Veliki posao Bosketovoj firmi: "Montop" ponovo očitava brojila
Firma "Montop" Marka Bosanca Bosketa ponovo je od Elektrodistribucije Srbije dobila posao očitavanja brojila.
Foto: 021.rs
Kako se navodi u dokumentaciji objavljenoj na Portalu javnih nabavki, u odluci o zaključenju okvirnog sporazuma, grupa ponuđača u kojoj je i "Montop", za ovaj posao dobiće više od 4,4 milijarde dinara sa PDV-om.
Bez PDV-a, iznos kojim je ova grupa ponuđača konkurisala za posao je 3,5 milijardi, što se poklapa u dinar sa procenjenom vrednošću posla.
Okvirni sporazum je zaključen do utroška vrednosti, a najduže na period do dve godine.
Na ovaj tender pristigle su dve prijave. Nije izabrana zajednička ponuda firmi "Đerdap usluge" i "Agencija za privremeno zapošljavanje Work and Care", koja je iznosila 3,2 milijarde, iako je glavni kriterijum za odabir ponuđača bila cena.
Međutim, u dodatnim kriterijumima naveden je uslov koji ova firma nije ispunjavala, a koji je savršeno odgovarao "Montopu". To je da odabrana firma mora da, u poslednjih šest meseci, ima minimum tri miliona očitanih strujomera.
Inače, u grupi ponuđača sa "Montopom" je i "T&M Group Solutions", koja je već ranije dobijala brojne poslove od Nacionalne službe za zapošljavanje, Republičkog fonda za zdravstveno osiguravanje, JP Infostan, i drugih.
Osim ove, tu je i kompanija "Laboris HRS" koja je dobijala razne poslove u Novom Sadu, najviše od JKP "Čistoća" i JKP "Novosadska toplana". Tu je i "Cooperservice BMK" koji se često pojavljuje na nabavkama u većem delu Vojvodine, a i u celoj Srbiji.
Prema objavljenoj dokumentaciji, "Montop" će obavljati 40 odsto usluga koje su predmet nabavke.
Ovu dokumentaciju objavio je na društvenim mrežama i narodni poslanik Borislav Novaković, tvrdeći da je reč o nameštenom tenderu. Ocenio je da je ponuda koju je predvodila firma "Đerdap" diskvalifikovana jer nije ispunjavala tenderske uslove.
"Naime, javna nabavka je 'nacrtana' za Marka Bosanca Bosketa, jer propisuje uslov da izabrani ponuđač u poslednjih šest meseci mora imati minimum tri miliona očitanih strujomera. Naravno, taj uslov ima samo firma Montop HRS, Marka Bosanca Bosketa", napisao je Novaković.

On je podsetio tužilaštvo da je pre dva meseca najavio ovakav ishod ovog posla i podneo krivičnu prijavu protiv Dubravke Đedović Handanović ministarke rudarstva i energetike, Biljane Komnenić v. d. direktora Elektrodistribucije Srbije i Vjekoslava Bobara iz Elektrodistribucije Srbije.
Vlasnik kompanije "Montop" Marko Bosanac Boske na različite načine je povezan sa vladajućim strukturama. U julu ove godine dobio je mesto u Upravnom odboru Fudbalskog kluba Vojvodina. Njegova firma u Novom Sadu godinama unazad dobija unosne poslove, od očitavanja brojila, do postavljanja semafora.
Osim toga, on je i blizak Srpskoj naprednoj stranci, a istakao se kao jedan od vođa navijanja na mitinzima vladajuće partije u Novom Sadu.
"Montop grupa" sastoji se od četiri kompanije. "Montop pro", koja se bavi izgradnjom električnih i telekomunikacionih vodova, u poslednjih pet godina dobila je više od 30 trendera, ukupne vrednosti veće od 3,7 milijardi dinara.
"Montop HRS" koja je i dobila posao očitavanja brojila, bavi se "ustupanjem ljudskih resursa", a za to je dobila više od 50 tendera u poslednjih pet godina, vrednosti preko dve milijarde dinara.
Delatnost "Montop Pro Technology" odnosi se na usluge sistema obezbeđenja, a u poslednjih pet godina dobila je tri javna posla, ukupne vrednosti veće od milijardu dinara, između ostalog, radili su na gradnji škole na Jugovićevu i vrtića na Sajlovu.
"Montop Group" bavi se konsultantskim aktivnostima u vezi sa poslovanjem. Ovo preduzeće nije učestvovalo u javnim nabavkama.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Prva aprilska sreda puna događaja: Novosađani, evo šta vas očekuje
31.03.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti vedrija, a očekuje vas i nekoliko događaja koje bi bilo šteta propustiti - sve za prvi april.
FOTO, VIDEO Protest podrške Univerzitetu u Beogradu: Novosađani kreću za Beograd
31.03.2026.•
6
Građani, studenti i profesori okupili su se večeras ispred zgrade Rektorata, kako bi iskazali protest zbog dešavanja na Univerzitetu u Beogradu.
Kako prevarantski kol centri pokušavaju da vam uzmu pare: Iskustvo bivšeg radnika
31.03.2026.•
8
Od prvih 500 dolara do gubitka životne ušteđevine - tako, prema rečima sagovornika 021.rs koji je više godina radio u prevarantskim kol centrima, izgleda put prosečne žrtve.
Protest podrške Univerzitetu u Beogradu večeras ispred Rektorata: "Stojimo jedni uz druge"
31.03.2026.•
5
Protest podrške Univerzitetu u Beogradu održaće se večeras ispred zgrade Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.
Poskupljuje taksi prevoz u Novom Sadu, start 265 dinara
31.03.2026.•
39
Taksi start u Novom Sadu poskupeće za 25 dinara, pa će sada iznositi 265 dinara. Poskupljuje i kilometar vožnje u taksiju.
Sutra malo vedrije u Novom Sadu, vikend će biti lep
31.03.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti vedrija.
Povodom 17 meseci od pada nadstrešnice i smrti 16 osoba: U sredu okupljanje kod Železničke stanice
31.03.2026.•
0
Novosadski zborovi u sredu, 1. aprila organizuju skup povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i smrti 16 osoba.
Parking servis: Cene usmeriti na nesrazmerno povećanje u najatraktivnijim lokacijama u gradu
31.03.2026.•
31
JKP "Parking servis" povećaće cenu parkiranja na parkingu kod Srpskog narodnog pozorišta, sa 50 na 80 dinara za sat vremena.
Muškarcu koji je ubio sina i ranio suprugu 13 i po godina zatvora: "Na ovom slučaju bi se moglo učiti"
31.03.2026.•
1
Apelacioni sud u Novom Sadu osudio je Dejana Jakovljevića na kaznu zatvora od 13 i po godina zbog ubistva sina i nanošenje lakih telesnih povreda supruzi, time ispravivši presudu prvostepenog suda u Subotici.
Počinje nova "NS bajk" sezona u Novom Sadu
31.03.2026.•
0
Nova "NS bajk" sezona iznajmljivanja bicikala počeće u sredu, 1. aprila.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 beba
31.03.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
Novosadska posmatračka misija: Legitimnost i legalnost rezultata izbora u Kuli je upitna
31.03.2026.•
1
Novosadska posmatračka misija "Budni do kraja" saopštila je da postoje dovoljni osnovi da se preliminarni rezultati u Kuli smatraju nelegitimnim, kao i da se dovede u pitanje njihova legalnost.
Tmuran dan pred Novosađanima, uz moguću kišu
31.03.2026.•
0
Pred Novosađanima je još jedan tmuran dan, a moguća je i kiša.
Nastavlja se suđenje Milanu Jaćimoviću: Najavljen skup podrške ispred zgrade suda
30.03.2026.•
1
Suđenje šesnaestogodišnjem Milanu Jaćimoviću, sinu novosadskog autoprevoznika Milomira Jaćimovića, planirano je za utorak, 31. mart, u Višem sudu u Sutjeskoj 3.
Poslednji martovski utorak pred Novosađanima: Šta vas očekuje?
30.03.2026.•
0
Poslednji dan marta u Novom Sadu biće tmuran, ipak donosi nam dosta zanimljivih dešavanja koja vredi posetiti.
Sedam miliona za popravku fontane i česmi na Pozorišnom trgu
30.03.2026.•
8
Sedam miliona dinara biće izdvojeno za sanaciju oštećenja hidromašinske i elektro opreme fontane na Pozorišnom trgu.
"AG institutu" skoro sedam miliona dinara za projekat Kulturnog centra u Sremskim Karlovcima
30.03.2026.•
2
Opština Sremski Karlovci dodelila je tender "AG institutu" za izradu projektno-tehničke dokumentacije za budući Kulturni centar u Sremskim Karlovcima.
I sutra tmurno u Novom Sadu, moguća je kiša
30.03.2026.•
0
I utorak će u Novom Sadu biti tmuran i moguća je kiša.
Odsek za medijske studije: Hitno identifikovati i procesuirati odgovorne za napad na Lazara Dinića
30.03.2026.•
3
Odsek za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu izrazio je solidarnost sa Lazarom Dinićem, studentom tog fakulteta, pruživši mu "nedvosmislenu podršku" nakon jučerašnjeg napada.
Za nadzor radova na uređenju gradskog jezgra više od 16 miliona, čeka se izvođač druge faze
30.03.2026.•
7
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije raspisala je tender za stručni nadzor na uređenju dela gradskog jezgra Novog Sada.
Ulaganje u budućnost: Londonsko iskustvo koje širi vidike dece
30.03.2026.•
0
Poslati dete samo u inostranstvo na dve nedelje nije laka odluka. Za mnoge roditelje to je prvi put da se odvajaju na duže, u nepoznatom okruženju, daleko od svakodnevne rutine i kontrole.
Komentari 56
Imre
чанча
Zato
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar