Dekani demantovali Pokrajinski sekretarijat: "Tendenciozna interpretacija sastanka"
Nakon saopštenja Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje da je "postignuta saglasnost" o raspisivanju konkursa za upis brucoša, šest dekana demantovalo je da je došlo do te saglasnosti.
Foto: 021.rs
"Na sastanku je postignuta saglasnost da se u najkraćem mogućem roku mora pristupiti raspisivanju konkursa za upis nove generacije studenata", prvo je saopštio Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje.
Time bi se, kako se navodi, očuvala kontinuiranost u visokom obrazovanju.
"Svi učesnici sastanka izrazili su punu saglasnost da se, u najkraćem mogućem roku, mora pristupiti raspisivanju konkursa za upis nove generacije studenata, čime bi se očuvala kontinuiranost u visokom obrazovanju. Takođe, zaključeno je da je neophodno što pre stvoriti preduslove za nastavak nastave, uključujući organizovanje nadoknade propuštenog gradiva", navodi se u saopštenju sekretarijata.
Deo dekana, njih šest, tvrdi suprotno.
"Saopštenje Pokrajinske vlade izdato povodom sastanka sekretara za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost prof. dr Branka Markoskog sa dekanima fakulteta Univerziteta u Novom Sadu održanog 26. maja nije u skladu sa činjenicom da se o pomenutim temama na sastanku razgovaralo, ali da o njima nije postignuta saglasnost, usled čega njegov naslov i sadržaj predstavljaju tendencioznu interpretaciju", saopštili su dekani.
Saopštenje su potpisali dekani Akademije umetnosti u Novom Sadu, Poljoprivrednog fakulteta, Ekonomskog fakulteta, Prirodno-matematičkog fakulteta, Građevinskog i Pedagoškog fakulteta.
Sekretarijat je naveo da su se na sastanku koji je bio u akademskoj atmosferi "svi prisutni saglasili da je dijalog jedini legitiman i održiv put ka prevazilaženju izazova sa kojima se univerzitetska zajednica suočava".
Takođe, Pokrajinski sekretarijat navodi da je na sastanku zaključeno da je neophodno što pre stvoriti preduslove za nastavak nastave, uključujući organizovanje nadoknade propuštenog gradiva.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Već promenjene nove cene taksi prevoza u Novom Sadu: Start sada poskupeo na 280 dinara
02.04.2026.•
14
Gradsko veće je usvojilo novu odluku o poskupljenju taksi prevoza u Novom Sadu, koja se razlikuje od odluke donete pre dva dana.
Otvoren privremeni parking kod policijske stanice u Radničkoj: 60 mesta u plavoj zoni
02.04.2026.•
5
Otvoreno je privremeno parkiralište u Radničkoj ulici 34, kod zgrade Policijske stanice "Stari grad".
Još sutra moguća kiša u Novom Sadu, za vikend toplije i vedrije, od nedelje preko 20 stepeni
02.04.2026.•
0
Još sutra je u Novom Sadu moguća kiša.
Radovi na 20 lokacija u Novom Sadu
02.04.2026.•
5
Na više od 20 lokacija u gradu i prigradskim naseljima ekipe JKP "Put" izvode radove na popravci kolovoza i pešačkih staza, uređenju bankina i održavanju saobraćajne signalizacije.
FOTO Četiri dobre prilike: Placevi na prodaju u Novom Sadu
02.04.2026.•
0
Ukoliko razmišljate o izgradnji kuće u Novom Sadu ili okolini, za početak vam je potrebno građevinsko zemljište.
Lepe vesti iz Betanije: U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 beba
02.04.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
I danas moguća kiša u Novom Sadu
02.04.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti nestabilni, moguća je kiša.
Komemorativnom šetnjom obeleženo 17 meseci od pada nadstrešnice
01.04.2026.•
1
Večeras je održana komemorativna šetnja povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice kada je poginulo 16 ljudi.
VIDEO: Matica srpska otkazala koncert Katarine Jovanović zbog pesme koju je pevala na protestu
01.04.2026.•
58
Matica srpska otkazala je koncert Katarine Jovanović (sopran) i Vanje Šćepanović (klavir) koji je bio najavljen za večeras.
Obeležena godišnjica pogibije Olega Nasova
01.04.2026.•
7
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin položio je venac na spomen-ploču kod Varadinskog mosta, u znak sećanja na poginulog sugrađanina Olega Nasova, koji je nastradao 1. aprila 1999. godine, tokom NATO bombardovanja.
Komemorativna šetnja večeras u Novom Sadu
01.04.2026.•
5
Komemorativna šetnja povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice, te smrti 16 osoba, održaće se večeras u Novom Sadu.
Obeleženo 14 godina od tragedije u Kontrastu
01.04.2026.•
2
Članovi porodica nastradalih u požaru u diskoteci Kontrast obeležili su 14 godina od tragedije u diskoteci Kontrast, u kojoj je nastradalo šest osoba.
Obeleženo 17 meseci od pada nadstrešnice: "Drugi put umireš kada te zaborave. Mi pamtimo i ne opraštamo"
01.04.2026.•
3
Novosađani i Novosađanke okupili su se na raskrsnici kod Železničke stanice kako bi odali šesnaestominutnu počast stradalima u padu nadstrešnice.
Lekarski kadar u Novom Sadu: Evo šta nedostaje gradu
01.04.2026.•
24
Nedostatak lekara u Domu zdravlja Novi Sad ne odnosi se samo na pedijatriju. Odeljenje oftalmologije u Službi za specijalističko-konsultativnu delatnost broji manje lekara specijalista, kažu iz te ustanove za 021.rs.
Pet dekana sa Univerziteta u Novom Sadu: Urušavanje univerziteta pouzdan pokazatelj propadanja društva
01.04.2026.•
8
Pet novosadskih dekana reagovalo je na upad policije u zgradu rektorata Univerziteta u Beogradu.
Direktor Jovine nije došao na sud - zbog bolesti
01.04.2026.•
5
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković nije se pojavio pred Prekršajnim sudom u Novom Sadu u utorak, gde je pokrenut postupak po prijavi 15 profesora.
Akcija besplatne provere sluha u Novom Sadu
01.04.2026.•
0
Tokom života dešava se dosta važnih trenutaka u kojima želimo da budemo maksimalno prisutni i da ih zapamtimo.
U Novom Sadu za 24 časa rođene 24 bebe
01.04.2026.•
1
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 24 bebe.
Povodom 17 meseci od pada nadstrešnice i smrti 16 osoba: Okupljanje kod Železničke stanice
01.04.2026.•
0
Novosadski zborovi u sredu, 1. aprila organizuju skup povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i smrti 16 osoba.
Počinje nova "NS bajk" sezona u Novom Sadu
01.04.2026.•
0
Nova "NS bajk" sezona iznajmljivanja bicikala počeće u sredu, 1. aprila.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar