FOTO, VIDEO: Završen studentski protest u Laze Telečkog
Protest u centru grada zbog prebijanja četvorice studenata DIF-a, koji su organizovale njihove kolege studenti u blokadi, završen je 10 minuta posle ponoći.
Foto: 021.rs
Protest studenata u blokadi u znak podrške njihovim kolegama sa DIF-a koji su pretučeni u noći sa četvrtka na petak, završen je posle odavanja pošte poginulima u padu nadstrešnice Železničke stanice, 10 minuta posle ponoći.
Tokom odavanja pošte poginulima u tišini, pojedini klubovi u ulici Laze Telečkog su i dalje puštali glasnu muziku.
Od 23.52 do 00.08h studenti i građani koji blokiraju ulice u centru, oko Katoličke porte i Laze Telečkog, održali su 16-minutnu poštu nastradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
Iako je prvobitno najavljeno da će blokada Laze Telečkog trajati do tri sata iza ponoći, studenti su svoj protest završili ranije.
Tokom protesta je gađana jajima prostorija Srpske napredne stranke u Stražilovskoj ulici, na kojoj su ispisani i grafiti.
Povod za protest bio je iskaz studenata da su napadnuti nakon što su pevali "ko ne skače, taj je ćaci". Jedan student je zadržan na bolničkom lečenju.
Prema rečima studenta Milana Stankovića, dok su bili u klubu rečeno im je da obrate pažnju "ukoliko dođu SNS batinaši".
"Pri tom kolega koji je bio na ulazu je video da nas neko snima. Mi smo izašli napolje blizu fontane smo stali, odjednom je izašlo 10 povećih momaka sa kaiševima u rukama, pitali su da li ima neki problem. Mi smo digli ruke i rekli da nema problema i želimo samo da se provedemo. Oni su nas napali kaiševima. Kolegi jednom je slomljena vilica", ispričao je on.
Povodom incidenta oglasio se i MUP, navodeći da je NN lice prijavilo tuču više lica u Katoličkoj porti.
"Policija je u vezi sa tim sačinila službenu belešku u kojoj se navodi da je policija, na Pozorišnom trgu, zatekla četvoricu mladića, od kojih su trojica imala vidne povrede, a takođe su isti bili u vidno alkoholisanom stanju", navodi MUP u saopštenju.
Kako se dalje navodi u saopštenju, "prema izjavi četvrtog, koji nije bio povređen, oni su, prethodno, u ulici Laze Telečkog, ušli u verbalni konflikt sa nekoliko lica, kako su oni rekli romske nacionalnosti, koji su ih, zatim, fizički napali i zadali im više udaraca rukama, nogama i kaiševima".
"Policija je, tokom dana, telefonom pozivala oštećene, od kojih se javio samo jedan, koji je trebalo da dođe u službene prostorije u 17 časova, ali se, do ovog trenutka, nije pojavio", dodaje se u saopštenju.
Gradonačelnik Novog Sada najoštrije je osudio "zlonamerne pokušaje grupe studenata da za lični sukob koji su u alkoholisanom stanju sami izazvali, u noći između četvrtka i petka u ulici Laze Telečkog, okrive druge sa ciljem da podstaknu nove pobedele u društvu i izazove atmosfera linča i mržnje".
"Osuđujemo svaki vid nasilja, i apelujem na policiju i istražne organe da, pod hitno, o detaljima sukoba izvezste javnost i podnesu odgovarajuće krivične prijave protiv svih učesnika u incidentu, ali i onih koji lažno prijavljuju i uznemiravaju javnost", naveo je Mićin.
Prema tvrdnjama Gradskog odbora SNS "studenti DIF-a šire laži", navodeći da su oni "napali Rome, koji su ih nadjačali, a onda su izmislili SNS batinaše".
Tokom protesta su ispisani grafiti i na ulazu u pivnicu "Tata Brada", koja se navela da incident ni na koji način nije povezan sa njihovim timom, osobljem ili gostima".
"Bezbednost i prijatna atmosfera su nam na prvom mestu i uvek se trudimo da naši gosti uživaju u opuštenom i bezbednom ambijentu. Zahvaljujemo se svima na ukazanom poverenju i nastavljamo da radimo ono što najbolje znamo - da vam pružimo vrhunsku uslugu i nezaboravna iskustva", dodaje se.
Kako se odvijao protest do 23 sata, možete pročitate u nastavku:
22.30 - Studenti su najavili da će iz Novog Sada biciklima ići do Strazbura kako bi se obratili poslanicima u Evropskom parlamentu.
22.20 - Mićin: Studenti u alkoholisanom stanju sami izazvali sukob
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin oglasio se povodom incidenta koji se sinoć dogodio u centru Novog Sada, a u kojem su povređeni studenti.
On je najoštrije osudio "zlonamerne pokušaje grupe studenata da za lični sukob koji su u alkoholisanom stanju sami izazvali, u noći između četvrtka i petka u ulici Laze Telečkog, okrive druge sa ciljem da podstaknu nove pobedele u društvu i izazove atmosfera linča i mržnje".
22.04 - Okupljeni skandirali bebi koja ih je posmatrala sa prozora.
21.50 - Oglasila se pivnica "Tata Brada"
Ulaz u pivnicu "Tata Brada" je išaran grafitima, na vratima je crvena šaka, a ime ugostiteljskog objekta je precrtano.
Pivnica se oglasila na društvenim mrežama navodeći da incident koji se dogodio sinoć u blizini lokala ni na koji način nije povezan sa njihovim timom, osobljem ili gostima.
"Bezbednost i prijatna atmosfera su nam na prvom mestu i uvek se trudimo da naši gosti uživaju u opuštenom i bezbednom ambijentu. Zahvaljujemo se svima na ukazanom poverenju i nastavljamo da radimo ono što najbolje znamo - da vam pružimo vrhunsku uslugu i nezaboravna iskustva", dodaje se.
21.40 - Iz pojedinih klubova u Laze Telečkog se čuje muzika, neki su zaključani, a većina je prazna, javlja reporter 021.rs.
21.35 - Skupovi solidarnosti zbog incidenta u Novom Sadu organizovani su i u Beogradu i Kragujevcu.
21.30 - Uzvikuje se "pumpaj", "ko ne skače, taj je ćaci"...
21.17 - Redari na protestu su postavljeni ispred svakog lokala u Laze Telečkog zbog bezbednosti, javlja reporterka 021.rs.
Po rečima jedne studentkinje, plan je da se ostane u Laze Telečkog do tri ujutru, do kada uglavnom rade klubovi, kako bi se poslala poruka da nema veselja dok se prebijaju studenti.
21.15 - Vučević o incidentu
"Dosta je više širenja laži i plasiranja lažnih vesti kako bi se uzbunjivala javnost! Istina je da se incident, u kojem su učestvovali neki od studenta DIF- a dogodio u jednom kafiću i potom u centru Novog Sada i da su pomenuti provocirali druge građane i lica za koja sami tvrde da su romske nacionalnosti i bili inicijatori tuče", napisao je Vučević.
Opširnije o reakciji Vučevića i SNS-a čitajte na OVOM LINKU.
21.13 - Na protestu je rečeno da se ostaje do tri ujutru u centru grada.
21.10 - "Nisu samo studentski protesti, ovo su i građanski protesti", rekao je jedan student preko megafona, što je pozdravljeno aplauzom.
21.07 - Ulica Laze Telečkog je ispunjena demonstrantima koji poručuju da "večeras nema žurke, večeras samo buka".
21.02 - Veliki broj građđana u Laze Telečkog skandira "Ko ne skače, taj je ćaci".
21.00 - Protestna kolona se podelila na dve, jedna prolazi Zmaj Jovinom, druga Njegoševom, javlja reporter 021.rs.
20.50 - Studenti u protestnoj koloni stigli su do Srpskog narodnog pozorišta.
20.45 - Građani dočekuju studente na Trgu Slobode.
20.30 - Kolona studenata, građana, bajkera prošla je Bulevarom Mihajla Pupina.
Kolona studenata, građana i bajkera, predvođena traktorima, prolazi Bulevarom Mihajla Pupina. #NoviSad pic.twitter.com/BcnPJy4nc5
— Radio 021 (@Radio021) March 28, 2025
20.20 - Protestna kolona iz kampusa prošla Stražilovskom ulicom gde se nalaze i prostorije SNS.
Studenti su fasadu i prozore prostorija naprednjaka gađali jajima i farbom.
Počeo je protestni skup povodom prebijanja četiri studenta DIF-a u #NoviSad
— Radio 021 (@Radio021) March 28, 2025
Studenti i građani gađali su prostorije SNS-a jajima i farbom. pic.twitter.com/bBjAx6ck8b
20.10 - Posle okupljanja u kampusu Univerziteta, studenti, građani i bajkeri krenuli su u koloni ka centru grada. Na pročelju kolone su dva traktora.
Protestna kolona peva "ko ne skače taj je ćaci", a to su pevali i studenti u klubu pre prebijanja.
Studenti nose i transparent na kojem piše "ko ne skače taj je ćaci".
Kako su ranije danas najavili, oni protestuju zbog napada na njihove kolege koji se desio sinoć.
"Četvorica kolega sa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja sinoć su napadnuta kada ih je grupa od desetorice momaka kaiševima pretukla. Zbog toga, jedan od naših kolega čeka na operaciju vilice, dok drugi ima unutrašnja krvarenja, a svi su pretrpeli teže telesne povrede", saopštili su studenti u blokadi.
Oni su naveli i kako je došlo do tog napada.
"Naime, naše kolege su bile u izlasku tokom kojeg su pevali svima poznato 'ko ne skače taj je ćaci' ... tada im je prišao nepoznati muškarac i upozorio ih da prestanu jer će 'doći SNS batinaši da povedu računa' ...oni su nastavili da pevaju i ubrzo nakon toga se izlazak završio. Napad na naše kolege desio se kod fontane u Katoličkoj porti", navode studenti u blokadi.
"Ovaj napad nije slučajnost - ovo je organizovano nasilje nad mladima koji slobodno izražavaju svoje mišljenje. Ovo je napad na sve nas. Ne smemo da ćutimo", poručili su novosadski studenti u blokadi.
Protest kod fontane u Katoličkoj porti gde se i desio sinoćnji napad, zakazan je za 21 čas.
Povodom ovog incidenta oglasio se i MUP.
"Policija je u vezi sa tim sačinila službenu belešku u kojoj se navodi da je policija, na Pozorišnom trgu, zatekla četvoricu mladića, od kojih su trojica imala vidne povrede, a takođe su isti bili u vidno alkoholisanom stanju", navodi MUP u saopštenju.
Kako se dalje navodi u saopštenju, "prema izjavi četvrtog, koji nije bio povređen, oni su, prethodno, u ulici Laze Telečkog, ušli u verbalni konflikt sa nekoliko lica, kako su oni rekli romske nacionalnosti, koji su ih, zatim, fizički napali i zadali im više udaraca rukama, nogama i kaiševima".
Na lice mesta pozvana je ekipa Hitne pomoći, a oštećenima je rečeno da se, posle ukazivanja medicinske pomoći i nakon što se otrezne, jave u policiju, kako bi dali izjave o ovom događaju, navodi MUP.
"Policija je, tokom dana, telefonom pozivala oštećene, od kojih se javio samo jedan, koji je trebalo da dođe u službene prostorije u 17 časova, ali se, do ovog trenutka, nije pojavio", dodaje se u saopštenju.
Dodaje se da Policijska uprava u Novom Sadu preduzima sve mere i radnje iz svoje zakonske nadležnosti kako bi rasvetlila ovaj događaj i procesuirala osumnjičene.
"Sve ovo je zapisano u zvaničnoj službenoj belešci od noćas i nikakvi drugi detalji koji se tiču politizacije ovog događaja nisu spominjana prilikom izjašnjavanja na licu mesta tokom noći", ističe MUP u saopštenju.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Petak u Novom Sadu: "Pakleno" leto, izložbe i filmovi
20.08.2026.•
0
Novosađane sutra čeka još jedan veoma topao dan, nakon čega bi trebalo da dođe malo prijatnije vreme.
Srbijavoz otvara drugi šalter za prodaju karata u stanici u Petrovaradinu
20.08.2026.•
15
Zbog velikog interesovanja putnika, Srbijavoz će od 24. avgusta otvoriti drugi šalter za prodaju voznih karata u stanici Petrovaradin.
Nova grupa Savetovališta za odvikavanje od pušenja počinje sa radom u ponedeljak
20.08.2026.•
0
Nova grupa Savetovališta za odvikavanje od pušenja počeće sa radom u ponedeljak, 24. avgusta.
Mladi novosadski šahisti osvojili bronzu na Evropskom prvenstvu u Češkoj
20.08.2026.•
0
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin primio je danas mlade novosadske šahiste koji su, kao članovi reprezentacije Srbije, osvojili bronzanu medalju na Evropskom omladinskom ekipnom prvenstvu u Pardubicama u Češkoj.
Kritična masa 28. avgusta za bezbedne biciklističke staze u Petrovaradinu
20.08.2026.•
11
Novosadska biciklistička inicijativa (NSBI) zatražila je danas od nadležnih izgradnju bezbednih biciklističkih staza u Petrovaradinu.
Članovi Anketne komisije o slučaju "Nadstrešnica": "Celine ovog predmeta nema bez koruptivnog dela"
20.08.2026.•
11
Paralelno sa istragama koje se vode u slučaju pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, svoju istragu vodi i Anketna komisija koju čini niz stručnjaka iz različitih oblasti.
VIDEO: Požar na divljoj deponiji kod Toplane u Novom Sadu
20.08.2026.•
2
Izbio je požar na divljoj deponiji i niskom rastinju u blizini Toplane u Šangaju.
UNS o presudi protiv portala 021: Opasna praksa
20.08.2026.•
0
Udruženje novinara Srbije izrazilo je zabrinutost zbog prvostepenih presuda kojima su 021 i RTS osuđeni zbog prenošenja izjave predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić.
Još dvojica suspendovanih profesora Jovine gimnazije odlukom suda vraćena na posao
20.08.2026.•
13
Osnovni sud u Novom Sadu vratio je na posao profesore Jovana Travicu i Dragana Vulića do okončanja disciplinskih postupaka koje je protiv njih poveo direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković.
I sutra u Novom Sadu do 38 stepeni, pa slede malo manje vreli dani
20.08.2026.•
2
Još u petak će biti "pakleno" u Novom Sadu, pa sledi nekoliko malo manje vrelih dana.
LSV o saradnji Novog Sada i ruskog grada: Koja je korist za građane?
20.08.2026.•
8
Liga socijaldemokrata Vojvodine kritikovala je odluku o uspostavljanju saradnje Novog Sada i ruskog grada Surguta, u trenutku kada EU uvodi nove sankcije Rusiji.
MAPA Toplotna ostrva Novog Sada: Gde je u gradu najtoplije i zašto?
20.08.2026.•
30
Mreža senzora razasuta po Novom Sadu meri temperature nekoliko godina, i brojke kažu isto ono što i sami vidimo i osetimo - grad se zagrejao - ali za to nisu odgovorne "samo" klimatske promene.
Sada možete zakazati razgovor i sa direktorom Instituta za javno zdravlje Vojvodine
20.08.2026.•
8
Građani će od ponedeljka, 24. avgusta moći da uživo razgovaraju sa direktorom Instituta za javno zdravlje Vojvodine Miloradom Španovićem.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 18 beba, među njima i bliznakinje
20.08.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Počinje novi toplotni talas: Danas u Novom Sadu do 38 stepeni
20.08.2026.•
4
Počinje novi toplotni talas, a to znači da će danas u Novom Sadu biti do 38 stepeni.
Dolazi četvrtak: Šta vas sve očekuje?
19.08.2026.•
0
Tropski dani se opet ređaju u Srbiji, pa tako i Novosađane očekuje još jedan vreo letnji dan, ali ovog četvrtka na raspolaganju su novi kulturni događaji.
NUNS: Presuda protiv portala 021 postavlja opasan standard
19.08.2026.•
5
Nezavisno udruženje novinara Srbije saopštilo je da presuda protiv portala 021.rs, zbog prenošenja izjave Ane Brnabić, ugrožava slobodu izražavanja i postavlja opasan standard za prenošenje izjava javnih funkcionera.
Direktor Jovine mora da vrati Mariju Vasić na posao
19.08.2026.•
33
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" mora da vrati na posao profesorku sociologije Mariju Vasić.
Slučaj "Nadstrešnica" i pritvor: Imaju li svi isti tretman?
19.08.2026.•
9
"Opet je otkriven slučaj da su pojedinci na neki način privilegovani", kaže za 021.rs sudija u penziji Savo Đurđić, a povodom informacije da se pojedini okrivljeni u slučaju "Nadstrešnica" ipak ne nalaze u pritvoru.
VIDEO: Gradska kuća u skelama
19.08.2026.•
19
Počeli su najavljeni radovi na rekonstrukciji Gradske kuće u Novom Sadu zbog štete koja je napravljena 5. novembra 2024. godine.
Naredna dva dana u Novom Sadu do 38 stepeni
19.08.2026.•
1
Naredna dva dana u Novom Sadu će biti vrela.
Komentari 52
Igor
Oni nisu bitni? Nisu jos studenti? Ne razumem?
Pozivam organizatore da organizuju protest na tu temu
Gradjanin
CG
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar