Student Pravnog u Novom Sadu: Vučević nije ovlašćen da šalje BIA da istražuje glasanje

Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević najavio je da će BIA istražiti glasanje studenata Pravnog fakulteta u Novom Sadu na kojem su se izjašnjavali o povratku na nastavu.
Student Pravnog u Novom Sadu: Vučević nije ovlašćen da šalje BIA da istražuje glasanje
Foto: 021.rs
Student tog vakulteta Vuk, rekao je da je Vučević, kao predsednik stranke, tom najavom izašao van svojih ovlašćenja.
 
"BIA još nije zakucala na vrata studenata Pravnog fakulteta", kazao je student Vuk.
On je dodao da najavu predsednika SNS, koji nije javni funkcioner i nema nikakve veze s policijom i BIA, vidi kao pretnju i zastrašivanje.
 
"Činjenica da nam prete je u tome što je anketa završena protiv nadoknade. Za nadoknadu nastave je glasalo 945 studenata, protiv 1250 i preko hiljadu se nije izjasniolo, što znači da je samo trećina studenata za nadoknadu", istakao je student za N1.
Vučević je, podsetimo, medijima rekao da je primetio da je u poslednjem satu došlo do drastičnog povećanja broja studenata koji su glasali, optuživši studente i profesore za krađu glasova.
 
Student Pravnog fakulteta u Novom Sadu kaže da smatra da iza ovih optužbi stoji to što anketa nije završena u korist vlasti.
 
"Cela problematika te ankete je bila upravo u tome da mi kao studenti nemamo nikakvu kontrolu nad anketom. Nju je sproveo fakulet. Anketa je izgledala tako što se uđe na studentski servis, tu se pojavi da li ste za plan nadoknade i taj plan nadoknade, i kada kliknete imate opciju za ili protiv da izaberete", objasnio je Vuk.
 
On je ukazao i na to da fakultet čitavih 48 sati posle ankete nije izašao sa zvaničnim stavom o rezultatima, dok su za to vreme studenti u tabloidima bili optuživani da su sajber kriminalci.

Vuk je istakao da studenti u blokadi i dalje ne priznaju legitimitet te ankete i smatraju da jedino plenum u ovoj situaciji ima legitimitet da izglasa kraj blokade i nastavak nastave.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Melkica

    06.05.2025 08:13
    Vlast
    Posto studenti de facto vec vladaju nekim sferama drustva muslim da je vreme da se izanalizira sta je postignuto za prvih 100 dana vlasti. Ako hoce da vladaju drzavom, hajde na izorku da vidimo i da probamo da zakljucimo sta ce nam uraditi sa zemljom.
  • Jedina

    06.05.2025 07:34
    nadležnost konsiljera vučevica je nad divizijom toi toaleta u srcu Bg-a i da li se količina sladoleda za cacije u šatorima redovno i dovoljno dnevno dostavlja. To je bez sumnje zavidan vrh "uspešne" političke karijere bivšeg gradonačelnika evropskog grada kulture.
  • 501

    05.05.2025 19:06
    Neovlašćen
    Pa naravno da nije ovlašćen.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti