
Ko sve u Novom Sadu štrajkuje: Ugostiteljski objekti, veterinari, radnje, pozorišta ...
Pojedini ugostiteljski objekti, veterinarske ambulante, bioskopi i pojedinci stupili su danas u generalni štrajk u Novom Sadu.

Foto: 021.rs
Generalni štrajk na koji nisu pozvali reprezentativni sindikati, već građani kako bi se pružila podrška studentskim zahtevima, biće organizovan širom Srbije.
Ipak, državne institucije i javna preduzeća rade, dok su se štrajku priključivali mahom privatni preduzetnici.
Generalnom štrajku pridružilo se čak 29 veterinarskih ambulanti u Novom Sadu. Ko od njih štrajkuje pogledajte na OVOM LINKU.
Zaposleni u Exit festivalu su se priključili današnjoj obustavi rad "u znak podrške studentima i njihovoj borbi za bolje društvo u našoj zemlji".
Kolektiv Srpskog narodnog pozorišta će štrajkovati danas. Pozorište mladih i Novosadsko pozorište oglasili jednočasovni štrajk u određenom periodu tokom dana.
Štrajku upozorenja od 13 do 14 časova priključiće se i zaposleni u Gradskoj biblioteci.
Nacionalni komitet Icom Srbija pozvao je muzejske radnike i druge radnike u kulturi da se u petak okupe kako bi odali počast stradalima na Železničkoj stanici i podržali studentske zahteve.
Na poziv Komiteta, radnici u kulturi će se okupiti u petak, 24. januara, u 11.52h kod Muzeja savremene umetnosti u Novom Sadu.
Neće raditi ni knjižare u Novom Sadu. Štrajk su oglasili Bulevar Books, Zenit Books, Laguna i Vulkan.
Štrajkovaće i deo novosadske IT zajednice. Oni su pozvali i na okupljanje na raskrsnici Bulevara cara Lazara i Bulevara oslobođenja u 11.30, gde će se i odati počast nastradalima na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Bioskopi Arena i Promenada cineplex neće raditi danas. Oni su svoju obustavu oglasili uz poruku: "Puk'o nam je film".
Neće raditi veći broj ugostiteljskih objekata, među kojima su Radio kafe, Kod Fleka, Špajz salaša 137, Petrus, Tunnel Club, Škripa Pub, Rebelrelic pub, restoran Veliki, Ananda restoran, Lima 'n' Pub, palačinkarnica Dizni, Macchiato fax, Vremeplov kolačarijum, Kuća mala, Index šestica, Pecivo neizrecivo, Fresh Food Caffe, Točionica Liman, ZdravoRazum Novi Sad, Misha koncept, Šećernema, Gorski smeško, Fish house "Deep blue" ...
Neće raditi ni konsultantska kuća Tim centar, Najlepša metraža, Agregat servis, Slimline beauty, Hrida Style, Balbelo, Unikatni kutak, Copyshop papirnica, Premium pet, Urbani buvljak, Alby superstore, Mipl, Dekor Art...
Štrajkuju izdavačke kuće Akademska knjiga, Jež izdavaštvo, Nojzac.
Neće biti otvorene prostorije SBB-a, Slatke kuće Swisslion, Turističke agencije Argus Tours...
Za danas najavljeni koncerti benda Ničim izazvan i Marčela su otkazani.
Štrajk i studente su podržale i brojne organizacije, poput Novosadske biciklističke inicijative ili Novog kulturnog naselja. U jednodnevni je stupila organizacija "Tate Novosađani", koja će to učiniti i putem svoje grupe koja okuplja više od 13.000 članova.
Štrajku će se odazvati i portal 021.rs i Radio 021. U periodu od 11.52 do 12.07 na Radiju 021 neće biti emitovan program, a tokom tih 15 minuta i portal 021.rs prestaće sa objavljivanjem vesti.
Ipak, novinarke i novinari biće i sutra na terenu kako biste dobili pravovremene i proverene informacije sa lica mesta. To je naša dužnost i obaveza.
Ukoliko znate da neki objekat štrajkuje danas, možete nam njihovu objavu proslediti na radio021@021.rs.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Jasmina Paunović: Udarna grupa za nadstrešnicu je sigurno došla do nekih saznanja, novac ostavlja trag
11.09.2025.•
0
Tužiteljka u penziji Jasmina Paunović smatra da je povlačenje Udarne grupe za ispitivanje tokova novca povezanih sa padom nadstrešnice železničke stanice presedan i da ukazuje na paniku u vrhu vlasti.
Ponovo tender za obnovu fasade nedaleko od Banovine: Povećana vrednost radova
11.09.2025.•
0
Zavod za zaštitu spomenika kulture ponovo je raspisao javnu nabavku za radove na fasadi objekta u Ulici Jovana Đorđevića 11, jer se na prethodni tender niko nije javio.
Katedra za urgentnu medicinu direktoru Hitne pomoći: Metu na čelo stavili ste svima nama
11.09.2025.•
0
Nastavnici i saradnici na Katedri za urgentnu medicinu Medicinskog fakulteta u Novom Sadu uputili su otvoreno pismo direktoru Zavoda za urgentnu medicinu Bogdanu Živanoviću.
Imenovan v. d. dekana Medicinskog fakulteta u Novom Sadu
11.09.2025.•
0
Savet Medicinskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu osudio je policijsku brutalnost i imenovao v.d. dekana, koji će na toj funkciji biti do izbora novog.
Studenti traže da im se vrate lične stvari iz Rektorata, najavljuju i tužbu protiv rektora
11.09.2025.•
1
Studenti u blokadi, čije su lične stvari ostale u Rektoratu UNS u noći između 5. i 6. septembra, najavili su tužbu potiv rektora Dejana Madića, ukoliko im se se ne omogući da uzmu svoje stvari koje su ostale u zgradi.
Režimski skup protiv blokada u subotu u Petrovaradinu
11.09.2025.•
12
Skup "Građani protiv blokada" održaće se i u Petrovaradinu, u sutobu, 13. septembra.
TAJMLAJN: Kad je Vučić u Novi Sad svraćao
11.09.2025.•
17
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prethodnih godina bio je čest gost u Novom Sadu. Njegov povratak u grad se najavljuje već mesecima.
Naredna dva dana u Novom Sadu sunčana, pa kiša, pa opet vedro
11.09.2025.•
0
Petak će u Novom Sadu biti suv i umereno oblačan, uz dosta sunčanih intervala.
Ispit za nove taksiste u Novom Sadu 29. septembra na Sajmu
11.09.2025.•
1
Pismeni deo ispita za taksiste u Novom Sadu održaće se u ponedeljak, 29. septembra.
Profesor Vladan Joler dao otkaz: Ne želim da budem instrument represije u njihovim rukama
11.09.2025.•
16
Profesor Vladan Joler dao je otkaz na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, jer ne želi da učestvuje u "normalizaciji" koja se sprovodi uz pomoć naoružanih snaga na Univerzitetu.
Novi protest u Novom Sadu: "Za slobodu, na Trgu slobode"
11.09.2025.•
23
Zborovi građana Novog Sada organizuju protest "Slobodo, tu smo" u nedelju, 14. septembra na Trgu slobode.
Besplatni treninzi karijernog vođenja za novosadske srednjoškolce
11.09.2025.•
0
Učenici novosadskih srednjih škola mogu da se prijave na besplatne treninge karijernog vođenja.
Direktor Hitne ponovo izbegava 021: Kad odgovaranje na pitanje može da ugrozi pacijente
11.09.2025.•
12
Direktor novosadskog Zavoda za urgentnu medicinu Bogdan Živanović pozivajući se na Zakon o slobodnom pristupu informaciji od javnog značaja, ponovo izbegava da odgovori na pitanja 021.rs.
Dekan PMF-a Rončević o posledicama zaštite studenata i građana: "Očekujem odmazdu države"
11.09.2025.•
8
Dekan Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu Srđan Rončević izjavio da "ogromna većina profesora sve vreme podržava studente i njihove zahteve, ali se mnogi ne slažu sa načinom na koji se oni bore za njih".
Turisti do kulturne baštine Sremskih Karlovaca uz pomoć QR koda
11.09.2025.•
2
U Sremskim Karlovcima postavljene su prve multimedijalne table koje omogućavaju turistima da putem QR koda pristupe video-pričama o istoriji i kulturi tog mesta.
Otvorena "Smiljana" u Novom Sadu, prva prodavnica unikatne prirodne kozmetike od biljaka iz Hercegovine
11.09.2025.•
0
U Ulici Miše Dimitrijevića 2 počela je sa radom prodavnica "Smiljana" u kojoj se mogu kupiti unikatni proizvodi prirodne kozmetike pravljenih od biljaka sa područja Hercegovine.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 28 beba, među njima i bliznakinje
11.09.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 28 beba.
Danas u Novom Sadu malo svežije i mokro
11.09.2025.•
0
U Novom Sadu su i danas mogući pljuskovi sa grmljavinom.
U četvrtak prijatnije vreme i događaji koje vredi posetiti: Šta vas očekuje?
10.09.2025.•
0
U četvrtak su mogući poslepodnevni pljuskovi, ali očekuju vas razna predavanja, izložbe i koncerti.
Goran Vesić podneo krivičnu prijavu protiv tužioca iz Novog Sada
10.09.2025.•
29
Goran Vesić podneo je krivičnu prijavu protiv tužioca Vrhovnog javnog tužilaštva i predsednika Visokog saveta tužilaštva Branka Stamenkovića i tužioca Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu Slobodana Josimovića.
Sindikat FTN-a: Policija da napusti sve fakultete, Senat UNS da pokrene postupak za razrešenje rektora
10.09.2025.•
3
Sindikat Fakulteta tehničkih nauka osudio je kršenje nepovredivosti akademskog prostora i prekomernu upotrebu sile od strane policije.
Komentari 41
Particulare matter
Dobrivoje
Da je generalni strajk sad bi nabrojali ko je radio a ne ko nije
Jul
Ne skreći temu na jadne napuštene kuce, dok krivci za smrt 15 ljudi i dalje pokazuju srednji prst.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar