Policajac oduzeo, pa vratio telefon novosadskom reporteru tokom protesta
Reporteru Bete iz Novog Sada Božidaru Milovcu poliacajac je, tokom izveštavanja o intervenciji policije kod DIF-a, 1. septembra, oduzeo telefon. Posle nekog vremena telefon mu je vraćen.
Milovac je izveštavao o intervenciji policije kod DIF-a, kada je došlo do, kako građani tvrde, policijske brutalnosti.
Novinar kaže da mu je jedan žandarm oduzeo telefon, jer je snimao policijski vod koji se kretao u koloni. On za Cenzolovku kaže da je policajac "bio baš grub i bezobrazan".
"Oteo mi je telefon i rekao: 'Ne smeš ti da snimaš ovde, bre!'", kaže Milovac, ističući da je u tom trenutku nosio prsluk sa oznakom PRESS.
Milovac pretpostavlja da je policajac hteo da obriše video koji je on snimio, ali da mu to nije išlo za rukom jer je nosio rukavice.
"Ponudio sam mu da ja obrišem ako mu to smeta, jer mi snimak svakako ostaje na Cloudu. Međutim, on je rekao da nije to hteo. Trajalo je kratko, možda minut ili dva maksimalno. Grubo je oteo telefon, ali mi ga je na kraju vratio", navodi Milovac.
Ovaj događaj snimila je reporterka omladinskog portala Zoomer Marina Nenadović, koja kaže da je njoj i Milovcu odmah nakon toga prišao drugi policajac:
"Taj policajac nam je prišao kada je ovaj prvi vratio telefon Boži. Pitao nas je da li smo novinari. Oboje smo imali na sebi press prsluke, ali nas je on pitao da li imamo i akreditacije, naglašavajući: 'Ti prsluci vam ništa ne znače.' Nakon što smo pokazali akreditacije, rekao je da se sklonimo i onda su i oni otišli", kaže Nenadović.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO Zborovi na 17 minuta blokirali raskrsnicu kod suda, sutra minut duže
24.04.2026.•
0
Građani su, na poziv zborova, od 18 časova blokirali raskrsnicu kod zgrade suda u Novom Sadu.
Prosečna plata Novosađana u februaru 132.000 dinara: Da li ste blizu?
24.04.2026.•
16
Novosađani su u februaru imali prosečnu zaradu od 131.508 dinara, što je za oko 2.500 dinara manje nego u januaru 2026. godine, prema podacima Republičkog zavoda za statistiku.
Sindikat Nezavisnost o otkazivanju gostovanja književnice: Gradska biblioteka nije postupila profesionalno
24.04.2026.•
1
Granski sindikat kulture, umetnosti i medija "Nezavisnost", kao i povereništvo ovog sindiakta u Gradskoj biblioteci u Novom Sadu, izrazio je nezadovoljstvo zbog otkazivanja gostovanja knjževnice Ksenije Ćaćić.
Baletska škola: Rezultati naših učenika su vidljivi, samo ako neko želi da ih vidi i analizira
24.04.2026.•
0
Školska godina koja se primiče kraju bila je izuzetno naporna, ali i uspešna, kako za učenike, tako i za nastavni kadar, poručuju u novosadskoj Baletskoj školi.
Momo Kapor dobija bistu u Novom Sadu, KSS traži obeležje za košarkašku legendu
24.04.2026.•
18
Književnik i slikar Momo Kapor dobiće bistu u Novom Sadu, u Radničkoj ulici. Skulptura "Kameni cvet" na keju bi mogla da bude premeštena, a spomen-ploču bi mogao da dobije i Bora Stanković, dugogodišnji sekretar FIBA.
Fruškogorski maraton u subotu i nedelju: Očekuje se 10.000 učesnika
24.04.2026.•
5
Fruškogorski maraton, 49. po redu, održaće se u subotu, 25. i nedelju, 26. aprila.
U subotu sunčano i još toplije
24.04.2026.•
0
U Novom Sadu će u subotu biti pretežno sunčano i malo toplije, posle podne uz razvoj oblačnosti.
Sistematski pregledi za novosadske maturante u subotu u Zmaj Ognjena Vuka, nije potrebno zakazivanje
24.04.2026.•
0
Dan otvorenih vrata, namenjen maturantima osnovnih škola, tokom kog će se sprovoditi sistematski pregledi bez zakazivanja, biće organizovan u subotu, 25. aprila, u Domu zdravlja u Zmaj Ognjena Vuka.
Adriatic Banka otvorila modernizovanu filijalu u Novom Sadu - savremeno bankarstvo na novoj adresi
24.04.2026.•
0
Adriatic Banka a.d. Beograd svečano je otvorila modernizovanu filijalu u Novom Sadu, koja od 20. aprila posluje na novoj adresi u okviru BR Centra, Braće Ribnikar 4-6.
VIDEO: Meštani Petrovaradina "odsečeni" od ostatka grada zbog radova na tunelu
24.04.2026.•
21
Meštani naselja Širine u Petrovaradinu godinama strahuju da bi radovi na budućem tunelu mogli da ih praktično odseku od ostatka grada. Upravo se to, kako kažu, i dogodilo u četvrtak.
Počeli radovi na parkiralištu kod Merkatora
24.04.2026.•
3
Počeli su radovi na parkiralištu na Bulevaru oslobođenja, od Bulevara cara Lazara do Ulice Narodnog fronta, što obuhvata 50 parking mesta.
Zborovi Novog Sada danas organizuju blokadu zbog aktivista u pritvoru - akcija će svaki dan biti minut duža
24.04.2026.•
19
Protest Zborova građana Novog Sada, pod nazivom "17 dana nepravde - 17 minuta blokade", održaće se danas, 24. aprila, na raskrsnici ulica Maksima Gorkog i Sutjeske, gde se nalazi novosadski sud.
Arruuu - samouslužna perionica pasa: Brzo, jednostavno i bez nereda kod kuće
24.04.2026.•
0
U Novom Sadu je od septembra prošle godine dostupna usluga koja olakšava život vlasnicima pasa - samouslužna perionica za pse Arruuu.
Novosadska cvetna pijaca u petak i subotu na platou Spensa
24.04.2026.•
1
Novosadska cvetna pijaca održava se danas i sutra, 24. i 25. aprila, na platou ispred Spensa.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 25 beba
24.04.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 25 beba.
U Novom Sadu danas vedro, temperatura oko 20 stepeni
24.04.2026.•
0
U Novom Sadu će danas biti pretežno vedro i toplo.
Otvoreno pismo podrške povodom reizbora profesora Vladimira Mihića, uz njega više od 600 studenata
23.04.2026.•
12
Bivši studenti psihologije i ostalih studijskih programa na kojima predaje profesor Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Vladimir Mihić poslali su mu otvoreno pismo podrške, povodom predstojećeg reizbora.
Tužilaštvo pokrenulo postupak protiv direktora Jovine gimnazije zbog kupole
23.04.2026.•
11
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu pokrenulo je postupak protiv direktora Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoja P. Stojkovića na osnovu krivičnih prijava u vezi sa nelegalno izgrađenom kupolom na zgradi škole.
Otvoren konzulat Rusije u Novom Sadu, Bajatović imenovan za konzula
23.04.2026.•
72
Konzulat Ruske Federacije u Vojvodini svečano je otvoren u Novom Sadu.
Novosadskoj književnici Gradska biblioteka dan pre događaja otkazala gostovanje
23.04.2026.•
25
Gradska biblioteka u Novom Sadu dan pred obeležavanje Svetskog dana knjige, otkazala je gostovanje novosadskoj književnici Kseniji Ćaćić.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar