Oni traže izjašnjavanje Rektorata Univerziteta u Novom Sadu povodom zahteva studenata.
To je saopštila Uprava Prirodno-matematičkog fakulteta UNS, na osnovu pribavljenih mišljenja veća departmana.
Pored toga, Prirodno-matematički fakultet pruža punu podršku nastavnicima i bivšim i sadašnjim učenicima Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" u, kako navode, mirnom i slobodnom izražavanju mišljenja u javnom prostoru i solidarnosti sa žrtvama tragedije na Železničkoj stanici.
"Kao nedopustivo ocenjujemo i osuđujemo bilo kakve pritiske usmerene na ograničavanje i kršenje ovih osnovnih prava", navodi Uprava PMF-a.
Studenti Prirodno-matematičkog fakulteta najavili su da će u petak, 6. decembra, početi blokadu.
Oni će u blokadu zgrade fakulteta krenuti u petak, nakon odavanja počasti žrtvama pada nadstrešnice na Železničkoj stanici.
Kako su saopštili studenti, predavanja, vežbe i predstojeće fakultetske obaveze obustavljaju se do ispunjenja zahteva.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 20
Jelena
@Mama
dora
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar