Studenti u saopštenju navode da se obraćaju javnosti jer, kako su istakli, "ne mogu da ćute dok se pravda guši pod pritiskom politike".
“
Pravosuđe u Srbiji već duže od decenije nije u službi naroda, već u službi političkih obračuna. Umesto pravde za žrtve korupcije, kriminala i tragedija poput one u Novom Sadu, građani Srbije dobijaju progon politički nepodobnih. Studenti su, kako i dolikuje u demokratskom društvu, postavili pitanja o odgovornosti institucija i pojedinaca za ono što su s pravom nazvali političkim progonom aktivista, od kojih su neki naše kolege i profesori”, naveli su u saopštenju, prenosi
N1.
Dodaju da, u slučaju donošenja "sramne odluke o produženju pritvora političkim zatvorenicima", zahtevaju da u ponedeljak u sud uđu i hitno postupe po žalbi sudije Višeg suda Vesna Eremin Đorđević, Srđan Savić i Slobodanka Gutović i Apelacionog suda Snježana Leković, Dejan Terzić, Milorad Dedić, Vidoje Mitrić, Gordana Latinović, Borivoj Pap, Zoran Paripović, Nikola Radanović, Nataša Vojnović, Darko Tadić i Tatjana Šunjka.
"Vesna Eremin Đorđević kao predsednica veća koje je produžilo pritvor treba da žalbe branilaca, zajedno sa spisima predmeta, uputi Apelacionom sudu u Novom Sadu na odlučivanje", navode studenti.
"Pozivamo sve navedene sudije da u ponedeljak uđu u sud i postupe u skladu sa svojim zakonskim i moralnim obavezama”, naveli su oni, dodajući da svako odlaganje predstavlja saučesništvo u nepravdi", poručili su u zajedničkom saopštenju studenti svih pravnih fakulteta u blokadi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Pravdu nećeš?
Liman 3
Hana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar