FOTO Zatvoren spratni deo garaže kod SNP-a: Evo o čemu se radi
Zatvoren je gornji deo garaže kod Srpskog narodnog pozorišta. O tome se govorilo i na sednici Skupštine grada, oglasila se opozicija, a za 021.rs i JKP "Parking servis".
Foto: 021.rs
Već nekoliko dana unazad pristup gornjem delu montažne garaže kod SNP-a je onemogućen, a vozila se parkiraju samo u prizemnom delu.
Nije bilo nikakvih javnih obaveštenja o tome da će garaža kojoj mnogi gravitiraju raditi u ograničenom kapacitetu.
Prilaz koji vodi na gornji deo garaže je zatvorenom ogradom sa obeležjima "Parking servisa", ali nema nikakvog dodatnog saopštenja.
Iz Demokratske stranke su najpre saopštili da se ona "praktično raspada" i da nije bezbedna za upotrebu, jer je, kako tvrde, noseća konstrukcija delimično istrulila. Oni napominju da je garantni rok garaže koja je postavljena 2005. bio 10 godina.
I DS i Pokret za preokret tvrde da objekat nije bezbedan, kako gornji deo, tako i donji koji se i dalje koristi.
"Osnovano je pretpostaviti da bi se garaža i dalje u celosti koristila i da gradska vlast ni sada ne bi zatvorila gornju etažu samo da se nije dogodila tragedija na železničkoj stanici u kojoj je poginulo 15 ljudi", kažu u DS-u.
U JKP "Parking servis" kažu za 021.rs da objekat javne garaže predstavlja čeličnu konstrukciju montažno-demontažnog tipa ("fast" garaže).
"Svake godine JKP 'Parking servis' Novi Sad vrši ispitivanje - provera stanja objekta", kažu iz JKP "Parking servis" za 021.rs.
Oni dodaju da se u sklopu ispitivanja proveravaju konstruktivni elementi. Tokom te provere gornja etaža će biti van funkcije.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Nadzornik iz zatvora u Novom Sadu krenuo na put od 1.000 kilometara: Za decu sa srčanim manama
01.06.2026.•
0
Nadzornik Okružnog zatvora u Novom Sadu Milan Mićunović uputio se biciklom na put dug više od 1.000 kilometara kako bi podigao svest javnosti o srčanim manama kod dece.
Stanari zgrade na keju apeluju na nadležne da pomognu, zabrinuti za bezbednost
01.06.2026.•
0
Stambena zgrada na adresi Beogradski kej 3, koja je pod prethodnom zaštitom Zavoda za zaštitu spomenika kulture Novi Sad, ove godine obeležava stogodišnjicu u vidno dotrajalom i nebezbednom stanju.
Sanacija Gradske kuće: Izabrana skuplja ponuda vredna 204,5 miliona dinara
01.06.2026.•
6
Firme "NPN" i "Ornament-investinženjering" izvodiće prvu fazu sanacije Gradske kuće za šta Zavod za zaštitu spomenika kulture izdvaja skoro 204,5 miliona dinara.
Sindikat pred odluku o reizboru Mihića: Članovi Senata da se vode isključivo akademskim kriterijumima
01.06.2026.•
0
Senat Univerziteta u Novom Sadu odlučivaće o reizboru Vladimira Mihića u zvanje vanrednog profesora Filozofoskog fakulteta u četvrtak, 4. juna.
Ponovo raspisan tender za stručni nadzor uređenja Modene: Nakon odabira počinju i radovi
01.06.2026.•
4
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije ponovo je raspisala je javnu nabavku za stručni nadzor na uređenju dela gradskog jezgra Novog Sada.
Bravo pokreće akciju protiv "Novog Sada na vodi", pišu se primedbe
01.06.2026.•
13
Građanski pokret Bravo pokreće akciju odbrane priobalja od projekta "Novi Sad na vodi".
Stres, manjak vremena i "tihe ubice": Zašto lekari upozoravaju da pregled ne treba čekati do prvih simptoma
01.06.2026.•
0
Stres, nedostatak vremena i odlaganje pregleda često dovode do kasnog otkrivanja bolesti. Iz Health Medic upozoravaju da mnoge "tihe ubice" dugo nemaju simptome.
Devetnaest meseci od pada nadstrešnice: Građani u tišini dok odgovorni ne odgovaraju
01.06.2026.•
9
Navršava se 19 meseci od 1. novembra 2024. i pada nadstrešnice rekonstruisane i dva puta svečano otvarane Železničke stanice u Novom Sadu, zbog čega je stradalo 16 ljudi.
Roditelji učenika najavili najmasovniji protest: "Odbrana Jovine je odbrana Srbije"
01.06.2026.•
26
Protest "Odbrana Jovine je odbrana Srbije" biće održan u ponedeljak, 1. juna, ispred Gradske kuće na Trgu slobode.
Lepe vesti iz Betanije: Za vikend rođeno 29 beba
01.06.2026.•
0
Dvadeset i devet beba rođeno je tokom vikenda u Novom Sadu.
"Humanitarni ponedeljak" za Savu Đuranina
01.06.2026.•
0
U ponedeljak, 1. juna, akcija "Humanitarni ponedeljak" biće namenjena Novosađaninu Savi Đuraninu.
Mogući pljuskovi u Novom Sadu
01.06.2026.•
0
U Novom Sadu su ovog ponedeljka mogući poslepodnevni pljuskovi.
Novi protest u ponedeljak: "Odbrana Jovine je odbrana Srbije"
31.05.2026.•
23
Roditelji đaka Jovine gimnazije organizuju protest pod nazivom "Odbrana Jovine je odbrana Srbije" koji će se održati u ponedeljak 1. juna u 19 časova.
Radar: Kineska firma koja je rekonstruisala železničku stanicu tajila porez pre pada nadstrešnice
31.05.2026.•
23
Poreska uprava utvrdila je da je kineska kompanija u maju 2023. nezakonito tražila povraćaj svakog petog dinara plaćenog za PDV.
VIDEO Naprednjaci u Kameničkom parku organizovali manifestaciju "Porodični dan" i ostavili poruke "FCK BLK"
31.05.2026.•
71
U Kamеničkom parku organizovana je manifеstacija "Porodični dan" u organzaciji Srpske napredne stranke.
U ponedeljak toplo, ali sa pljuskovima
31.05.2026.•
0
U ponedeljak nas u Novom Sadu očekuju poslepodnevni pljuskovi.
Studenti i građani obeležavaju 19 meseci od tragedije na Železničkoj stanici
31.05.2026.•
6
Studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu i Zborovi građana obeležiće u ponedeljak, 1. juna, 19 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice.
Humanitarni koncert za Petra Alvirovića iz "Apsolutno romatično" u nedelju na Sunčanom keju
31.05.2026.•
4
Humanitarni koncert posvećen Petru Alviroviću, članu benda "Apsolutno romantično", biće održan u nedelju u letnjoj bašti Bezza Caffe na Sunčanom keju.
Škola za psihomotorni razvoj beba organizuje nova predavanja svake srede u junu
30.05.2026.•
0
Otvoreni su novi termini Škole za psihomotorni razvoj beba, koja je namenjena roditeljima dece uzrasta do godinu dana.
NDNV: Zahvaljujući građanima prikupljen novac za kaznu po tužbi Sava Manojlovića
30.05.2026.•
8
Nezavisno društvo novinara Vojvodine i portal Autonomija zahvalili su se građanima koji su donirali novac za sudske troškove i odštetu koju taj medij treba da plati lideru pokreta Kreni-promeni Savu Manojloviću.
U nedelju 30 stepeni, od ponedeljka pljuskovi
30.05.2026.•
1
U Novom Sadu, u nedelju, tokom jutra promenljivo oblačno, a zatim tokom većeg dela dana pretežno sunčano vreme.
Komentari 16
Zorica
Pošto ne radi od pada nastresnice, ako ne grešim.
Svako parking mesto je zlata vredno u centru.
Ako tone gornji sprat, da li je donji bezbedan?
Zašto se 3 parking mesta kod izlaza čuvaju čunjevima za znamo već koga i dokle?
Necca
Agronom
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar