavanja počasit žrtvama pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Kako su saopštili studenti predavanja, predavanja, vežbe i predstojeće fakultetske obaveze obustavljaju se do ispunjenja zahteva.
Korišćenje čitaonice biće dozvoljeno isključivo studentima PMF u radnom vremenu, uz priložen indeks na uvid pri ulasku u zgradu, naveli su studenti u objavi na Instagramu.
Pristup kancelarijama i nastavak naučno-istraživačkog rada će biti omogućen stručnom osoblju fakulteta, uz priloženu ličnu kartu pri ulasku u zgradu.
Kao i kod ostalih studenata koji blokiraju svoje fakultete, zahtevi se odnose na otvaranje kompletne dokumentacije vezane za rekonstrukciju železničke stanice u Novom Sadu, koja je trenutno "tajna".
Traži se i politička i krivična odgovornost svih odgovornih za tragediju.
Podržavaju se i zahtevi beogradskih fakulteta, koji su takođe stupili u blokade.
Studenti su naveli da je nakon ulaska u zgrade i zatvaranja svih ulaza nepohodno organizovati smene, kako bi grupa studenata u svakom trenutku bila prisutna u svim zgradama fakulteta, dodajući da su transparenti poželjni, ali bez obeležja političkih stranaka i aktivističkih organizacija.
"Najoštrije osuđujemo svako uništavanje fakultetske imovine. Blokada fakulteta je simbolična. Ova institucija nije kriva za dešavanja koja su nas pogodila i ne treba da snosi posledice", zaključuje se u saopštenju studenata PMF u Novom Sadu.
Podsetimo, danas u 15h u blokadu su stupili i Studenti Akademije umetnosti u Novom Sadu, a Filozofski fakultet je blokiran već treći dan.
U Beogradu su blokirani Filozofski, Filološki, Arhitektonski, Prirodno-matematički, Fakultet za fizičku hemiju, Fakultet političkih nauka, Fakultet dramskih umetnosti, Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja (od srede, 4. decembra), a za petak (6. decembar) je najavljena i blokada Fakulteta organizacionih nauka. Blokiran je i Rektorat u Nišu, a najavljena je blokada fakulteta u ovom gradu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Održan protest "Obraz obrazovanju": Prosveta nije i nikada neće biti sluga vlasti
23.10.2025.•
6
U Novom Sadu je održan protest "Obraz obrazovanju".
Petak u Novom Sadu: Moguća kiša, ali i puno događaja
23.10.2025.•
0
Petak pred Novosađanima biće zanimljiv.
Novosadski studenti u blokadi: Rezolucija Evropskog parlamenta nije mešanje u unutrašnja pitanja Srbije
23.10.2025.•
0
Studenti u blokadi Univerziteta u Novom Sadu ocenili su da je rezolucija Evropskog parlamenta o "Polarizaciji i povećanoj represiji u Srbiji, godinu dana nakon novosadske tragedije" oštrija od svih prethodnih.
Balet Srpskog narodnog pozorišta uskoro na scenama u Trstu, Basanu del Grapi i Bolonji
23.10.2025.•
0
Nakon uspešnog gostovanja na Festivalu Visavi sa predstavom "Pričaj mi o ljubavi" koja je izvedena 16. oktobra na sceni Teatra Verdi u Gorici, Balet Srpskog narodnog pozorišta kreće na novu turneju po Italiji.
Odbijen predlog za ukidanje kućnog pritvora Radivoju Jovoviću
23.10.2025.•
0
Odlukom sudije za prethodni postupak Osnovnog suda u Novom Sadu, odbijen je predlog za ukidanje kućnog pritvora pokrajinskom poslaniku Radivoju Jovoviću, saopštio je Pokret slobodnih građana.
Stariji za volanom: Šta kaže zakon i koliko se kontrolišu?
23.10.2025.•
2
Nakon prevrtanja autobusa u Sremskoj Mitrovici, u kom je poginulo troje, a više od 80 osoba je povređeno, 021.rs je istražio kako izgleda obnavljanje vozačke dozvole za starije građane i koliko su kontrole rigorozne.
Radionica o samopregledu dojki u petak u Merkatoru
23.10.2025.•
0
Edukativna radionica Pravilna tehnika samopregleda dojki biće održana u petak, 24. oktobra, u tržnom centru Merkator.
Uručena priznanja Novog Sada
23.10.2025.•
0
Oktobarska nagrada i Novembarska povelja danas su uručene ovogodišnjim dobitnicima. Takođe, uručena je i Februarska nagrada Novog Sada za 2024. godinu.
Dodeljen novac za pokrajinske projekte, među dobitnicima i Drid
23.10.2025.•
0
Dekanu Sporta i fizičkog vaspitanja Patriku Dridu dodeljeno je dva miliona dinara za projekat sa javnog konkursa Autonomne pokrajine Vojvodine.
U nedelju sadnja 16 stabala na mestu kod Štranda gde se planira gradnja crkve
23.10.2025.•
25
Zbor Mesne zajednice "Liman" u nedelju, 26. oktobra organizuje akciju "Liman pamti" u okviru koje će biti zasađeno 16 stabala na zelenoj površini kod Štranda, gde se inače planira izgradnja crkve.
Sutra u Novom Sadu znatno hladnije i moguća je kiša, od nedelje još svežije
23.10.2025.•
0
Petak će u Novom Sadu biti hladniji i moguća je kiša.
Povodom Dana oslobođenja Novog Sada: Položeni venci na Spomen-groblju boraca
23.10.2025.•
1
Predstavnici Grada, udruženja boraca i Vojske Srbije povodom 23. oktobra - Dana oslobođenja Novog Sada, položili su vence na Spomen-groblju boraca narodnooslobodilačkih ratova od 1941-1945. godine.
Dačić: Policija će 1. novembra u Novom Sadu biti neprimetna - ako ne bude napada
23.10.2025.•
21
Ministar untrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da će policija 1. novembra, za kada su studenti u blokadi najavili komemorativni skup u Novom Sadu, "strogo, kao i uvek, biti čak i neprimetna ukoliko ne bude napada".
Petrovaradinska tvrđava će zbog trke u petak, subotu i nedelju biti zatvorena nekoliko sati
23.10.2025.•
1
Petrovaradinska tvrđava biće na nekoliko sati zatvorena za saobraćaj u petak, 24. oktobra, kao i u subotu i nedelju, 25. i 26. oktobra.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba
23.10.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Novi Sad slavi dan kada je oslobođen od fašista u Drugom svetskom ratu
23.10.2025.•
19
Novi Sad danas slavi 81. godišnjicu oslobođenja u Drugom svetskom ratu.
Dačić i priča o "diverziji nad nadstrešnicom": Da li policija može da istražuje bez naloga tužilaštva?
23.10.2025.•
13
Ono što je nakon pada nadstrešnice u Novom Sadu zvučalo kao teorija zavere koju zagovaraju opskurne ličnosti, danas predstavnici vlasti sve više plasiraju kao veoma realnu mogućnost.
Pravi prolećni dan u Novom Sadu: Biće pretežno sunčano i do 25 stepeni
23.10.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti pretežno sunčano i toplo za ovo doba godine.
Stiže četvrtak: Novosađani, šta vas očekuje?
22.10.2025.•
2
Četvrtak Novom Sadu donosi puno zanimljivih događaja, ali i lepo vreme.
Sutra protest ispred Jovine gimnazije: Da se učenici vrate u svoju školu
22.10.2025.•
12
Protest "Obraz obrazovanju" održaće se u četvrtak, 23. oktobra, ispred Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj".
Mićin: Razmatramo javno-privatno partnerstvo za GSP, svesni smo problema
22.10.2025.•
60
Gradske vlasti i dalje razgovaraju sa privatnim firmama o javno-privatnom partnerstvu radi rešavanja problema u JGSP "Novi Sad", rekao je gradonačelnik Žarko Mićin pred sednicu Skupštine grada.
Komentari 31
Realista
Zadto blokiraju decu koja hoce da uce gde je njihov glas?
Zahtev je da se nijedan student ne procesuira pa kada su znali da lome za to treba u zatvor i kraj price
To su zahtevi ?
To samo u Srbiji ina da lomis sta hoces i koliko hoces i jos ispadnes zrtva!
Oni koji su dosli da studiraju nisu ni lomili ni drobili a sada su oni najvise osteceni!
Tuga je koliko je huligana medju studentima i takvi treba da nam vode drustvo
Jasmina Zlokolica
BivsiStudent FTN
FTN postao leglo budućih sendvičara. Parlament studentski pun SNS prevaranata i batinaša.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar