
Rukometaš Vojvodine na koncertu Tompsona u Zagrebu, klub odmah raskinuo ugovor
Rukometni klub Vojvodina raskinuo je ugovor sa golmanom Filipom Ivićem, nakon što je ovaj prisustvovao koncertu Marka Perkovića Tompsona u Zagrebu.
Ivić nije mnogo vremena proveo u Vojvodini, jer je promovisan tek u drugoj polovini juna ove godine, a najavljen je kao jedan od najtrofejnijih i najiskusnijih golmana regiona.
Filip Ivić je na svom Instagram profilu podelio više "priča" ("storija") sa koncerta Marka Perkovića Tompsona na zagrebačkom hipodromu, koji je, prema procenama organizatora, okupio oko pola miliona ljudi.
I muzičar, poznat po svojim nacionalističkim pesmama, kao i publika, uzvikivali su ustaški pozdrav "Za dom spremni".
RK Vojvodina oglasio se hitnim saopštenjem za javnost u kom ističe da su sa zaprešašćenjem primili vest da je golman Filip Ivić "prisustvovao ustaškom skupu Marka Perkovića Tompsona, događaju koji ne predstavlja nikakvo muzičko okupljanje, već ustaški pir na kom se otvoreno veličaju ideje i simboli koji su za srpski narod sinonim za zločine".
"Za nas, kao klub koji nosi grb srpskog naroda, to nije i ne može biti prihvatljivo. U RK Vojvodina nema i neće biti mesta za onoga ko prisustvuje događaji koji vređa uspomene na hiljade nevinih žrtava, na Jasenovac, na 'Oluju' i na srpska ognjišta", poručuju u klubu.
Dodaju da su i da su odmah raskinuli ugovor sa Ivićem, "jer niko ko stoji rame uz rame sa onima koji slave zlo, ne može istovremeno nositi dres kluba koji pripada ovom narodu i ovom gradu".
"Naš klub ne deli ljudi po naciji ili veri, ali jasno i glasno delimo dobro od zla, ljudskog od neljudskosti, poštovanje od uvrede. I to ćemo činiti dokle god postoji RK Vojvodina. Hvala svim navijačima i građanima koji razumeju ovu odluku. Naš odgovor nije osveta, već dostojanstvo. Naša snaga je ljubav prema Srbiji. Za Novi Sad, za Vojvodinu, za Srbiju. Živela Srbija", zaključuju u RK Vojvodina.
Inače, Vojvodina je u prethodnih sezonama imala više igrača iz Hrvatske.
Podsetimo, u Zagrebu je za vikend održan veliki koncert Marka Perkovića Tompsona, koji se devedesetih proslavio nacionalističkim pesmama, poput "Bojna Čavoglave". Tompson je svoju karijeru gradio na nacionalizmu i prizivanju slika iz hrvatske prošlosti.
U pojedinim gradovima u inostranstvu njegovi nastupi su bili zabranjeni zbog prisustva ustaške ikonografije.
Ustaški simboli i pesme bili su prisutni i prethodnog vikenda u Zagrebu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Još traje konkurs za upis na obuku budućih policajaca u Sremskoj Kamenici: "Zadovoljni smo odzivom"
12.10.2025.•
0
Ministarstvo unutrašnjih poslova raspisalo je konkurs za upis polaznika u Centar za osnovnu policijsku obuku u Sremskoj Kamenici.
Trojica građana uhapšena na skupovima u Novom Sadu puštena, još trojica zadržana
12.10.2025.•
0
Novosađanin Nemanja Brzak, koji je juče uhapšen od strane žandarmerije na Bulevaru Evrope, pušten je sinoć bez ikakve prijave.
Danas u Novom Sadu promenljivo oblačno i toplo
12.10.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno.
Novosadski maraton danas, start sa Trga slobode
12.10.2025.•
1
Novosadski maraton, 33. po redu, održaće se danas, 12. oktobra.
Dvodnevni protest poljoprivrednika u Novom Sadu - "Stiže traktor huljo moja": Poznate lokacije skupova
11.10.2025.•
0
Poljoprivrednici su najavili dvodnevni protest, jer njihovi zahtevi nisu ispunjeni, a njima će se pridružiti i studenti u blokadi.
Policija zaustavila autobus Jaćimovića: Privedeni sin prevoznika i još tri osobe
11.10.2025.•
3
Policija je danas zaustavila autobus prevoznika Milomira Jaćimovića sa građanima koji su se uputili na protest u Vrbasu i tom prilikom privela Jaćimovićevog sina i još troje mladih.
Roditelji učenika Jovine: Radivoju P. Stojkoviću rok od sedam dana da ispuni zahteve
11.10.2025.•
12
Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" pružili su podršku profesorima koji su obustavili nastavu na sat vremena i dali direktoru Stojkoviću rok od sedam dana da ispuni zahteve.
FOTO, VIDEO Skupovi pristalica vlasti i zborova u Novom Sadu: Policija pendrečila, funkcioneri u koloni
11.10.2025.•
69
Skup podrške Srbima na Kosovu i Metohije u organizaciji pristalica vlasti koji organizuju okupljanja "Građani protiv blokada" održan je u Novom Sadu.
VIDEO: Ovako izgleda podrška Srbima na Kosmetu iz Novog Sada - u režiji režima
11.10.2025.•
28
Uz muziku, zastava, "anti-blokaderske" poruke, kvadove i motore - tako izgleda podrška koja Srbima na Kosovu i Metohiji stiže iz Novog Sada.
VIDEO: Pogledajte kako pripadnik žandarmerije tera maskotu sa ulice u Novom Sadu
11.10.2025.•
17
U Novom Sadu trenutno se održavaju skupovi "Građana protiv blokada" kao i Zborova građana na više lokacija, a sa jedne ulice policajac je oterao maskotu.
U Sremskoj Kamenici prazne stolice i ruže u spomen žrtvama nadstrešnice
11.10.2025.•
8
Građani Sremske Kamenice, u kojoj je za danas najavljen skup pristalica Srpske napredne stranke, postavili su na Zmajevom trgu 16 stolica sa 16 ruža i isto toliko sveća kao spomen na nastradale u padu nadstrešnice.
U nedelju promenljivo vreme, temperatura do 20 stepeni
11.10.2025.•
0
U Novom Sadu će u nedelju biti promenljivo vreme, uz smenu sunčanih i oblačnih intervala.
Bazar, koncert i pasulj u Molinarijevom parku u nedelju
11.10.2025.•
0
Jesenji bazar i koncert, uz pasulj, održaće se u Molinarijevom parku u Petrovaradinu, u nedelju, 12. oktobra, najavio je zbor građana Petrovaradina.
Protestni vikend pred Novosađanima: Šta se sve organizuje?
11.10.2025.•
8
Još jedan vikend u Novom Sadu biće pun dešavanja.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 beba
11.10.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
Oktobarska nagrada Novog Sada Patriku Dridu i Željku R. Andriću
10.10.2025.•
26
Prof. dr Patrik Drid i prvak Opere Srpskog narodnog pozorišta Željko R. Andrić predloženi su za Oktobarsku nagradu Novog Sada, odlučeno je na današnjoj sednici Komisije za obeležavanje praznika i dodelu priznanja.
Advokat Miše Bačulova: VJT u Novom Sadu prosledilo TOK-u predlog za davanje iskaza o nadstrešnici
10.10.2025.•
0
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu prosledio je predlog za davanje iskaza gradskog odbornika Miše Bačulova u slučaju pada nadstrešnice Tužilaštvu za organizovani kriminal u Beogradu.
Biće rekonstruisano 14 ulica u Beočinu i okolini: Predviđeno 190 miliona dinara
10.10.2025.•
12
Opština Beočin raspisala je javnu nabavku za rehabilitaciju ulica na teritoriji svoje opštine.
Šta nas čeka 1. novembra: Mićin priželjkuje odavanje pošte sa Vučićem - vlast najavljuje majdan, studenti skup
10.10.2025.•
38
Veliki komemorativni skup povodom godinu dana od pada nadstrešnice, 1. novembra, biće održan u Novom Sadu. Odavanje pošte stradalima priželjkuje i Žarko Mićin, ali sa predsednikom Aleksandrom Vučićem - bez podela.
Subota pred Novosađanima: Do 19 stepeni, sa po kojim sunčanim zrakom
10.10.2025.•
0
Subota u Novom Sadu biće promenljivo oblačna, sa sunčanim intervalima.
Komentari 84
Ama
Silver
Treća strana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar