
Lekari KCV danas u protestnoj šetnji do LKV: Predaju zahtev da struka stane uz studente
Lekari Univerzitetskog kliničkog centra Vojvodine (UKCV) organizovaće danas, 29. januara, protestnu šetnju do Regionalne lekarske komore Vojvodine.
.jpg)
Foto: 021.rs
Kako navode, zaposleni će u 11.52h ispred ove ustanove u Hajduk Veljkovoj održati 15-minutnu počast nastradalim u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom sadu, nakon čega se vraćaju svojim pacijentima.
Prema planu, u 13.30h bi lekari trebalo ponovo da se okupe ispred Medicinskog fakulteta, gde će zajedno sa studentima krenuti u protestnu šetnju ka Lekarskoj komori Vojvodine na Bulevaru Mihajla Pupina 28.
Oni će tamo predati zahtev da stručna lekarska udruženja podrže studente i pokažu solidarnost u ime svojih članova.
Kako se navodi u tekstu zahteva, lekari koji su ga potpisali traže od Lekarske komore Srbije, Srpskog lekarskog društva i svih drugih strukovnih lekarskih udruženja da podrže studente "u njihovim opravdanim naporima i težnjama za poštovanje i primenu Ustava i zakona Republike Srbije".
"Studenti, predvodnici ove inicijative, izloženi su brutalnim napadima dok se bore za pravdu i dostojanstveno društvo. Njihovi zahtevi već su podržani od mnogih strukovnih organizacija poput Advokatske i Stomatološke komore Srbije. Lekarska profesija nosi moralnu odgovornost ne samo prema pacijentima i kolegama, već i prema očuvanju humanosti i društvenih vrednosti", navodi se u dopisu doktora medicine.
Ističu da je neophodno da sva lekarska strukovna udruženja javno podrže studente i pokažu solidarnost u ime svih svojih članovi, time potvrđujući principe medicinske etike.
"Zahtevamo da naša profesionalna udruženja apeluju na sve građane da se suzdrže od bilo kog oblika nasilja prema učesnicima mirnih građanskih protesta, a posebno prema studentima i učenicima. Ova inicijativa ne ugrožava rad naše profesije, već naprotiv ojačava njen ugled i značaj u društvu. Od Lekarske komore Srbije, Srpskog lekarskog društva i svih drugih strukovnih lekarskih udruženja očekujemo da predvode ovu akciju i inspirišu druga udruženja da učine isto", dodaje se na kraju zahteva.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO: Požar na Trgu cara Lazara u Beočinu, vatrogasci gase dva objekta
27.07.2025.•
2
Oko 15 časova izbio je požar na dva objekta na Trgu cara lazara u Beočinu.
Ponedeljak pred Novosađanima oblačan i prijatniji
27.07.2025.•
0
Ponedeljak u Novom Sadu biće promenljivo oblačno, sa mogućim pljuskovima.
Dve osobe u Srbiji obolele od groznice Zapadnog Nila: Jedna u Vojvodini
27.07.2025.•
0
Na teritoriji cele Srbije registrovana su dva slučaja obolevanja od groznice Zapadnog Nila, od čega je jedan na području Beograda i jedan u Južnom Banatu.
VIDEO Prinova u Nacionalnom parku "Fruška gora": Rođena beba evropskog bizona
27.07.2025.•
17
U Nacionalnom parku "Fruška gora" rođena je beba evropskog bizona.
Gradnja kapele SPC na Petrovaradinskoj tvrđavi "neumesna, neumerena i napadna": Kakve su reakcije na najavu?
27.07.2025.•
81
Najava da bi Petrovaradinska tvrđava trebalo da dobije kapelu uzburkala je novosadsku javnost.
Tehnološki fakultet u Novom Sadu u totalnoj blokadi: Studenti pozvali na skup u ponedeljak
27.07.2025.•
46
Studenti Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu ušli su u totalnu blokadu ove ustanove i pozvali na okupljanje u ponedeljak, 28. jula.
VIDEO Studenti uhapšenim aktivistima PSG i STAV u Novom Sadu: "Sloboda nije potpuna dok vi niste sa nama"
26.07.2025.•
3
Drugog dana manifestacije "Zona slobode" u kampusu Univerziteta u Novom Sadu studenti su poručili aktivistima PSG i STAV-a da će "sloboda biti potpuna" tek kada oni budu oslobođeni.
U nedelju osetno svežije, s pljuskovima
26.07.2025.•
0
U Novom Sadu se u nedelju očekuje promenljivo oblačno, osetno svežije i veoma nestabilno vreme, povremeno s pljuskovima i grmljavinom.
Mićin najavio gradnju kapele na Petrovaradinskoj tvrđavi; DS: Jeftin i bizaran populizam
26.07.2025.•
56
Novosadski odbor Demokratske stranke je, povodom inicijative za izgradnju kapele na Petrovaradinskoj tvrđavi, saopštio da takva kapela ne bi imala nikakvu kulturno-istorijsku vrednost.
Grupa zaposlenih na Filozofskom fakultetu: Dijalog ustupio mesto vređanju, pretnjama i primitivizmu
26.07.2025.•
10
Grupa zaposlenih na Filozofskom fakultetu uputila je otvoreno pismo u kojem navode da najnovija dešavanja na tom fakultetu ukazuju na eskalaciju tenzija koje mesecima unose razdor i narušavaju ugled fakulteta.
Incident u Bukovcu: Vozač potegao skalpel na bicikliste
26.07.2025.•
9
Došlo je do incidenta u Bukovcu gde su stigli novosadski biciklisti, okupljeni u viber zajednici "Tour de blokade NS".
"Humanitarni ponedeljak" 28. jula za Bogdana Jerkova
26.07.2025.•
0
U ponedeljak, 28. jula, akcija "Humanitarni ponedeljak" biće posvećena našem sugrađaninu Bogdanu Jerkovu.
VIDEO: Novosadski biciklisti danas voze do Bukovca
26.07.2025.•
1
Novosadski biciklisti okupljeni u viber zajednici "Tour de blokade NS" danas, 26. jula, voze do Bukovca.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 26 beba
26.07.2025.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 26 beba.
Danas veoma toplo, uveče nepogode
26.07.2025.•
0
Republički hidrometeorološki zavod Srbije upozorio je da će danas biti veoma toplo, sa maksimalnom temperaturom od 35 stepeni do 43 stepena.
Otvoren "Kampus - zona slobode": Građani, studenti i profesori na slobodnoj teritoriji solidarnosti i dijaloga
26.07.2025.•
28
Okupljanjem građana, profesora i studenata na pet lokacija u gradu, počela je manifestacija "Kampus - zona slobode", koja će, prema najavama studenata u blokadi, trajati do kraja leta u univerzitetskom kampusu.
Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta: Profesor studenta nazvao majmunom
25.07.2025.•
13
Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta u Novom Sadu oštro su protestovali jer je na zajedničkom sastanku, kako su rekli, jedan od profesora nazvao studenta "majmunom".
Gradiće se muzej posvećen Milunki Savić u Stepanovićevu: Prekoputa kuće u kojoj je živela
25.07.2025.•
8
Pred odbornicima u Skupštini Grada Novog Sada naći će se i tačka o izmeni Plana generalne regulacije naselja Stepanovićevo u delu gde se planira muzej posvećen Milunki Savić.
Prosečna plata u Novom Sadu u maju 122.000 dinara - koliko je to zaista realno?
25.07.2025.•
33
Novosađani su u maju u proseku zarađivali 122.165 dinara, bez poreza i doprinosa, pokazuju poslednji podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
"Kampus - zona slobode" počinje danas: Okupljanje građana na pet lokacija u Novom Sadu
25.07.2025.•
16
Kako su najavili Zborovi građana Novog Sada, okupljanje građana je na pet lokacija u gradu u 19 časova, dok je početak programa "Leto na Kampusu" zakazan za 20 časova u Kampusu.
Ukinuta presuda Nikoli Končareviću privedenom nakon protesta 5. novembra: Postupak se ponavlja
25.07.2025.•
0
Žalba Nikole Končarevića, koji je priveden nakon protesta 5. novembra u Novom Sadu, usvojena je, nakon što je prvobitno nepravosnažno osuđen na novčanu kaznu zbog narušavanja javnog reda i mira.
Komentari 24
Veka NS
Bojan
Ф
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar