
Dačić: Policija napadnuta ispred Filozofskog fakulteta
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je večeras u Novom Sadu "ponovo došlo do napada na pripadnike policije".

Foto: 021.rs
Dačić je rekao da je policija ušla na Filozofski fakultet na poziv dekana i da će tu ostati sve dok dekan Milivoj Alanović tako traži.
Naveo je da je u 18.55h dekan Alanović pozvao dežurnu službu Policijske uprave Novi Sad i prijavio da je "veći broj lica nasilno ušao u prostorije fakulteta sa zadnje strane, a da on sa grupom profesora blokira na jednim vratima njihov dalji ulaz u fakultet i pozvao u pomoć pripadnike Policijske uprave".
Dačić je dalje naveo da su pripadnici interventne jedinice policije upućeni na mesto događaja i da su tada, kako je rekao, "bez ikakvog razloga i povoda napadnuti".
"Oni su došli na poziv čoveka koji rukovodi i upravlja radom fakulteta, znači dekana fakulteta, jer to je naša obaveza, ko god da pozove, mi izlazimo na lice mesta. Okupljeni demonstranti, blokaderi, su pokušali da spreče dolazak interventne jedinice policije, ne samo da su verbalno negodovali, nego su fizički gurali, udarali, napadali pripadnike interventne jedinice policije, kako bi ih sprečili da dođu do ulaza u fakultet", rekao je Dačić.
Dodao je da je starešina policijske ispostave Stari Grad ušao u prostorije fakulteta, obavio razgovor sa dekanom i dekan je ponovio sve ono što je prijavio policiji.
Dačić je zatim pustio snimak napravljen telefonom, kako kaže, napada na policiju i rekao da su među napadačima bili i Miša Bačulov, Miran Pogačar, Goran Ješić i Milomir Jaćimović.
"Trenutno, pripadnici interventne jedinice policije i žandarmerije se nalaze ispred ulaza u fakultet i, kao što vidite, oni onemogućavaju nasilni ulazak blokadera. Unutar fakulteta se nalazi, kako je dekan rekao, 15-ak prisutnih profesora i zaposlenih", naveo je Dačić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Do petka u Novom Sadu uz nešto sunca, onda tmurno
13.10.2025.•
0
U Novom Sadu će u utorak biti promenljivo oblačno.
VIDEO: Ugašen požar u zgradi Elektrovojvodine
13.10.2025.•
0
Požar u zgradi Elektrodistribucije Srbije u Novom Sadu ugašen je brzom intervencijom vatrogasaca.
Novosadski sud do sutra treba da odluči o pritvoru Bogdanu Jovičiću
13.10.2025.•
0
Sud u Novom Sadu najkasnije do sutra treba da odluči o tome da li će student Bogdan Jovičić biti pušten da se brani sa slobode.
Poljoprivrednici protestuju širom Srbije: "Nešto žestoko ne valja, moguća eskalacija"
13.10.2025.•
0
"Ne ide nam na ruku ni vreme, ni cene repromaterijala, cene goriva", istakao je Dejan Ivanišević iz Inicijative za opstanak poljoprivrednika na protestu ispred Banovine. Poljoprivrednici protetstuju širom Srbije.
FOTO, VIDEO Traktori stigli kod ograđene Banovine: Saobraćaj se odvija normalno, ispred do 17 časova
13.10.2025.•
3
Poljoprivrednici su sa više traktora stigli ispred Banovine u Novom Sadu.
Voštinić: Komemorativni skup 1. novembra u Novom Sadu biće dokaz da Vučić gubi konce
13.10.2025.•
5
Protest u Novom Sadu planiran za 1. novembar predstavljaće "obnavljanje duha koji je kulminirao ovog proleća zajedništvom i društvenom dominacijom".
Nakon provere: Most slobode i tunel na Mišeluku ponovo otvoreni za saobraćaj
13.10.2025.•
10
Tunel na Mišeluku i Most slobode ponovo su otvoreni za saobraćaj.
Dvodnevni protest poljoprivrednika u Novom Sadu: Danas kod Banovine, sutra kod suda
13.10.2025.•
2
Dvodnevni protest poljoprivrednika zbog neispunjenih zahteva održaće se danas, 13. oktobra i sutra, 14. oktobra u Novom Sadu, a pridružiće im se i studenti.
Lepe vesti iz Betanije: U Novom Sadu rođeno 27 beba, među njima i blizanci
13.10.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 27 beba.
Danas u Novom Sadu promenljivo oblačno i najviše 18 stepeni
13.10.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno.
VIDEO: Novosađani se oprostili od Halida Bešlića
12.10.2025.•
0
U Novom Sadu su se danas, kao i u mnogim drugim gradovima, širom regiona, ali i sveta, građani okupili kako bi se oprostili od Halida Bešlića.
VIDEO: Zatvoreni tunel na Mišeluku i Most slobode, vatrogasci proveravaju tunel
12.10.2025.•
10
Tunel na Mišeluku i Most slobode zatvoreni su za saobraćaj.
Dvoje privedenih posle subotnjeg protesta u Novom Sadu kažnjeno novčano
12.10.2025.•
1
Dvoje Novosađana, koji su privedeni posle pretresa autobusa prevoznika Milomira Jaćimovića koji je učesnike u subotu vozio na protest u Vrbasu, kažnjeni su prekršajno.
VIDEO: Skup podrške narodu Palestine održan na Trgu slobode
12.10.2025.•
2
Protest podrške narodu Palestine održan je danas u Novom Sadu.
Protest ispred škole u Sremskim Karlovcima u ponedeljak: "Ponovo ne radi škola"
12.10.2025.•
6
Protest pod nazivom "Ponovo ne radi škola" biće održan ispred Osnovne škole "23. oktobar" u Sremskim Karlovcima, u ponedeljak, 13. oktobra.
Sledeće nedelje u Novom Sadu više sunca, ali će biti hladno
12.10.2025.•
0
Nedelja pred nama biće prohladna, uz dosta sunčanih intervala.
I Vučić najavljuje: "Biće nasilja na studentskom protestu 1. novembra u Novom Sadu"
12.10.2025.•
67
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je da se ništa značajno neće dogoditi 1. novembra, na komemorativnom skupu u Novom Sadu.
Skup podrške Novosađanima privedenim tokom jučerašnjih skupova danas kod Prekršajnog suda
12.10.2025.•
1
Novosađani su pozvani da se danas okupe ispred Prekršajnog novosadskog suda na Bulevaru oslobođenja u znak podrške građanima koji su privedeni tokom jučerašnjih skupova.
Skup podrške narodu Palestine danas u Novom Sadu
12.10.2025.•
0
Protest podrške narodu Palestine održaće se danas, 12. oktobra u Novom Sadu.
Još traje konkurs za upis na obuku budućih policajaca u Sremskoj Kamenici: "Zadovoljni smo odzivom"
12.10.2025.•
8
Ministarstvo unutrašnjih poslova raspisalo je konkurs za upis polaznika u Centar za osnovnu policijsku obuku u Sremskoj Kamenici.
Trojica građana uhapšena na skupovima u Novom Sadu puštena, još trojica zadržana
12.10.2025.•
3
Novosađanin Nemanja Brzak, koji je juče uhapšen od strane žandarmerije na Bulevaru Evrope, pušten je sinoć bez ikakve prijave.
Komentari 29
Nemanja
Otkud bi ti znao šta se radi na fakultetu?
@Milan
Zika zivac
Narod prebija policajce koji su u manjini dosadno.
ili dja ili bu. Dosta ove farse. Mi se bunimo oni nas biju hapse sude!!!!
To bato moze da traje godinama. ili do zavrsetka
Expo 27. posle pare odose
mi siromasni klika zbrisala
i sta... nista.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar