Advokatska komora Vojvodine podržala studente: Doniraće 200.000 dinara akademcima sa Pravnog
Advokatska komora Vojvodine pruža podršku studentima koji blokiraju fakultete u Srbiji i donira 200.000 dinara onima koji blokiraju Pravni fakultet u Novom Sadu.
Foto: 021.rs
"Advokatska komora Vojvodine izražava punu podršku studentima koji danima, na više od 30 fakulteta u Srbiji, mirnim okupljanjem ukazuju na ključne probleme u društvu", saopštili su iz Advokatske komore Vojvodine.
Upravni odbor ove institucije juče je doneo odluku o podršci studentima kao i profesorima koji ih podržavaju u, kako kažu, njihovim iskrenim zahtevima i ciljevima uz pritiske kojima su izloženi.
"Njihova borba za utvrđivanje odgovornosti za tragediju na Železničkoj stanici u Novom Sadu, protiv selektivne primene zakona, nasilja i nepravde zaslužuje naše duboko poštovanje", ističu iz ove advokatske komore.
Dodaju da studenti svojim odlučnim, mirnim i nenasilnim delovanjem pokazuju snagu solidarnosti.
"Pokazuju i borbu za pravedno i demokratsko društvo. Njihova svest o važnosti zajedničke dobrobiti primer je svima nama", napominju iz Advokatske komore Vojvodine.
Oni osuđuju svaki oblik nasilja ili pritisaka na studente, kao i pokušaje uskraćivanja njihovog prava na slobodu okupljanja.
"Podsećamo da je ovo pravo zaštićeno Evropskom konvencijom o ljudskim pravima i da je država obavezna da obezbedi bezbednost i mirno odvijanje protesta. Advokatska komora Vojvodine ostaje dosledna u svojoj nepolitičkoj podršci i čvrsto stoji uz mlade koji predstavljaju svetlu budućnost naše zemlje", rekli su iz komore.
Advokatska komora odobrila je novčanu pomoć kao donaciju za nabavku potrebnih stvari i hrane studentima u blokadi Pravnog fakulteta u Novom Sadu u vrednosti od 200.000 dinara.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Zaposleni na Filozofskom traže od uprave fakulteta da zaštiti Jelenu Kleut
19.01.2026.•
0
Više od 115 zaposlenih na Filozofskom fakultetu traži od poslovodstva da javno i formalno stanu u odbranu institucije i zaštiti njihovu koleginicu Jelenu Kleut.
U Novom Sadu proteklog vikenda rođeno 18 beba
19.01.2026.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 18 beba.
Danas u Novom Sadu temperatura sve vreme u minusu
19.01.2026.•
0
Danas će u Novom sadu biti sunčano, ali veoma hladno.
Arhiv javnih skupova: Na studentskom protestu u Novom Sadu bilo oko 6.500 ljudi
18.01.2026.•
48
Arhiv javnih skupova je procenio da je na studentskom protestu u subotu u Novom Sadu bilo oko 6.500 građana.
Vučić o zahtevu sa studentskog skupa u Novom Sadu: "Traže lustraciju onih koje ne mogu da pobede na izborima"
18.01.2026.•
44
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je stav sa novosadskog studentskog protesta o neophodnosti uvođenja Zakona o lustraciji, "usmeren protiv svakog političkog protivnika kog ne mogu da pobede".
I naredni dani u Novom Sadu sunčani, ali ledeni
18.01.2026.•
0
Početak naredne sedmice biće vedar, ali veoma hladan.
Novosađani, vojska vas ponovo poziva na dobrovoljno služenje vojnog roka
18.01.2026.•
45
Javni konkurs za prijavu kandidata za dobrovoljno služenje vojnog roka sa oružjem i kurs rezervnih oficira Vojske Srbije je otvoren, navodi Centar Ministarstva odbrane Novi Sad.
Danas u Novom Sadu sunčano, ali ledeno
18.01.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti sunčano, ali hladno.
"Odakle, zemljaci?": Lustracija i imovina funkcionera ključne poruke protesta u Novom Sadu
17.01.2026.•
64
Na protestnom skupu novosadskih studenata "Šta znači pobeda?" najavljeni su lustracija i Zakon o poreklu imovine kao deo studentskog programa.
VIDEO: Studenti u Novom Sadu najavili lustraciju i utvrđivanje imovine funkcionera
17.01.2026.•
54
Više hiljada građana ispunilo je Trg slobode na protestu u Novom Sadu, na kojem su kao programske tačke studentskog pokreta istaknuti lustracija i Zakon o poreklu imovine.
Jelena Kleut na protestu: Režim nije uspeo da ugasi nadu
17.01.2026.•
6
Vanredna profesorka Filozofskog fakulteta Jelena Kleut obratila se građanima okupljenim na studentskom protestu, na Trgu slobode.
Sutra u Novom Sadu sunčano, temperatura u minusu
17.01.2026.•
0
Nedelja će u Novom Sadu biti sunčana, ali hladna.
Novosađani, prikuplja se novac za lečenje dvadesetogodišnjeg Mihaila Miluna
17.01.2026.•
0
Humanitarna fondacija "Budi human" prikuplja novac za Mihaila Miluna (20) koji ima tumor u gornjem delu leve nadlaktice.
Kolege sa Odseka za medijske studije upozoravaju: Otkaz Jeleni Kleut ugrožava stotine studenata
17.01.2026.•
2
"Režim otkazom Jelene Kleut ugrožava školovanje više stotina studenata", upozorile su koleginice i kolege sa Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 beba
17.01.2026.•
0
U protekla 24 sata u novosadskom porodilištu Betanije rođeno je 16 beba.
Studentski protest danas u Novom Sadu: Ovo su detalji
17.01.2026.•
63
Novosadski studenti u blokadi danas organizuju veliki protest na Trgu slobode.
Ivana Pančić Dobrodolac i Maja Jelić dobitnice nagrade "Predrag Peđa Tomanović"
16.01.2026.•
0
Dobitnice nagrade "Predrag Peđa Tomanović" za najbolju ulogu u 2025. godini i za najboljeg studenta glume na Akademiji umetnosti u protekloj školskoj godini su Ivana Pančić Dobrodolac i Maja Jelić.
Dodeljen tender za sanaciju klizišta u Ulici Vidikovac u Sremskoj Kamenici
16.01.2026.•
3
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije dodelila je tender za sanaciju klizišta sa izradom tehničke dokumentacije u Ulici Vidikovac u Sremskoj Kamenici.
Reakcije na progon Jelene Kleut: "Prvo članska karta SNS-a, pa izbor u zvanje"
16.01.2026.•
4
Studenti i studentkinje Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu ocenili su da otpuštanje Jelene Kleut predstavlja prekor tom odseku, ali i slobodnom mišljenju.
Februarska nagrada Grada Novog Sad: Ovo su kandidati
16.01.2026.•
4
Komisija za obeležavanje praznika i dodelu priznanja Grada Novog Sada prihvatila je pet inicijativa za Februarsku nagradu za 2025. godinu.
Zaletanje u ljude tokom odavanja počasti u Novom Sadu
16.01.2026.•
4
Tokom šesnaestominutnog odavanja počasti nastradalima u padu nadstrešnice, u Novom Sadu, došlo je i do incidenata.
Komentari 19
Hrast
Mira
Зоран
У реду је ђа се искаже незадпвољство али ко потенцира вечите блокаде и политизује те скупове???
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar