VIDEO: Dokle se stiglo sa izgradnjom tunela "Iriški venac" - najdužeg u Srbiji

Iskopano je 6.000 od ukupno 7.007 metara cevi tunela "Iriški venac", najdužeg tunela u Srbiji, na deonici Fruškogorskog koridora od Novog Sada do Rume.
VIDEO: Dokle se stiglo sa izgradnjom tunela "Iriški venac" - najdužeg u Srbiji
Foto: Screenshot (Instagram/buducnostsrbijeav)
Izgradnja ovog tunela počela je još 2021. godine. 
Tunel dužine 3,5 kilometara će ići ispod Fruške gore, a spojiće Novi Sad i Petrovaradin sa autoputevima Beograd-Šid i Beograd-Šabac-Loznica.
Tunelom će biti zaštićen biljni i životinjski svet Fruške gore.
 
Bivši ministar građevinarstva Goran Vesić u junu prošle godine je rekao da će Fruškogorski koridor biti završen do septembra 2026, osim radova na Bulevaru Evrope.
Dokle se stiglo sa radovima pogledajte u nastavku:
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Nađ Petar

    30.04.2025 12:01
    Nemogu da venujem.
    Šta je vama ljudi?
    Tunel ne pravi Vučić već držala.
    Koliko neki mogu biti glupu neverovatno.
    To je objekt koji treba i tu nemá re8či. Da se vratim kozjim stazame. Pogledajte po svetu I Evropi. Dal ste vi negatívne bili gde?
    Samota!
  • Analizator

    30.04.2025 03:53
    Nakon nadstrešnice samo lud
    Nakon onoga što se desilo sa nadstrešnicom, plafonom u osnovnoj školi, brojnim putevima kojima se asfalt oštetio ili počeo kruniti samo par nedelja ili meseci po otvaranju, čovek zaista treba biti ludo hrabar da se odluči putovati tunelom koji je iskopan za vreme ove vlasti. Skraćenje puta je zanemarljivo s obzirom na distancu koja se prelazi, tako da je svima jasno da je ovo jedan od preplaćenih projekata u nizu koji za cilj ima punjenje džepova ministara i izvlačenje para građana iz budžeta.
  • Zamenik zamenika

    29.04.2025 15:20
    U sred najveće ravnice u Evropi pravi se najduži tunel u Srbiji da bi se put od Novog Sada do Rume koji već postoji,skratio za svega 15 kilometara .

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti