Elektrodistribucija poništila tender zbog žalbi: "Montop" Marka Bosanca ipak neće očitavati brojila
Firma "Montop" u vlasništvu Marka Bosanca Bosketa ipak neće očitavati brojila u Srbiji, nakon što je Elektrodistribucija Srbije ocenila ovu ponudu kao neprihvatljivu.
Foto: 021.rs
Ovo se dešava tek nakon druge žalbe drugog ponuđača koji se javio na tender Elektrodistribucije, nakon čega je EDS odulučila da je bolje da se postupak obustavi.
Elektrodistribucija je posao očitavanja prvo dodelio konzorcijumu koji je predvodio "Montop" Marka Bosanca. Na to se firma "Đerdap usluge" žalila, odnosno podnela je zahtev za zaštitu prava ponođača.
Komisija je naložila Elektrodistribuciji da ponovo razmotri ponudu. Nakon razmatranja, EDS ponovo bira firmu Marka Bosanca.
Komisija je naložila Elektrodistribuciji da ponovo razmotri ponudu. Nakon razmatranja, EDS ponovo bira firmu Marka Bosanca.
"Đerdap" se, ipak, ponovo žali, a Komisija ponovo nalaže Elektrodistribuciji da još jednom razmotri obe ponude.
EDS sada odbija obe ponude. Nakon drugog razmatranja u obrazloženju navodi da "Montop" ne ispunjava kriterijume u delu ekonomskog i finansijskog kapaciteta.
Nepoznato je da li će EDS ponovo raspisati tender za očitavanje brojila ili će radnici ovog preduzeća morati sami da očitavaju brojila širom zemlje.
Inače, tender za ovaj posao raspisan je još u oktobru prošle godine. Podrazumevao je očitavanje više od tri miliona strujomera na područjima snabdevanja Beograda, Novog Sada, Niša i Kraljeva, odnosno gotovo cele Srbije.
Vrednost posla je veća od 4,4 milijarde dinara, sa PDV-om. Bez PDV-a, iznos kojim je grupa ponuđača na čelu sa "Montopom" konkurisala za posao je 3,5 milijardi, što se poklapa u dinar sa procenjenom vrednošću posla. Zbog toga su kritičari i opozicionari u javnost izlazili sa zamerkom da je "Montopu" dodeljen posao uprkos tome što je drugi ponuđač bio spreman da radi isto to za čak 1,2 milijarde manje.
Kada je 021.rs u martu pisao o dodeli ovog posla "Montopu", Elektrodistribucija je navela da je nabavka dodeljena konzorcijumu sa jedinom ispravnom ponudom, te da je tenderski postupak "potpuno transparentan i otvoren za sve".
"Montop grupa" sastoji se od četiri kompanije. "Montop pro", koja se bavi izgradnjom električnih i telekomunikacionih vodova, u poslednjih pet godina dobila je više od 30 trendera, ukupne vrednosti veće od 3,7 milijardi dinara.
"Montop HRS" koja je prvobitno dobila posao očitavanja brojila, bavi se "ustupanjem ljudskih resursa", a za to je dobila više od 50 tendera u poslednjih pet godina, vrednosti preko dve milijarde dinara.
Vlasnik kompanije "Montop" Marko Bosanac Boske povezan je sa vladajućim strukturama. Pažnju javnosti privukao je i navijanjem na mitinzima vladajuće partije u Novom Sadu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Časovi za roditelje o negativnom uticaju ekrana na razvoj dece u tri tremina u maju
10.05.2026.•
5
Eedukativni časovi za roditelje o negativnom uticaju ekrana na razvoj deteta, kao i o prevenciji razvoja zavisnosti od digitalnih uređaja održaće se u Domu zdravlja u Zmaj Ognjena Vuka.
Licitacija za rezervaciju prodajnih mesta na novosadskim pijacama 13. maja
10.05.2026.•
0
Javna licitacija za rezervaciju slobodnih prodajnih mesta i poslovnih prostora na pijacama u Novom Sadu održaće se u sredu, 13. maja u prostorijama Tržnice, u Ulici Žike Popovića 4.
Naredna dva dana nestabilna u Novom Sadu: Mogući pljuskovi sa grmljavinom
10.05.2026.•
0
Ponedeljak će u Novom Sadu biti topao, ali nestabilan.
Okanović o vožnjama u kontra-smeru kod Novog Sada i Šapca: Tužilaštvo da utvrdi da li su u pitanju opklade
10.05.2026.•
30
U poslednje vreme učestali su slučajevi vožnje u kontra-smeru, a Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja kaže da razlozi mogu biti različiti - od greške i umora do namernog ponašanja.
Roditelji učenika Jovine: Izuzetno slabo interesovanje za nekada veoma popularan specijalizovani smer
10.05.2026.•
14
Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" ukazuju da je veoma slabo interesovanje učenika za upis na specijalizovani smer biologija-hemija
Danas u Novom Sadu toplo uz nešto oblaka
10.05.2026.•
0
Pred Novosađanima je umereno oblačna, ali topla nedelja.
Sa probnom dozvolom vozio "golf" u suprotnom smeru na auto-putu kod Novog Sada: Evo kako je kažnjen
09.05.2026.•
48
Pripadnici saobraćajne policije u Novom Sadu brzo su identifikovali i zaustavili vozača "golfa" sa probnom dozvolom koji se na auto-putu Novi Sad - Beograd kretao trakom namenjenom za vozila iz suprotnog smera.
Tretmani protiv komaraca iz vazduha i sa zemlje, Ciklonizacija upozorava pčelare
09.05.2026.•
3
Tretmani protiv komaraca sa zemlje i iz vazduha na području Grada Novog Sada i opštine Beočin biće izvedeni od 11. do 25. maja, u prvom terminu sa povoljnim meteorološkim uslovima, saopštila je "Ciklonizacija Logistika".
Nova krađa kablova na brzoj pruzi Novi Sad-Subotica, poremećen saobraćaj
09.05.2026.•
23
Preduzeće "Infrastruktura železnice Srbije" saopštila je da se nova krađa kablova na brzoj pruzi Novi Sad - Subotica dogodila tokom prethodne noći u mestu Sajlovo, kod novoizgrađene galerije.
Nekoliko plovila sa porukom "Srbija pobeđuje" prošlo Dunavom kroz Novi Sad
09.05.2026.•
63
Nekoliko plovila danas je prošlo Dunavom kroz Novi Sad sa istaknutim transparentima "Srbija pobeđuje", koji su bili vidljivi sa keja.
Položeni venci na Spomen groblju u Novom Sadu povodom Dana pobede nad fašizmom
09.05.2026.•
1
Povodom obeležavanja 9. maja, Dana pobede nad fašizmom, na Spomen groblju posvećenom palim borcima Narodnooslobodilačkog rata 1941-1945. godine, u Novom Sadu položeni su venci.
FOTO: Zbor na Novom naselju uz poruku "Studenti pobeđuju", prekoputa pristalice SNS-a
09.05.2026.•
9
Na Novom naselju danas se od 10 časova održava zbor u Ulici Bate Brkića 24.
Lepe vesti iz Betanije: U Novom Sadu za jedan dan rođene 22 bebe, među njima i dva para bliznakinja
09.05.2026.•
0
Dvadesetdve bebe rođene su u protekla 24 sata u novosadskom porodilištu Betanija.
Mihić: Univerzitet u Novom Sadu krši zakon zbog neraspisivanja izbora za studentski parlament
08.05.2026.•
2
Profesor Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Vladimir Mihić ocenio je večeras da Univerzitet u tom gradu krši zakon zbog neraspisivanja izbora za studentski parlament.
Prijavite se na plaćenu praksu na Radiju 021
08.05.2026.•
0
Slavko Ćuruvija fondacija poziva studente i studentkinje novinarstva da se prijave za Program plaćene studentske prakse "Denis Kolundžija" u partnerskim medijima Fondacije.
Bubnjar novosadskog benda SNB poginuo u saobraćajnoj nesreći
08.05.2026.•
7
Bubnjar novosadskog benda Skupljeni na brzinu (SNB) Miroslav Popov Mićko poginuo je u četvrtak u saobraćajnoj nesreći na Banstolu.
Novosađanke o vozu koji je umalo ispao iz šina: "Mislile smo da se prevrćemo"
08.05.2026.•
45
Brzi voz "Soko", koji je juče saobraćao iz Petrovaradina ka Beogradu, umalo je iskočio iz šina, svedoče putnici.
Poljoprivredni sajam u Novom Sadu od 16. maja, predstaviće se više od 1.200 izlagača
08.05.2026.•
3
Međunarodni poljoprivredni sajam, 93. po redu održaće se od 16. do 21. maja na kojem će se predstaviti više od 1.200 domaćih i izlagača iz oko 40 zemalja.
Svečana dodela nagrada Fondacije "Mali princ" u utorak u Galeriji "Hol"
08.05.2026.•
0
Svečana dodela nagrada Fondacije "Mali princ" održaće se u utorak, 12. maja, u Galeriji "Hol" Akademije umetnosti, na Petrovaradinskoj tvrđavi.
Pronađena petogodišnja devojčica čiji je nestanak prijavljen u Novom Sadu
08.05.2026.•
10
Devojčica, čiji je nestanak bio prijavljen u Novom Sadu, pronađena je, potvrdio je MUP.
Komentari 39
Milena
Oni ne očitavaju
Sami očitavajte brojilo i prijavljujte jer sve ostalo je laž i krađa.
Njihovo očitavanje se svodi na lupljenu cifru, kao neki prosek ili kao račun za taj mesec za prethodnu godinu a hteli su milione da uzmu za posao koji svaki čovek može sam da uradi.
K
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar