Studenti FTN o povređenom kolegi: Lekari traže saslušanje u bolnici zbog povreda, čeka se operacija
Studenti u blokadi Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu apeluju na institucije da hitno reaguju i procesuiraju pripadnika žandarmerije koji je napao njihovog kolegu.
Kako su naveli, student FTN je tokom Vidovdanskog protesta pretučen od strane pripadnika žandarmerije, kada su mu nanete teške telesne povrede: prelom gornje vilice, jagodične i nosne kosti, gotovo zatvoreno desno oko i više povreda po čelu.
Podsećaju i da je njihov kolega potom priveden, a na lekarsku pomoć je čekao oko šest sati. Primljen je potom u KBC Zemun, gde je zadržan na bolničkom lečenju i čeka operaciju.
"Posebno nas zabrinjava što, uprkos očiglednoj žrtvi nasilja, postoji mogućnost daljeg krivičnog gonjenja protiv našeg kolege, o čemu se trenutno izjašnjava Više javno tužilaštvo. Podsećamo da L.M. nije bio naoružan, niti je na bilo koji način ugrozio bezbednost policijskih službenika", navode oni.
Dodaju da se trenutno čeka odluka tužioca o saslušanju, koje lekari zahtevaju da se obavi u bolnici zbog težine zdravstvenog stanja, kako bi se što pre pristupilo neophodnoj operaciji.
"Pozivamo sve nadležne institucije da hitno reaguju, identifikuju i procesuiraju odgovorne za ovo nasilje, a posebno apelujemo na tužilaštvo da ne dodatno viktimizuje žrtvu. Ovo nije incident - ovo je ogledalo sistema koji ne poznaje granice u brutalnosti kada se suoči sa slobodnim i hrabrim pojedincem. Pravda može biti spora, ali ne sme biti selektivna. Nećemo ćutati. Nećemo stati", navode studenti.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novosadski aktivisti u egzilu: Reakcija Interpola dokazala da nas vlast proganja zbog političkih stavova
22.07.2026.•
0
Novosadski aktivisti grupe STAV, koji se nalaze u inostranstvu, a koji se terete za pokušaj rušenja ustavnog poretka, oglasili su se saopštenjem u vezi sa Interpolovom reakcijom.
Novosađani pozvani da doniraju krv: Smanjene rezerve grupa sa negativnim Rh faktorom
22.07.2026.•
0
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine pozvao je Novosađane da doniraju krv.
"Nerešeno" u Betaniji: Rođeno devet devojčica i isto toliko dečaka
22.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Novi milioni za nove obnove železničkih stanica u Novom Sadu i drugim mestima: "Ko snosi odgovornost?"
22.07.2026.•
2
Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara zahteva od nadležnih institucija da javnosti pruže odgovore povodom novih radova na železničkim stanicama u Subotici, Bačkoj Topoli i Novom Sadu.
Pred Novosađanima malo prijatniji dan
22.07.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu posle oblačnog i kišovitog jutra biti nešto vedrije i umereno toplo.
Sreda u Novom Sadu: Blago zahlađenje i umetničke izložbe
21.07.2026.•
2
Sredu će obeležiti svežije vreme, promena cene parkinga i nekoliko zanimljivih izložbi.
Crta upozorila na lažne istraživače na Limanu: To nisu naši ljudi, ne sprovodimo nikakvo istraživanje
21.07.2026.•
6
Centar za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA) saopštio je danas da ne sprovodi istraživanje stavova javnog mnenja u Novom Sadu.
VIDEO Uvrede i sukob u Skupštini Novog Sada: Opozicija tražila sankcije zbog dobacivanja odbornice SNS
21.07.2026.•
26
U Skupštini Novog Sada došlo je do verbalnog sukoba nakon tridesetominutne pauze, kada su se odbornik Pokreta Bravo Miran Pogačar i gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin sukobili zbog dobacivanja odbornice SNS opoziciji.
Ana Ferik Ivanovič: "Novi Sad na vodi" nije u skladu sa GUP-om 2030
21.07.2026.•
38
Tokom sednice Skupštine grada, Ana Ferik Ivanovič predočila je probleme u vezi sa predlogom o planu za "Novi Sad na vodi".
Advokat Kočić: Interpol odbio zahtev srpskih vlasti da raspiše poternice za novosadskim aktivistima
21.07.2026.•
30
Advokat Željko Kočić, jedan od branilaca šestoro aktivista iz Novog Sada optuženih za pokušaj rušenja ustavnog poretka, a koji su u Hrvatskoj, saopštio je da je Interpol odbio zahtev vlasti u Srbiji da raspiše poternicu.
Mreža zborova poziva Novosađane da u sredu daju krv: Deliće se bedževi i flajeri
21.07.2026.•
4
Mreža zborova Novog Sada poziva zainteresovane građane da dobrovoljno doniraju krv u sredu, 22. jula.
Nova šansa za kišu u Novom Sadu u četvrtak, pa tek u nedelju mogući pljuskovi
21.07.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti nešto vedrija, suva i umereno topla.
Krstonošić o spomeniku žrtvama pada nadstrešnice: "Gradi se kao štit za one koji su odgovorni za nesreću"
21.07.2026.•
6
Odbornik iz redova Demokratske stranke Veljko Krstonošić uoči sednice Skupštine grada izjavio je da opozicija ne može da podrži predlog vlasti da se podigne spomenik žrtvama pada nadstrešnice.
Skupština Novog Sada o više od 60 tačaka: Opozicija kritikuje budžet i Novi Sad na vodi, Mićin odgovorio
21.07.2026.•
17
Odbornici Skupštine Novog Sada danas, 21. jula razmatraju više od 60 tačaka dnevnog reda, među kojima je jedna od najvažnijih takozvani projekat "Novi Sad na vodi".
FOTO Počinje parterno uređenje Modene: Rok za završetak radova 10 meseci
21.07.2026.•
26
Radovi u gradskom jezgru, iznad podzemne garaže "Modena", počinju danas, 21. jula.
Ljiljana Ćulibrk umesto Dragana Đekića na čelu Spensa
21.07.2026.•
13
Na mesto vršioca dužnosti direktora JP "Sportski i poslovni centar Vojvodine - Spens", umesto dosadašnjeg direktora Dragana Đekića, biće postavljena Ljiljana Ćulibrk.
Karlično dno i "nevidljivi" problem o kome se retko priča: Novi tretman u Novom Sadu bez bola i operacije
21.07.2026.•
0
Problemi sa mišićima karličnog dna pogađaju daleko više ljudi nego što se misli - a o njima se, uprkos tome, i dalje najmanje priča.
Poskupelo parkiranje u delovima Novog Sada: Pogledajte gde sve
21.07.2026.•
16
Cena parkiranja u ekstra zoni, kao i na zatvorenim parkiralištima kod Srpskog narodnog pozorišta i u Ulici Augusta Cesarca, od danas je povećana.
Danas u Novom Sadu moguća kiša
21.07.2026.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti nestabilan i moguća je kiša.
Marera industrijski park otvorio vrata za Komuna Concept
20.07.2026.•
0
U okviru Marera industrijskog parka počeo je sa radom novi prostor pod nazivom Komuna Concept.
Utorak u Novom Sadu: Izmene saobraćaja na Grbavici i moguća kiša
20.07.2026.•
0
Stiže utorak, a nas očekuje nestabilno vreme, moguće padavine i promena režima saobraćaja zbog rekonstrukcije vrelovoda.
Komentari 14
zoran
Miki
Zvexi
Ko trazi taj i dobije.
Mnogo ste poleteli, uzmite se u pamet.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar