"Živa biblioteka" u kampusu: Novosadski maturanti pozvani da razgovaraju sa profesorima i studentima

Slobodan univerzitet pozvao je maturante da u četvrtak, 26. juna, dođu u kampus da upoznaju studente i profesore Univerziteta u Novom Sadu i sa njima razgovaraju o studiranju.
"Živa biblioteka" u kampusu: Novosadski maturanti pozvani da razgovaraju sa profesorima i studentima
Foto: 021.rs
Događaj je osmišljen u formi žive biblioteke, gde će zainteresovani maturanti moći da razgovaraju sa univerzitetskim profesorima i studentima različitih usmerenja o tome čime se bave, zašto je ta oblast važna i kako ona doprinosi društvu.
Profesori i studenti će davati i informacije sa kim sarađuje i gde može da radi profesionalac te struke.
Ideja je da se kroz lične priče ljudi koji se bave različitim strukama i oblastima istraživanja i njihove profesije, predstave različita zanimanja, njihov društveni značaj, etičke dileme, izazovi i doprinos zajednici.
"Želimo da dočaramo i prednosti studiranja u Novom Sadu i sve ono po čemu je naš kampus jedinstven u regionu. Važan deo studentskog života su sva ona mesta na koja studenti odlaze kad nisu na fakultetu, kao npr. mesta za izlaske, muziku, uživanje, odmor, jelo i drugo. Osim toga, u kampusu će biti i prostor za otvoreni razgovor sa maturantima o osećanjima i iskustvima vezanim za specifičan kontekst upisa, kao i chill zona sa muzikom i posluženjem", piše u pozivu Slobodnog univerziteta.
 
Događaj se održava od 18 do 21h.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti